Majowo.pl Meble ogrodowe - huśtawki ogrodowe, fotele wiszące
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego Majowo?

Opcje przeglądania
Regulacja Lin
Nowość
Promocja

Klimatyzator przenośny to świetne rozwiązanie do domu i mieszkania. Klimatyzatory przenośne świetnie chłodzą powietrze, a do tego nie zajmują stałego miejsca.

Klimatyzator przenośny – czym jest?

Jeszcze niedawno klimatyzacja w domu kojarzyła się z luksusem. Dziś coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić, ponieważ istnieje coraz więcej sposobów na to, by umiejętnie ją wykorzystać. Jednym z nich jest klimatyzator przenośny, czyli urządzenie, które wcale nie musi mieć w domu swojego stałego miejsca. Przenośny klimatyzator możesz ustawić niemalże w dowolnym miejscu domu i używać dokładnie wtedy, kiedy potrzebujesz.

Klimatyzator przenośny pozwala na dostarczanie do pomieszczeń przyjemnego chłodu. Dzięki przenośnemu urządzeniu możesz „zorganizować” chłodne powietrze tam, gdzie potrzebujesz i wtedy, kiedy potrzebujesz.

Przenośny klimatyzator przydaje się zwłaszcza latem, kiedy temperatury na zewnątrz osiągają wysoki poziom, a Ty musisz na przykład pracować. W takim przypadku klimatyzator to wręcz zbawienne urządzenie, dzięki któremu będziesz w stanie poradzić sobie w ciepłym klimacie. 

Jak działa klimatyzator przenośny?

Działanie klimatyzatora można porównać do działania lodówki. Urządzenia zasysa z zewnątrz powietrze, które przedostaje się do sprężarki chłodniczej. Tam gaz zostaje sprężony i wtłoczony do skraplacza chłodniczego. Tu z kolei czynnik chłodniczy ulega kondensacji. Następnie w stanie ciekłym czynnik chłodniczy przepływa do zbiornika. Dzięki temu w ochładzanym pomieszczeniu może być osiągnięta odpowiednia temperatura.

Klimatyzator przenośny – zalety

Klimatyzator przenośny nazywany jest również monoblokowym lub wolnostojącym. Z uwagi na to, że nie ma stałego miejsca przeznaczenia, nie musi być montowany. Można go ustawiać dokładnie tam, gdzie się chce, co stanowi jego podstawową zaletę.

Jedyne, o czym trzeba pamiętać przy korzystaniu z przenośnego klimatyzatora, to konieczność wystawienia rury na zewnątrz, najlepiej za ono. Dzięki temu gorące powietrze odprowadzane z pomieszczenia od razy wydostaje się na zewnątrz. Jeśli wykorzystasz do tego okno, nie będziesz musiał wiercić otworów w ścianach, a to przecież ważne. Skoro nie inwestujesz w klimatyzację stałą, tylko przenośną, prawdopodobnie chcesz mieć z tego jakieś korzyści – na przykład brak konieczności burzenia fragmentów ścian. Wystawienie rury przez uchylone okno powinno w zupełności wystarczyć.

Zerowe koszty instalacji klimatyzatora przenośnego to wielki plus dla fanów minimalizmu. Nie trzeba podejmować zbyt dużego wysiłku. Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie, zabrać je ze sobą do domu, ustawić we właściwym miejscu z możliwością wyprowadzenia rury na zewnątrz i zacząć z niego korzystać. Plusem jest także to, że mocą działanie takiego klimatyzatora można sterować za pomocą pilota. Nie musisz wstawać z kanapy czy fotela biurowego, aby zmienić natężenie nadmuchu.

Przenośny klimatyzator jest używane wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Podczas lata, kiedy temperatury na zewnątrz są wysokie, a Ty nie dasz rady wytrzymać w nagrzanym pomieszczeniu, klimatyzacja jest zbawienna. Ale z kolei zimą, kiedy chłodzenie pomieszczeń zupełnie nie jest potrzebne, klimatyzator również nie jest potrzebny. Z tym przenośnym jest o tyle wygodnie, że możesz go po prostu wyłączyć z zasilania i schować (do piwnicy, na strych, gdziekolwiek przewidujesz na niego miejsce). Nie przeszkadza, nie zajmuje miejsca, nie jest widoczny – po prostu używasz go wyłącznie wtedy, kiedy faktycznie potrzebujesz. W przypadku klimatyzatora montowanego na stałe – będzie musiał pozostać na miejscu.

Plus stanowi także cena, która waha się w zależności od klasy urządzenia między 1000 a 6000 zł. W tej cenie powinieneś znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli po jakimś czasie użytkowania okaże się, że już nie potrzebujesz tego urządzenia, możesz go z powodzeniem sprzedać lub oddać komuś, komu akurat się przyda. Zwłaszcza jeśli mieszkanie, które zajmujesz, jest wynajmowane, a Ty się przeprowadzasz i wiesz, że w innym miejscu klimatyzator się nie sprawdzi. Co innego gdybyś się zdecydował na klimatyzację montowaną na stałe – będziesz musiał zostawić ją na miejscu.

Gdzie postawić klimatyzator przenośny?

Wielką zaletą klimatyzatora przenośnego jest to, że można go przenosić z miejsca na miejsce. Jeśli w danym momencie siedzisz gośćmi w salonie i to tam potrzebujecie ochłodzenia, możesz go tam użyć. Jeśli z kolei przez większość dnia spędzasz czas w swoim biurze, w którym brakuje świeżego powietrza i chłodu, przenieś urządzenie właśnie tam.

Jedyne, o czym musisz pamiętać, ustawiając klimatyzator przenośny, to wystawienie rury na zewnątrz. W ten sposób możesz być nieco ograniczony, bo urządzenie musi stać niedaleko okna lub drzwi balkonowych. Z uwagi na jego rozmiar (nie jest najmniejsze), musisz też się zastanowić, gdzie je postawić, aby nie zabierało miejsca na spotkanie lub na pracę. Przy okazji musi być skierowane tak, aby faktycznie dawać jakiś efekt dla całego pomieszczenia.

Klimatyzatory przenośne – konieczne serwisowanie

Klimatyzatory przenośne (jak każde w zasadzie tego typu urządzenia) trzeba regularnie serwisować i czyścić. Bez tego nie spełnią właściwie swoich zadań. Dzięki czyszczeniu doprowadzasz klimatyzator do stanu wyjściowego. Pozbywanie się wszelkich bakterii i drobnoustrojów, które w dużej ilości gromadzą się w urządzeniu podczas jego użytkowania, pozwala zapobiegać wydostawaniu się ich na zewnątrz i zagrażaniu zdrowiu.

Dobrze serwisowany klimatyzator przenośny nie wpłynie negatywnie na zdrowie Twoje i członków Twojej rodziny. A przede wszystkim będzie spełniał wszystkie przypisane mu funkcje przez długi czas, a Ty nie będziesz się musiał martwić ewentualną naprawą. Zapoznaj się z naszą ofertą na klimatyzatory przenośne. Sprawdź, jakie ceny oferujemy i jaki rodzaj produktów u nas znajdziesz. Możesz być pewien najwyższej jakości użytych materiałów. Kupowanie w naszym sklepie internetowym wiąże się z gwarancją satysfakcji. Fachowe doradztwo oraz szczegółowy opis każdego produktu pozwoli ci wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium