Dlaczego Majowo?
Działamy od 2004 roku, mamy więc już 19 lat doświadczenia na polskim rynku.
Wszystkie nasze produkty są dostępne od ręki, dlatego możesz liczyć na ekspresową dostawę!
Skorzystaj z darmowej dostawy
już od 700 zł!
Wiatrak domowy przydaje się podczas każdego upalnego lata. Można go przenosić i korzystać, gdzie się chce. Wentylator domowy jest dostępny w różnych wersjach.
Wiatrak domowy przyniesie ulgę
Upał nam nie sprzyja. Mimo że przez całą zimę marzymy o lecie, to kiedy przychodzi ogromny upał, mamy prawo nieco ponarzekać. Kiedy jest zbyt gorąco, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Wtedy myślimy tylko o tym, żeby wskoczyć do chłodnego basenu. Ale cóż poradzić, kiedy pracować trzeba: czy to w domu, czy w biurze.
Ulgę może przynieść wiatrak domowy, który skutecznie ochłodzi powietrze i pozwoli odetchnąć w czterech ścianach, kiedy wyjście na zewnątrz nie wiąże się chwilowo z żadną przyjemnością. Jak działa wentylator domowy? Ruchome śmigła znajdujące się w wiatraku służą do poruszania powietrza. Kiedy cząsteczki powietrza szybciej się poruszają, są chłodniejsze, niż gdyby stały w miejscu. W ten sposób mamy szansę odczuć chłodną ulgę w upalny dzień. Trzeba pamiętać, że wiatrak jedynie miesza powietrze, które znajduje się w pomieszczeniu. Nie wymienia go ani nie schładza na stałe. Chłód jest odczuwalny wyłącznie wtedy, gdy działa wiatrak domowy.
Wentylator domowy – rodzaje
Na rynku można znaleźć naprawdę przeróżne rodzaje wentylatorów. Każdy z nich jest dopasowany do innych potrzeb. Ale głównym zadaniem każdego z nich jest – wiadomo, schładzanie powietrza, które dokucza nam w pomieszczeniu podczas upalnego lata.
Jakie wentylatory domowe są dostępne?
- wentylator biurkowy,
- wentylator podłogowy,
- wentylator stojący,
- wentylator kolumnowy,
- wentylator ścienny,
- wentylator sufitowy.
Wentylator domowy biurkowy przyda się każdemu, kto sporo czasu spędza na siedząco, pracując przy biurku. Sprawdzi się dla uczniów, studentów, dla osób pracujących zdalnie. Można go też wykorzystywać w pomieszczeniach biurowych. Ma niewielki rozmiar, co może być i zaletą, i wadą.
Zaletą, ponieważ można go postawić w każdym miejscu. Wadą, bo może się okazać, że nie da tyle chłodu, ile byśmy oczekiwali. W zasadzie schładza tylko niewielką powierzchnię znajdującą się w jego okolicach, a jeśli ma się zmieścić na biurku wśród książek, dokumentów, klawiatury i innych niezbędnych akcesoriów, musi być niewielkich rozmiarów.
Wentylator podłogowy to wiatrak domowy większych rozmiarów i o większej mocy. Można go postawić w dowolnym pomieszczeniu, a bez problemu schłodzi je całe. Możesz go wykorzystać w salonie, kiedy zapraszasz gości i już nie dajecie rady wytrzymać podczas upału. Równie dobrze możesz go wstawić do pokoju biurowego (zamiast wiatraka biurkowego). Schłodzi większą powierzchnię i nie będzie dmuchał bezpośrednio na Ciebie, jeśli Ci to przeszkadza.
Wentylatory domowe do zawieszenia na ścianie lub suficie nie rzucają się w oczy. Ich zadaniem jest wyłącznie spełnianie określonych funkcji. Są z reguły nieco większe niż na przykład te biurkowe, zatem schładzają większą powierzchnię. Nie widać ich na pierwszy rzut oka, nie zajmują miejsca na podłodze ani na komodach czy szafach – są po prostu bardzo praktyczne. Takie rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim w większych pomieszczeniach, np. w salonie, ponieważ schładzają większą przestrzeń.
Wentylatory domowe ścienne i sufitowe sprawdzają się także w łazienkach. Nie zajmują dodatkowego miejsca, ale doskonale ochładzają pomieszczenie. Takie rozwiązanie przydaje się zwłaszcza po wzięciu gorącego prysznica, ponieważ pozwala schłodzić pomieszczenie, zanim wejdzie do niego kolejna osoba.
Wiatrak domowy – budowa
Najważniejszą częścią każdego wiatraka, a także wiatraka domowego, są śmigła. Bez nich nie byłoby żadnego efektu. Jako dzieci często słyszeliście pewnie, że nie wolno podchodzić do wiatraka i wkładać palców między skrzydła. Teraz, z perspektywy czasu na pewno rozumiecie to lepiej niż wtedy. Jak wyglądają śmigła wiatraka?
Śmigła to specjalnie wyprofilowane łopatki. Jest ich zwykle od 2 do 6 w jednym wiatraku. Ich średnica to najczęściej 40 cm (przy wspomnianym wiatraka biurkowych, można też spotkać mniejsze). Mogą być wykonane z różnych materiałów: stali, plastiku, metalu, aluminium – w zależności od modelu wiatraka.
Łopatki (śmigła) wprawiane w ruch mogą nawet coś uszkodzić, dlatego tak ważne jest, by były odpowiednio osłonięte.
Jak wybrać wentylator domowy?
Chcąc kupić wentylator domowy, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim chodzi o moc. Wentylatory domowe mogą posiadać różną ilość mocy, a to od niej zależy, jak efektywne będzie chłodzenie.
Jeśli wiatrak domowy ma dużą moc, to bez problemu szybko schłodzi pomieszczenie. Jeśli niską – również chłodzenie będzie miało niską efektywność.
Wiatraki domowe oscylują zwykle między 20 a 100 W mocy. Im większa jest moc, tym większy nawiew, ale też większy pobór prądu i większa głośność. Można pokusić się o poszukanie takiego wentylatora, który jednocześnie jest mocny i pobiera mało prądu, a przy tym nie hałasuje zbytnio. Jeśli na opakowaniu wiatraka brakuje takich informacji, dopytaj o to sprzedawcę lub po prostu wypróbuj konkretny produkt.
Warto też zwrócić uwagę na wielkość śmigieł wiatraka, bo to od nich głównie zależy, na jakim poziomie otrzymamy chłodzenie.
Wiatraki domowe inne niż wszystkie
Wiatraki domowe kojarzą się z charakterystycznym designem: śmigła umieszczone za metalową siateczką w okrągłej obudowie, a całość stoi na wysokiej nóżce. Najczęściej spotyka się wersje w kolorze białym. Okazuje się jednak, że to nie jedyna opcja. Możesz wybrać taki model, który charakteryzuje się niepowtarzalnym designem, na przykład drewnianą lub drewnopodobną obudową i czarnym wnętrzem. Takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu miłośnikom dobrego stylu.
A może po prostu zamiast bieli wolisz czerń i tyle wystarczy, byś cieszył się estetyką wnętrza? I takie produkty są dostępne w sprzedaży.
Wentylatory domowe to akcesoria, które muszą znajdować się w każdym domu. Chociaż nie, wcale nie muszą – my po prostu lubimy je mieć na wypadek dużych upałów. Schładzają pomieszczenie i dotrzymują towarzystwa zawsze wtedy, kiedy nawet siedzenie w domu sprawia problem.
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.