Tunele foliowe do ogrodu - foliaki. Kup wytrzymały tunel foliowy

Tunele foliowe

Tunele foliowe pozwalają wykorzystać ogrodową przestrzeń do uprawy roślin, warzyw i owoców. Tunel foliowy to niezbędny element w przydomowym ogródku. Dzięki niemu możesz przywołać prawdziwe smaki! Możesz także odgrodzić przestrzeń do spędzania wolnego czasu od tej gospodarczej i obok własnego domu upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Tunel foliowy – czym jest?

Tunel foliowy (foliak) to sztuczne pomieszczenie, które służy do uprawy roślin: warzyw i owoców. Zadaniem, jakie stoi przed tunelami, jest stworzenie uprawom jak najlepszych warunków do wzrostu, czyli ochrona przed szkodliwym działaniem gradu albo silnego wiatru, które mogłyby uszkodzić uprawy.

Nigdy nie wiadomo, kiedy pogoda zmieni się na tyle, że będzie stanowić zagrożenie dla Twoich warzyw i owoców rosnących na grządce. Dlatego warto postawić na tunel foliowy, dzięki któremu łatwiej zadbać o rośliny. Dzięki niemu także rośliny otrzymują lepszą temperaturę niezbędną do prawidłowego wzrostu.

Podobnym rozwiązaniem jest szklarnia ogrodowa, choć wykorzystuje ona inne materiały niż tunel foliowy. Jak wskazuje jej nazwa, budując szklarnię, korzysta się ze szkła umieszczonego na stalowych profilach.

Tunel foliowy – smaczne warzywa z tunelu

Od zawsze marzysz, aby przy Twoim stole goście byli podejmowani zdrowymi, w pełni naturalnymi pysznościami własnej „produkcji”? Chcesz, aby Twoje dzieci poczuły smak prawdziwych warzyw i owoców? A może po prostu nie lubisz stać w kolejce w warzywniaku, a to bezczynne czekanie wolisz zamienić na odpoczynek w ogrodzie i dającą satysfakcję uprawę ziemi?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą tuneli ogrodowych. Tunel ogrodowy, czyli popularny foliak, ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim pozwala cieszyć się smakiem własnych warzyw i owoców, co do pochodzenia których nie masz żadnych wątpliwości. Własny tunel foliowy pozwoli Ci efektywnie wykorzystywać wolny czas, jeśli tylko na takim jego spędzaniu Ci zależy. 

Wychodzimy Ci naprzeciw! W naszej ofercie znajdują się tunele foliowe najlepszej jakości, które wspomogą Cię w osiąganiu najlepszych efektów w uprawie grządek! Przy okazji foliaki zapewniają dużo komfortu podczas prowadzenia upraw. Dzięki nim uchronisz się na przykład przed szkodliwym działaniem ulewnego deszczu, przez który grządki mogłyby odejść w niepamięć. Uchronisz się także przed gradem czy zbyt mocno grzejącym słońcem, dzięki czemu otrzymasz uprawy godne pozazdroszczenia.

Tunele ogrodowe pozwalają roślinom lepiej się rozwijać, zapewniając im odpowiednie do tego warunki. Nawet kiedy nie będzie Cię w domu, tunel będzie pracował za Ciebie. Odpowiednia temperatura, możliwość podlewania roślin w dowolnym momencie i zabezpieczenie przed ewentualnymi opadami – czego chcieć więcej, aby warzywa i owoce wyrosły na najsmaczniejszych przedstawicieli swojego gatunku? Tunel foliowy to bardzo dobre wyjście, kiedy chcesz, aby Twoje uprawy były zabezpieczone i odpowiednio zadbane.

Tunel foliowy ustawiony w ogrodzie pozwala na uprawianie takich warzyw jak: ogórek, papryka, pomidor, rzodkiewka, cebula, czosnek, por. Dzięki nim można także przyspieszyć uprawę warzyw kapustnych, liściowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w foliaku hodować kwiaty. Jeśli tylko zależy Ci na tym, by zła pogoda nie przyczyniła się do zniszczenia Twoich ulubionych kwiatów, z powodzeniem możesz je umieścić w tunelu. 

Tunel foliowy w ogrodzie – zalety

Tunele foliowe pozwalają uprawiać warzywa i owoce we własnym ogrodzie – w sposób bezpieczny dla roślin, wygodny dla gospodarza i efektywny, jeśli chodzi o koniec sezonu. Zabezpieczają uprawę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, np. podczas ostrego deszczu Twoja uprawa pomidorków koktajlowych nie zostanie zniszczona, a foliak zostanie w tak samo dobrym stanie nawet po dużej burzy.

Tunel foliowy cechuje się stosunkowo niską ceną. Dzięki temu jest na każdą kieszeń. Taki tunel ogrodowy jest również lekki i mobilny – można zmieniać jego położenie w zależności od potrzeb. Także rozkładanie tuneli ogrodowych jest bardzo łatwe – jeśli kiedykolwiek rozkładałeś namiot, powinieneś poradzić sobie i z montowaniem tunelu.

Wykorzystanie tunelu ogrodowego niesie ze sobą pozytywny aspekt wizualny. Jeśli nie chcesz, aby przestrzeń do spędzania wolnego czasu mieszała się z tą do uprawy, postaw foliaki! Tworząc taką zamkniętą powierzchnię, odgrodzisz miejsca o różnym przeznaczeniu. Ogród nie straci wypracowanego wyglądu, a Twoje rośliny będą zabezpieczone.

Dobra informacja dla wielbicieli porządku! Tunel foliowy pozwala na zachowanie ładu – i w środku, i na zewnątrz. Nie musisz się martwić, że zaburzy wygląd Twojego szczegółowo zaprojektowanego ogrodu.

Podobnie rzecz ma się ze szklarnią ogrodową, mimo że została wykonana z innego materiału. Wspomniane konstrukcje pozwalają na uprawianie warzyw bezpośrednio w ziemi lub wykonanie specjalnych półek, dzięki którym zmieszczą się tam także rośliny w doniczkach, np. kwiaty, które potem będą na sprzedaż.

Foliak a uprawa warzyw w ogrodzie

Uprawa warzyw w ogrodzie? Dzięki odpowiednim akcesoriom i wyposażeniu, które znajdziecie w naszym sklepie, marzenie o pysznych nowalijkach z własnej uprawy może się spełnić! Tunel foliowy to doskonały i wypróbowany przez lata sposób na bezpieczną i efektywną uprawę warzyw i owoców, które potem ze smakiem zjesz! Wyobraź sobie twarze swoich gości rozpływające się z rozkoszy podczas próbowania warzyw z Twojego ogrodu. Radość innych jest bezcenna – masz jeszcze jakieś wątpliwości?

Własne warzywa i owoce pochodzące z przydomowej grządki to niemalże skarb. Dzięki nim wiesz, co jesz, nie musisz się martwić o ewentualne niezdrowe dodatki, które mogłyby się w nich znajdować. Tunel foliowy albo szklarnia pozwolą Ci przez lata cieszyć się dobrej jakości produktami.