Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu - zainwestuj w swoje zdrowie

list W: Szklarnie - własna uprawa Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 181

Czy warto inwestować w szklarnię z poliwęglanu?

W obecnych czasach zwracamy szczególna uwagę na to co jemy i dajemy swoim dzieciom. Niełatwo jest zdobyć warzywa czy owoce z naprawdę ekologicznych upraw. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielna uprawa w przydomowym ogrodzie lub działce, która umożliwia zebranie plonów smacznych i jednocześnie pozbawionych chemii. Szklarnie poliwęglanowe dają pewność pochodzenia produktów i braku wspomagaczy, jedocześnie ochraniając nasze plon przed niekorzystnymi czynnikami. Szklarnia z poliwęglanu to inwestycja w jedną z najważniejszych wartości - zdrowie.

Solidna konstrukcja szklarni poliwęglanowej

Podczas wyboru szklarni poliwęglan warto zwrócić uwagę na materiał stelażu. W tej kategorii zdecydowanie wygrywają szklarnie poliwęglanowe z metalową lub aluminiową konstrukcją. Mimo, że drewno nadaje niesamowitego uroku jest to materiał niepraktyczny. Wilgoć, zmiany temperatury czy stopnia nasłonecznienia, nie wspominając o szkodnikach uniemożliwiają utrzymanie szklarni w dobrej kondycji. Drewno charakteryzuje się dużą podatnością na zmienne warunki atmosferyczne, co znacznie skraca jego żywotność. 

Zakupione szklarnie ogrodowe z poliwęglanu zaskakują łatwym montażem. Nie ma konieczności spawania, używania silikonu, kleju lub innych wspomagaczy. Konstrukcja zwykle mocowana jest za pomocą śrub czy zacisków, natomiast panele należy w łatwy sposób wsunąć niczym układanka.

Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu – inwestycja w zdrowie

Obecnie najpowszechniejsze są szklarnie z poliwęglanu – wypadają one najkorzystniej zarówno pod względem ceny, jak i wytrzymałości oraz funkcjonalności. Szklarnie z poliwęglanu można uznać za najefektywniejsze.

Pokrycie szklarni poliwęglanem jest szczególnie ważne ze względu na przepuszczalność promieni słonecznych, a co za tym idzie – odpowiedniego nagrzania wnętrza.  Pokrycie szklarni z poliwęglanu powinno cechować się lekkością i odpornością na uszkodzenia jednocześnie zapewniając przepuszczalność światła oraz zatrzymanie ciepła. Szklarnie z poliwęglanu zachowują swoje parametry zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach - dzięki czemu są świetną alternatywą dla szkła. Podczas uszkodzenia ścian szklarni z poliwęglanu łatwo wymienić zniszczone elementy, które nadają się do recyklingu.

Szklarnia z poliwęglanu - skuteczna ochrona Twoich plonów

Wiele osób uważa, że wystarczająca dla hodowli roślin jest standardowa uprawa na otwartym powietrzu. Owszem, takie rozwiązanie również może nam przynieść smaczne i zdrowe produkty. Jednak uprawa wymaga pewnych prac, wysiłku i poświęcenia czasu. Dlatego warto zainwestować w szklarnię poliwęglan, żeby nie zmarnować włożonych w uprawę pracy i czasu. Szklarnia z poliwęglanu ochroni nasze rośliny przed czyhającymi na nasiona i owoce szkodnikami oraz ptactwem. Dodatkowo jest to świetne zabezpieczenie w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych. Grad, silny wiatr czy obfite ulewy często niszczą nawet najbardziej obfite plony. Warto zainwestować w osłonę dla naszych roślin - szklarnia z poliwęglanu ochroni efekty naszej pracy. 

Jak odpowiednie ustawić szklarnię z poliwęglanu?

Transparentne pokrycie szklarni z poliwęglanu ma na celu łatwe przenikanie promieni słonecznych. Wpadające promienie nadają ciepła i podwyższają temperaturę szklarni – aby działało to najbardziej efektywnie, szklarnia powinna stać w najbardziej i najdłużej nasłonecznionym miejscu. Szklarnia poliwęglan powinna znajdować się na możliwie najbardziej wyrównanym terenie i w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzać podczas codziennych czynności. Zapaleni ogrodnicy wskazują również, że korzystne jest ustawienie szklarni kierując ją ze wschodu na zachód oraz aby miała spadek od strony południowej. Należy też zwrócić uwagę na dostępność do wody – w niektórych okresach będziemy zużywali znaczne ilości wody, więc jej źródło powinno znajdować się w zasięgu szklarni.

 

Zalety szklarni ogrodowych z poliwęglanu

  • gwarancja pewności pochodzenia roślin
  • brak dodatków chemicznych, które są szkodliwe dla naszego zdrowia 
  • przedłużenie wegetacji roślin, co pozwala na dłuższy czas zbierania plonów
  • korzystne warunki do rozwoju roślin, co wpływa na obfitość plonów
  • dostępność na rynku pozwala na indywidualny dobór wielkości
  • szybki i łatwy montaż nie sprawia problemów
  • okna pozwalają na łatwe kontrolowanie temperatury wewnątrz
  • ochrona przed szkodnikami i ptactwem
  • niezawodna osłona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
  • estetyczny wygląd wpasowujący się w otoczenie

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szklarni ogrodowej z poliwęglanu?

Istotnym elementem szklarni poliwęglanowej są okna i drzwi. Otwierane okna umożliwiają zmniejszenie temperatury w upalne dni. Okna w szklarni z poliwęglanu zapewniają również cyrkulację powietrza potrzebną do prawidłowego rozwoju roślin. Dzięki otwarciu okien w szklarniach poliwęglanowych niweluje się panujący wewnątrz zaduch, co umożliwia roślinom swobodny rozwój.

Niektóre dostępne na rynku szklarnie z poliwęglanu mają w oknach wmontowaną moskitierę, która chroni przed szkodnikami lub ptactwem żywiącym się owocami lub nasionami. Jest to istotny element, na który warto zwrócić uwagę. 

Warto również porównać progi drzwi w różnych modelach szklarni poliwęglanowych. Mimo, że na co dzień wydaje się to mało istotny element - podczas konieczności wjechania do środka taczkami może okazać się uciążliwą przeszkodą. Większość obecnych na runku modeli nie ma wysokiego progu, jednak warto upewnić się przed zakupem szklarni poliwęglan. 

Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu - praktyczna ozdoba ogrodu

Szklarnia z poliwęglanu to praktyczne rozwiązanie będąc jedocześnie ozdobą ogrodu. Należy pamiętać, że szklarnia z poliwęglanu znajdująca się w przydomowym ogrodzie na stałe będzie wpisana w nasze codzienne otoczenie – będzie ona widoczna z okien, tarasu czy balkonu. W związku z powyższym warto jest zawrócić uwagę na szklarnie ogrodowe z poliwęglanu, na których pokryciu zabrudzenia nie są bardzo widoczne a jednocześnie dzięki transparentności stwarzają odpowiednie warunki do hodowli roślin. Oprócz tego szklarnia poliwęglan estetycznie wpisuje się w otoczenie ogrodu będą jednocześnie ozdobą.

 

Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu – pewność pochodzenia i sposobu uprawy roślin

Warto zainwestować w szklarnię z poliwęglanu. W obecnych czasach większość producentów chce uzyskać duże ilości plonów niskim kosztem. Często wtedy stosowane są dodatki chemiczne, które później my spożywamy. Szklarnia poliwęglan gwarantuje nam pochodzenie i brak szkodliwych substancji, przez co jest to inwestycja w nasze zdrowie. 

Uprawa w tradycyjny sposób  jest wystarczającą praktyką, jednak wtedy nasza hodowla wystawiona jest na działanie równych czynników. Może okazać się, że włożona praca pójdzie na marne lub przyniesie niewielkie efekty. Szklarnia z poliwęglanu świetnie chroni uprawiane rośliny przed szkodnikami, ptactwem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Samodzielna uprawa w szklarni poliwęglan pozwala na stworzenie warunków do wzrostu roślin i zwiększenie ilości plonów. Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień