Szklarnie z poliwęglanu. Postaw na szklarnie poliwęglan
Mała szklarnia ogrodowa - szklarnie z poliwęglanu do uprawy roślin
  • Obniżka

SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU 1,9 X 1,9 X 1,95 m

Cena podstawowa 1 299,00 zł -300,00 zł Cena 999,00 zł
Szklarnia z poliwęglanu - doskonałe warunki do rozwoju roślin. Zdjęcie aranżacyjne przedstawia ten sam model szklarni w innym rozmiarze.
Poliwęglanowa szklarnia ogrodowa
  • Obniżka

PRZYŚCIENNA SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU

Cena podstawowa 1 499,00 zł -300,00 zł Cena 1 199,00 zł
Przyścienna szklarnia z poliwęglanu - doskonałe miejsce do rozwoju Twoich roślin. 
Szklarnie poliwęglanowe - szklarnia ogrodowa do hodowli roślin.
  • Wyprzedaż!

SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU 1,9 X 2,5 X 1,95 m

Cena podstawowa 1 999,00 zł -400,00 zł Cena 1 599,00 zł
Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu doskonale sprawdzi się w ogrodzie lub na działce. Zdjęcie aranżacyjne przedstawia ten sam model szklarni w...

Szklarnie z poliwęglanu

Szklarnia z poliwęglanu – cechy poliwęglanu

Szklarnia z poliwęglanu pozwoli Ci uprawiać warzywa bez obaw o zniszczenia. Szklarnie poliwęglanowe to wygoda i estetyka, które posłużą długo.

Poliweglan to tworzywo sztuczne często wykorzystywane przy pracach w ogrodzie. Poliwęglan jest materiałem bardzo wytrzymałym, dlatego stosuje się go jako wykładzinę – można po nim bez problemu chodzić i nie załamie się. Poza tym trzeba wspomnieć o jego odporności na warunki atmosferyczne. Dzięki temu można bez żadnych przeszkód wykorzystywać poliwęglan na zewnątrz.

Z powodzeniem zastępuje szkło, ponieważ jest przezroczysty. Nadaje się na przykład na budynki gospodarcze do wykonania świetlika.

Szklarnia poliwęglan

Jeśli jesteś miłośnikiem własnych upraw warzyw, to zapewne zastanawiasz się, jak zapewnić im jak najlepszy wzrost. Same grządki pod gołym niebem to nie zawsze dobry pomysł, ponieważ zbyt intensywne opady mogłyby zniszczyć rośliny. W takim przypadku dobrze jest postawić na szklarnię z poliwęglanu, która ochroni uprawy przed zniszczeniem i zadba o to, by miały odpowiednią ilość światła. Dzięki temu warzywa i owoce będą rosnąć, a Ty za każdym razem, kiedy zechcesz po nie sięgnąć, będziesz miał pewność, że jest co zjeść.

Szklarnie poliwęglanowe można kupić jako gotowy produkt. Wystarczy tylko przygotować podłoże pod postawienie konstrukcji. Równie dobrze można samodzielnie wykonać taką konstrukcję, zaczynając od budowy szkieletu. Może on być wykonany z drewna, stali lub aluminium. Kiedy konstrukcja już powstanie, należy zastanowić się nad tym, czy poliwęglan znajdzie się tylko na dachu, czy może będzie wykorzystany także jako wypełnienie ścian.

Aby pociąć płyty poliwęglanowe i dopasować ich rozmiar do wymiarów szklarni, można użyć pił tarczowych i zabezpieczyć brzegi taśmą aluminiową lub specjalnymi profilami aluminiowymi. Dzięki temu każdy element będzie przygotowany w jak najlepszy sposób, a złożenie całości będzie łatwiejsze.

Szklarnie poliwęglan – zalety

Niewątpliwą zaletą szklarni z poliwęglanu jest to, że jest ona dużo lżejsza od innych konstrukcji, np. ze szkła. Poliweglan jest lekki, co przekłada się na wagę całości konstrukcji. To niewątpliwe zalety jakie niosą szklarnie poliweglanowe.

Poza tym promienie słoneczne, nawet te najbardziej intensywne, nie uszkodzą ani nie zniszczą estetyki ścian poliwęglanowych. Rozwiązania, które pojawiają się w szklarniach wykonanych z poliwęglanu, zapewniają odpowiednią ilość światła, dzięki czemu rośliny mogą rosnąć szybciej. Nic nie jest w stanie im zaszkodzić, ponieważ są chronione przed opadami deszczu czy groźniejszym dla nich gradem.

Co ciekawe, budynek wykonany z poliwęglanu można giąć, co pozwala choćby na bezproblemowe przenoszenie.

Jest też pewien minus. Poliwęglan to materiał dość miękki, dlatego z łatwością można go zarysować. Po dłuższym okresie użytkowania straci swój estetyczny wygląd i pojawią się na nim zarysowania. Jeśli jednak nie zależy Ci na tym, by on prezentował się znakomicie, możesz nie zwracać uwagi na ten aspekt. Pamiętaj, że poliwęglan to materiał lekki, zatem potrzebuje solidnej konstrukcji, aby nie dać się podmuchom wiatru. Ma też wyższą cenę niż choćby szkło, przez co ostateczne koszty mogą być dość wysokie. Jeśli jednak zamierzasz postawić budynek szklarni na długie lata, będzie to dobra inwestycja. U nas znajdziesz szklarnie ogrodowe wysokiej klasy!

Szklarnia z poliwęglanu będzie wyglądać bardzo estetycznie, jeśli zostanie odpowiednio zaprojektowana i wykonana. Zalety tego rodzaju konstrukcji zdecydowanie przeważają nad minusami, dlatego każdy, kto zamierza się zdecydować na to rozwiązanie, może je brać pod uwagę.

Szklarnie poliwęglanowe w każdym miejscu

Szklarnie poliwęglanowe mogą znajdować się w pobliżu domu. Jeśli przygotujesz konstrukcje odpowiednio, nie musisz się martwić, że ich wątpliwa estetyka przestraszy gości. Taki „domek” doskonale wpisze się w aranżacje ogrodu, wystarczy tylko odpowiednio zadbać o to, by znajdował się w odpowiednim sąsiedztwie, np. stawiając obok niego sporo donic z kwiatami.

Warto zainwestować w szklarnię z poliwęglanu, ponieważ przysłużą się one Twoim uprawom przydomowym. Możesz w nich także hodować kwiaty, które potem zasilą Twój salon. Wielu użytkowników nie wyobraża sobie innej opcji dla zadbania o własne uprawy warzyw i owoców niż właśnie szklarnia z poliwęglanem jako materiałem przewodnim.