Parasol tarasowy - impreza na świeżym powietrzu

list W: Taras Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 145

Parasol tarasowy - impreza na świeżym powietrzu

Śniadanie o poranku lub popołudniowe przyjęcie na świeżym powietrzu, to idealne okazje na skorzystanie z tarasu. Przytulnie urządzony zachęca do korzystania zwłaszcza w słoneczne dni. Jest jeden element, którego potrzebujemy wtedy szczególnie - cień. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwala upiększyć wystrój naszego tarasu, jednocześnie chroniąc przed słońcem - parasol ogrodowy. Dostępny w różnych kolorach i modelach jest bardzo użyteczną ozdobą w ogrodzie. 

Parasol ogrodowy

Dlaczego warto mieć parasol ogrodowy na tarasie?

Taras to znakomite miejsce na relaks w ciepłe dni. Możemy na nim odpoczywać, pracować, uczyć się czy spędzać czas w gronie najbliższych. Słońce, choć jest nam niezbędne do życia, może być szkodliwe. Zwłaszcza dla małych dzieci i osób starszych, ale też dla tych wszystkich, którzy spędzą na nim zbyt dużo czasu. Możemy doprowadzić do przegrzania organizmu i jego odwodnienia, a także udaru słonecznego. Oprócz tego, jesteśmy narażeni na poparzenia, czerniaka czy reakcje alergiczne. Dlatego tak ważne jest, abyśmy w okresie letnim zadbali o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Z pomocą przychodzi parasol ogrodowy, czyli niezbędnym elementem każdego tarasu w ciepłe dni. Co daje nam parasol przeciwsłoneczny?

  • bezpieczeństwo
  • wygodę
  • dekorację

Mając duży parasol ogrodowy, możemy w pełni korzystać z uroków lata. Mamy zapewnioną ochronę przed słońcem, jednocześnie możemy się z niego cieszyć przebywając na zewnątrz. Słuchanie muzyki, zabawa z dzieckiem, wspólny obiad czy nawet drzemka - nie musimy martwić się o negatywne skutki upałów. Dodatkowym atutem jest wystrój, jaki możemy stworzyć przy użyciu parasola ogrodowego. Możemy dodać elegancji lub nowoczesnego wyglądu. 

Jaki model parasola ogrodowego wybrać?

Wśród parasoli ogrodowych możemy wyróżnić dwa główne modele:

  • parasol ogrodowy ze środkową nogą

Model z centralnie umiejscowioną nogą jest najpopularniejszym modelem. Możemy ustawić pod nim leżaki, krzesła czy stół ze specjalnym otworem na taki parasol. Jednak nie możemy wykorzystać w pełni całej zacienionej powierzchni. Dlatego parasole ogrodowe ze środkowa nogą nadają się na taras, w którym nie chcemy bardzo często zmieniać ułożenia mebli ogrodowych. 

Parasol tarasowy Parasol ogrodowy
  • parasol ogrodowy z boczną nogą

Takie parasole charakteryzują się przede wszystkim nietypowym designem oraz funkcjonalnością. Parasol ogrodowy z boczną nogą daje dużo więcej miejsca niż ten ze środkową nogą. Możemy go postawić w dowolnym miejscu, a czasze ustawić na wybrany przez nas obszar. Leżaki, krzesła, meble narożnikowe czy stoły - bez problemu zapewnimy im cień. Wspominany wcześniej nietypowy design także może być cechą wiodącą, przy wyborze tego typu parasola ogrodowego. Wynika to z łatwości wkomponowania parasolu z boczną nogą w wystrój naszego ogrodu. 

Parasol ogrodowy Parasol tarasowy

Rozmiar i podstawa parasola ogrodowego

Wybierając parasol ogrodowy, warto wziąć pod uwagę dwa jego elementy: rozmiar czaszy i podstawę. Obydwa kryteria należy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb.

  • Parasole ogrodowe oscylują między 2,5 - 5,5 metrów, jeśli chodzi o średnicę czaszy. Wielkość powinniśmy dostosować do obszaru, który chcemy zacienić. Do wyboru mamy okrągłe lub kwadratowe czasze. Możemy zwrócić uwagę na mechanizm ich rozkładania. Powinien być bezpieczny i łatwy w użytkowaniu. 

Jeśli chodzi o podstawę parasola ogrodowego, możemy kierować się poniższymi zaleceniami:

  • Jeżeli zamierzasz postawić parasol w jednym miejscu lub zmieniać jego miejsce bardzo rzadko, warto postawić na betonową podstawę. Zapewni ona większą stabilność, niezależnie od warunków pogodowych. 

  • Jeśli nie zakładasz konkretnego miejsca na swój parasol ogrodowy, a wiesz, że będzie często zmieniał swoje położenie - postaw na lżejsza postawę. Zapewnia ona dużą mobilność parasola ogrodowego. 

Jak dbać o parasol tarasowy?

Aby jak najdłużej cieszyć się z użytku parasola ogrodowego, warto zainwestować w pokrowce. Najlepiej wybrać pokrowiec z materiału, który jest przewiewny. Dzięki temu pod powierzchnią nie rozwiną się pleśń i bakterie. Materiał parasolu ogrodowego zachowa przez to elastyczność. 

Parasol ogrodowy

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień