Majowo.pl Meble ogrodowe - huśtawki ogrodowe, fotele wiszące
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Co można sadzić w szklarni ogrodowej?

Blog Majowo.pl
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Szklarnia ogrodowa daje bardzo szerokie możliwości upraw. Można w niej sadzić zarówno warzywa, owoce, jak i zioła. Które gatunki roślin warto uprawiać pod zadaszeniem, aby uzyskać obfite plony? 

Dlaczego warto sadzić w szklarni ogrodowej? 

Co można sadzić w szklarni? Zarówno warzywa, zioła, jak i owoce. Dlatego jest to rozwiązanie niezwykle chętnie wybierane przez profesjonalnych ogrodników, ale też osoby, które prowadzą nieduże hodowle na własne potrzeby. Jest wiele powodów, dla których warto sadzić w szklarni ogrodowej. Przede wszystkim szklarnie pozwalają na uprawę roślin przez większą część roku, co zwiększa możliwość uzyskania bardziej obfitych plonów. Rozszerzenie sezonu wegetacyjnego dzięki zastosowaniu szklarni to optymalne rozwiązanie dla każdego, kto chce zebrać dużo dorodnych warzyw i owoców. 

W szklarni warto sadzić, ponieważ zapewnia ona ochronę roślin przed szkodnikami i chorobami. Szklarnie pozwalają na kontrolowanie warunków wzrostu warzyw i owoców, co może pomóc w zapobieganiu rozmaitym chorobom. W szklarniach można też skutecznie kontrolować temperaturę, wilgotność, oświetlenie i inne czynniki, co pozwala stworzyć optymalne warunki wzrostu. Kontrola tych warunków mocno wpływa na późniejszą jakość hodowli. Szklarnie pozwalają więc na uzyskanie większej ilości plonów na jednostkę powierzchni dzięki kontrolowanej i optymalnej uprawie. 

szklarni ogrodowej warto sadzić również dlatego, że skutecznie ochrania rośliny. Chroni przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak ulewy, gradobicie, wiatr czy susza. Dzięki szklarni można też z powodzeniem uprawiać rośliny, które nie są typowe dla danej strefy klimatycznej. Szklarnie ogrodowe oferują wiele korzyści dla osób uprawiających rośliny. Pozwalają na wydajniejszą i kontrolowaną uprawę roślin, a także na ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz szkodnikami lub chorobami. 

Szklarnia ogrodowa – co uprawiać? Najpopularniejsze warzywa 

Szklarnia ogrodowa – co w niej sadzić? W szklarni ogrodowej można uprawiać szeroki wybór warzyw i ziół, ponieważ zapewnia ona optymalne warunki dla wzrostu i rozwoju. Pomidory to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych roślin uprawianych w szklarniach ogrodowych. Warzywa te potrzebują ciepła i wilgoci, które są zapewniane w szklarni, a także dużo światła, które przepuszcza poliwęglan. 

Ogórki to kolejne popularne warzywo, które dobrze rośnie w szklarniach. Ogórki lubią ciepło i wilgoć, co zapewnia właśnie szklarnia ogrodowa. Warto też w niej uprawiać sałatę. Jest to warzywo, które rośnie szybko i nie potrzebuje dużo miejsca. Pod zadaszeniem można uprawiać różne odmiany sałaty, które doskonale nadają się na letnie sałatki. Rzodkiewka również doskonale poradzi sobie ze wzrostem w tunelu ogrodowym. Jest ona bardzo łatwa w uprawie i wzrasta niezwykle szybko. W szklarni można ją uprawiać przez większość roku. 

Co jeszcze można sadzić w szklarni? Zdecydowanie paprykę, która lubi ciepło i bardziej wilgotne powietrze, co sprawia, że jest doskonałą rośliną do uprawy pod zadaszeniem. Podobnie zresztą jak bakłażan. Jest to warzywo mniej popularne w naszym kraju, jednak nadaje się do wielu potraw, dlatego warto go hodować w swojej przydomowej szklarni. 

Mała szklarnia ogrodowa – co sadzić jeszcze w takim miejscu?

Mogą to być z powodzeniem zielone warzywa liściaste: szpinak, jarmuż czy rukola. Dobrze rosną w szklarniach, ponieważ sprzyjają im panujące tam warunki. 

Warto pamiętać, że dobór warzyw do hodowli pod zadaszeniem zależy też od warunków klimatycznych, które panują w danym regionie, a także od wymagań dotyczących gleby, nawożenia i pielęgnacji. Przed podjęciem decyzji o uprawie w szklarni warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości.  

Co można sadzić w szklarni? Owoce ze szklarni 

W szklarni ogrodowej można uprawiać wiele gatunków owoców, zwłaszcza tych, które wymagają do prawidłowego wzrostu odpowiedniej temperatury oraz wilgoci. Są to często owoce nieco bardziej egzotyczne, aniżeli te klasyczne, które najczęściej spotykamy w naszym kraju. 

Szklarnia ogrodowa – co w niej sadzić? Z powodzeniem można stworzyć w niej hodowlę melonów.  Są to owoce, które wymagają specjalnych warunków, a przede wszystkim właściwej temperatury i wilgotności powietrza. Właśnie w szklarni można im takie optymalne warunki zapewnić. Podobnie jak melony, do hodowli w szklarni nadają się arbuzy. Wymagają one warunków zbliżonych do tych wymaganych przez melony. Uprawa w szklarni pozwala dodatkowo na przedłużenie okresu wzrostu i dojrzewania owoców. 

W szklarni można też uprawiać takie owoce jak brzoskwinie i nektarynki. Potrzebują one ciepła i odpowiedniego nasłonecznienia, dlatego właśnie idealnie nadają się do uprawy w szklarniach. Podobnych warunków wymaga winorośl, stąd z powodzeniem można ją sadzić pod zadaszeniem w szklarni lub tunelu. Z powodzeniem w szklarni można też uprawiać kiwi. 

Uprawa owoców w szklarniach wymaga odpowiedniej opieki i kontroli nad wilgotnością oraz temperaturą, co jest kluczowe dla uzyskania obfitych plonów. Jest wiele gatunków, które można z powodzeniem hodować w szklarniach, dzięki czemu owoce będą soczyste i duże. 

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium