Uprawa roślin w ogrodzie | Majowo.pl
Mała szklarnia ogrodowa - szklarnie z poliwęglanu do uprawy roślin
  • Obniżka

SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU 1,9 X 1,9 X 1,95 m

Cena podstawowa 1 299,00 zł -300,00 zł Cena 999,00 zł
Szklarnia z poliwęglanu - doskonałe warunki do rozwoju roślin. Zdjęcie aranżacyjne przedstawia ten sam model szklarni w innym rozmiarze.
Szklarnie poliwęglanowe - szklarnia ogrodowa do hodowli roślin.
  • Wyprzedaż!

SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU 1,9 X 2,5 X 1,95 m

Cena podstawowa 1 999,00 zł -400,00 zł Cena 1 599,00 zł
Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu doskonale sprawdzi się w ogrodzie lub na działce. Zdjęcie aranżacyjne przedstawia ten sam model szklarni w...
Poliwęglanowa szklarnia ogrodowa
  • Obniżka

PRZYŚCIENNA SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU

Cena podstawowa 1 499,00 zł -300,00 zł Cena 1 199,00 zł
Przyścienna szklarnia z poliwęglanu - doskonałe miejsce do rozwoju Twoich roślin. 
Rozsadnik z poliwęglanu - uprawa roślin na wyciągnięcie ręki.
  • Obniżka

ROZSADNIK Z POLIWĘGLANU

Cena podstawowa 159,00 zł -60,00 zł Cena 99,00 zł
Małe rozsadniki ogrodowe świetnie sprawdzają się do uprawy roślin w przydomowym zaciszu.
Rozsadnik foliowy
  • Obniżka

MINI SZKLARNIA ROZSADNIK FOLIOWY

Cena podstawowa 179,00 zł -50,00 zł Cena 129,00 zł
Rozsadnik ogrodowy - miniaturowa szklarni do wysiewu doskonale sprawdzi się dla Twojej uprawy. Zdjęcia detali oraz zdjęcia aranżacyjne...
Rozsadnik - mini szklarnia ogrodowa z moskitierą.
  • Obniżka

ROZSADNIK - SZKLARNIA DO WYSIEWU

Cena podstawowa 159,00 zł -30,00 zł Cena 129,00 zł
Rozsadnik ogrodowy - szklarni do wysiewu doskonale sprawdzi się dla Twojej uprawy.
Mini szklarnia balkonowa z półkami - podaruj sobie zdrowie.
  • Obniżka

SZKLARNIA BALKONOWA W KOLORZE ZIELONYM

Cena podstawowa 259,00 zł -70,00 zł Cena 189,00 zł
Szklarnie balkonowe to doskonałe rozwiązanie dla uprawy własnych roślin z wykorzystaniem niewielkich przestrzeni.
Folia do dużej szklarni ogrodowej
  • Obniżka

ZAPASOWA FOLIA DO SZKLARNI OGRODOWEJ 3x6x2m

Cena podstawowa 399,00 zł -100,00 zł Cena 299,00 zł
Folia do szklarni z oknami doskonale sprawdza się do odświeżenia okrycia lub wymiany w przypadku uszkodzenia.
Folia do dużej szklarni ogrodowej
  • Obniżka

ZAPASOWA FOLIA DO DUŻEJ SZKLARNI OGRODOWEJ 3x4,5x2m

Cena podstawowa 349,00 zł -80,00 zł Cena 269,00 zł
Folia do przydomowa szklarni z oknami doskonale sprawdza się do odświeżenia okrycia lub wymiany w przypadku uszkodzenia.

Uprawa roślin

Uprawa roślin w ogrodzie

Uprawa roślin w ogrodzie wymaga posiadania pewnych umiejętności oraz odpowiednich akcesoriów, które ułatwią pracę i sprawią, że hodowla będzie bardziej obfita. Przed rozpoczęciem uprawy warto więc zaopatrzyć się w produkty, dzięki którym uprawa warzyw będzie efektywna. W ofercie Majowo.pl znajdziesz wszystko czego potrzeba do uprawy roślin, warzyw i owoców - tunele foliowe, szklarnie, rozsadniki, warzywniki i wiele innych przydatnych produktów.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów akcesoriów, które ułatwiają uprawę warzyw i owoców, są tunele foliowe. Znane od pokoleń – ceniły je nasze mamy i babcie, urządzając w nich idealne miejsce do wzrostu roślin. Tunele foliowe pozwalają stworzyć roślinom właściwe warunki. Chodzi między innymi o dostarczenie im odpowiedniej ilości ciepła, które pozwoli wydłużyć okres wegetacji. Rośliny, które wzrastają w specjalnie przygotowanym tunelu, są wcześniej przydatne do jedzenia. Ci wszyscy, którym zależy na jak najwcześniejszym raczeniu się nowalijkami warzyw i owoców, na pewno w tunelach foliowych odnajdą swoich sprzymierzeńców. Jeśli do tej pory jeszcze nie próbowałeś swoich sił jako gospodarz w tunelu foliowym, być może najbliższy sezon będzie tym pierwszym. Wybierz tunel foliowy dobrej jakości od sprawdzonego producenta, a dzięki temu osiągniesz dobre wyniki podczas upraw.

Uprawa warzyw będzie wygodniejsza również dzięki szklarni ogrodowej. Tak jak sugeruje sama nazwa - w odróżnieniu od tuneli, tutaj mamy do czynienia z wykorzystaniem szkła. Cała konstrukcja jest przez to bardziej wytrzymała, odporna na zewnętrzne niekorzystne warunki powodujące uszkodzenia. Oprócz tego - mamy tu do czynienia z elementami stałymi, niewymiennymi, co również odróżnia to rozwiązanie od foliowych. Szklarnie ogrodowe umożliwiają uprawę w zasadzie tych samych warzyw, owoców czy ziół co tunele.

Uprawa warzyw w ogrodzie

Innym, nieco podobnym do tunelu foliowego, rozwiązaniem do ogrodu jest postawienie szklarni z poliwęglanu. Poliwęglan to tworzywo sztuczne, które świetnie sprawdza się do prac ogrodowych i uprawy roślin. Szklarnie z poliwęglanu kupisz jako gotowy produkt, dzięki czemu masz możliwość natychmiastowego postawienia ich w ogrodzie, w wybranym miejscu. Pod taką szklarnię potrzebne jest przygotowane wcześniej podłoże. Szklarnie z poliwęglanu są stabilne i mogą posłużyć nawet przez kilka sezonów. Są też bardziej estetyczne niż zwykłe tunele, dzięki czemu wpisują się w aranżacje ogrodu. Wokół szklarni można zasadzić kwiaty lub postawić inne elementy dekoracyjne, co nada ogrodowi fantastyczny charakter.

Istnieje także rozwiązanie dla osób, które mieszkają w bloku i chcą hodować rośliny na balkonie. Wystarczy wyposażyć przestrzeń balkonową w specjalną szklarnię balkonową, która idealnie sprawdzi się do hodowli roślin. Co prawda, uprawa warzyw i owoców na balkonie może być nieco trudniejsza, jednak efekt będzie zadowalający. Szklarnie balkonowe to specjalne szklarnie o małych rozmiarach, które można ustawić na przestrzeni balkonowej czy tarasowej. Jest do nich dobry dostęp, co ułatwia podlewanie. Rośliny rosną w nich jak w każdej dobrej szklarni. W tej kategorii polecamy w szczególności:

Akcesoria do uprawy roślin w ogrodzie

Rozsadniki przydają się do dobrze zaplanowanej uprawy roślin i warzyw. Dzięki nim uprawa roślin jest bardziej efektywna. Ułatwiają przygotowanie sadzonek warzyw i owoców do późniejszego osadzenia w gruncie. Rozsadniki przydają się także wtedy, gdy konieczne jest przechowanie sadzonek na okres zimy. Nie można trzymać w zimie sadzonek na zewnątrz, ale można umieścić je właśnie w specjalnie przygotowanym rozsadniku. Można je podlewać, dzięki czemu w całej okazałości dotrwają do wiosny, kiedy z powrotem znajdą się w ziemi.

Szklarnie i tunele ogrodowe wymagają właściwego przygotowania, aby mogły dawać dobre efekty uprawy roślin przez cały sezon. Zanim zatem podejmiemy się umieszczania w nich roślin, lepiej sprawdzić, czy folia na szklarnię z zeszłego roku jeszcze nadaje się do użytku. Jeśli nie, bo na przykład jest porwana przez wiatr lub pojawiły się w niej przedziurawienia, wyposaż się w nową, która posłuży przez następne kilka sezonów.

Uprawa warzyw i owoców jeszcze nigdy nie była tak prosta. W Majowo.pl znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz do efektywnej uprawy roślin.