Szklarnie poliwęglanowe - szklarnia ogrodowa do hodowli roślin.
  • Obniżka

SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU 1,9...

0 Opinie 
Cena podstawowa 1 919,00 zł -70,00 zł Cena 1 849,00 zł
Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu doskonale sprawdzi się w ogrodzie lub na działce. Zdjęcie aranżacyjne przedstawia ten sam model szklarni w...
Mała szklarnia ogrodowa - szklarnie z poliwęglanu do uprawy roślin
Produkt niedostępny

SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU 1,9...

0 Opinie 
Cena 1 399,00 zł
Szklarnia z poliwęglanu - doskonałe warunki do rozwoju roślin. Zdjęcie aranżacyjne przedstawia ten sam model szklarni w innym rozmiarze.

Uprawa roślin

Uprawa roślin w ogrodzie wymaga posiadania pewnych umiejętności. A zanim rozpocznie się taką uprawę na poważnie, warto wszystko dobrze zaplanować. Jest sporo elementów przeznaczonych do ogrodu, które można wykorzystać, a które dadzą dużą efektywność podczas upraw.

Tunele foliowe

Jednym z najpopularniejszych rodzajów są tunele foliowe. Znane od pokoleń – ceniły je nasze mamy i babcie, urządzając w nich idealne miejsce do wzrostu warzyw i owoców. Tunele foliowe pozwalają stworzyć roślinom właściwe warunki. Chodzi oczywiście od dostarczenie im odpowiedniej ilości ciepła, które pozwoli wydłużyć ich okres wegetacji. Rośliny, które wzrastają w specjalnie przygotowanym tunelu, są wcześniej zdatne do jedzenia. Ci wszyscy, którym zależy na jak najwcześniejszym raczeniu się nowalijkami warzyw i owoców, na pewno w tunelach foliowych odnajdą swoich sprzymierzeńców. Jeśli do tej pory jeszcze nie próbowałeś swoich sił jako gospodarz w tunelu foliowym, być może najbliższy sezon będzie tym pierwszym. Wybierz tunel foliowy dobrej jakości, od sprawdzonego producenta, a dzięki temu osiągniesz dobre wyniki podczas upraw.

Szklarnia ogrodowa

Kolejne popularne rozwiązanie to szklarnia ogrodowa. Tak jak sugeruje sama nazwa - w odróżnieniu od tuneli, tutaj mamy do czynienia z wykorzystaniem szkła. Cała konstrukcja jest przez to bardziej wytrzymała, odporna na zewnętrzne niekorzystne warunki powodujące uszkodzenia. Oprócz tego - mamy tu do czynienia z elementami stałymi, niewymiennymi, co również odróżnia to rozwiązanie od foliowych. Szklarnie ogrodowe umożliwiają uprawę w zasadzie tych samych warzyw, owoców czy ziół co tunele. 

Szklarnie z poliwęglanu

Innym, nieco podobnym do tunelu foliowego, rozwiązaniem do ogrodu jest postawienie szklarni z poliwęglanu. Poliwęglan to tworzywo sztuczne, które świetnie się sprawdza do prac ogrodowych i uprawy roślin. Szklarnie z poliwęglanu kupisz jako gotowy produkt, dzięki czemu masz możliwość natychmiastowego postawienia ich w ogrodzie, w wybranym miejscu. Pamiętaj, że pod taką szklarnie potrzebne jest przygotowane wcześniej podłoże. Szklarnie z poliwęglanu są stabilne i mogą posłużyć nawet przez kilka sezonów. Są też bardziej estetyczne niż zwykłe tunele, dzięki czemu mogą się wpisać w aranżacje ogrodu (jeśli miejsce z uprawami nie jest zbytnio oddalone od domu). Wokół szklarni możesz zasadzić kwiaty lub postawić inne elementy dekoracyjne, dzięki czemu nadasz ogrodowi fantastyczny charakter.

Szklarnie balkonowe

Mieszkając w bloku, nie masz zapewne zbyt dużo miejsca na rozwijanie swoich pasji – a przynajmniej takich pasji, które wymagają większej ilości miejsca. Jeśli zawsze marzyłeś o uprawie warzyw i owoców, nie porzucaj tego pomysłu, ponieważ z powodzeniem możesz to robić nawet na balkonie. Wystarczy, że wyposażysz przestrzeń balkonową w szklarnie balkonowe, które idealnie sprawdzają się do hodowli roślin. Co prawda, nie stworzysz takiej uprawy jak na kawałku ziemi, ale i tak będziesz zadowolony z efektu. Zwłaszcza rano, kiedy będziesz miał szybki dostęp do smacznych nowalijek, zanim jeszcze Twoi sąsiedzi zdążą je przynieść z warzywniaka. Szklarnie balkonowe to specjalne szklarnie o małych rozmiarach, które możesz ustawić na przestrzeni balkonowej czy tarasowej. Jest do nich dobry dostęp, dzięki czemu możesz je podlać bez potrzeby gimnastycznych wygibasów. A rośliny rosną w nich jak w każdej dobrej szklarni.

Rozsadniki

Rozsadniki przydają się do dobrze zaplanowanej uprawy roślin i warzyw. Dzięki nim uprawa roślin jest bardziej efektywna. Dzięki nim możesz przygotować sadzonki warzyw i owoców do późniejszego osadzenia w gruncie. Rozsadniki przydają się także wtedy, gdy potrzebujesz przechować sadzonki na okres zimy. Nie możesz trzymać ich na zewnątrz, w zimie, ale możesz umieścić właśnie w specjalnie przygotowanym rozsadniku. Możesz je podlewać, dzięki czemu w całej okazałości dotrwają do wiosny, kiedy z powrotem znajdą się w ziemi.

Folia na szklarnie

Szklarnie i tunele ogrodowe wymagają właściwego przygotowania, aby mogły dawać dobre efekty uprawy roślin przez cały sezon. Zanim zatem podejmiesz się umieszczania w nich roślin, sprawdź, czy folia na szklarnie z zeszłego roku jeszcze nadaje się do użytku. Jeśli nie, bo na przykład jest porwana przez wiatr lub pojawiły się w niej przedziurawienia, wyposaż się w nową, która posłuży Ci przez następne kilka sezonów. A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodowymi uprawami, tym bardziej poszukaj dobrego produktu w odpowiedniej cenie, który właściwie Ci posłuży przez kilka lat.