Hamaki

Hamaki pozwolą Ci odpocząć i dokonać dalekiej podróży w myślach. Plaża, woda, palmy i orzeźwiający napój. Możesz poczuć się jak na niesamowitych wakacjach, pozostając w swoim doskonałym ogrodzie.

Właśnie tym kierowaliśmy się tworząc dla Ciebie ofertę w Majowo. A gdyby tak porządnie odpocząć? Hamak ogrodowy daje Ci uczucie beztrosko spędzonego czasu. Prawdziwy, zasłużony odpoczynek. Przygotowaliśmy modele, które wkomponują się w Twój ogród. Teraz możesz cieszyć się wymarzonymi wakacjami bez wychodzenia z ogrodu. Twoje oczekiwania. Twoje zasady. To będzie niesamowicie dobry czas!Hamak pozwala na doskonały relaks

Zrelaksuj się. Jedyne, o czym musisz myśleć to “tu i teraz”. Gdy pogoda dopisuje, możesz przygotować swoje miejsce i rozkoszować się swoim ogrodem. Leżysz w cieniu, otacza Cię zmysłowy zapach roślin i piękny widok Twojej przydomowej świątyni relaksu. A do tego - niepowtarzalne doznania ze spokojnego kołysania.

Hamak może różnić się przede wszystkim dopuszczalną wagą użytkownika, wymiarami, a także wzorem i materiałem, z jakiego został wykonany. W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim modele o długości 200 centymetrów. Podstawowy podział w zakresie szerokości, to od pięćdziesięciu do stu pięćdziesięciu centymetrów. Maksymalna waga użytkownika hamaków, które znajdziesz w naszej ofercie, to od 120 kilogramów do 150 kilogramów. Każdy hamak ogrodowy jest starannie wykonany i dopracowany. Możesz znaleźć popularne modele siatkowe lub bawełniane.Gdzie zainstalować hamak ogrodowy?

I teraz chcielibyśmy przedstawić Wam nasze wszystkie pomysły co do miejsca, które naszym zdaniem byłoby najlepszym rozwiązaniem. Rzecz w tym, że wiszące hamaki często wymagają tego, aby dopasować się do już zastanych warunków. Nie oznacza to jednak, że nie mamy na to dobrego pomysłu!

Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że byłoby idealnie, gdyby hamak ogrodowy znajdował się pomiędzy dwiema palmami. Niestety - w przypadku zdecydowanej większości ogrodów w Polsce - nie jest to możliwe. Choć z drugiej strony - wystarczy nam odrobina wyobraźni. Poza tym - istnieje tak ogromna różnorodność roślin, którymi ubogacamy nasze ogrody, że w gruncie rzeczy palmy nie są nam do niczego potrzebne.

W przypadku foteli hamakowych do skutecznego zamontowania wystarczy nam jedno miejsce. Jeżeli mówimy o klasycznych hamakach - jednym z najpopularniejszych rozwiązań są dwa drzewa lub jedno drzewo i inny element przy drugim uchwycie. Czasami jednak zdarza się tak, że mimo ogromnych chęci - nie znajdujemy miejsca, dopasowanego do naszych potrzeb. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być specjalny stelaż, na którym zainstalujemy nasz hamak ogrodowy i często może okazać się to nawet nie tyle optymalnym, co idealnym rozwiązaniem.

Należy jednak zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, do czego zostanie przymocowany hamak - konieczne jest zweryfikowanie wytrzymałości tego rozwiązania. Błogie rozkołysanie będzie udanym odpoczynkiem dopiero wtedy, gdy będziemy mieć przekonanie o własnym bezpieczeństwie.Hamak - akcesoria i otoczenie

Wiele osób, które odwiedziły nas w Majowo, decyduje się na wybór specjalnych hamakowych akcesoriów. Podstawowym udogodnieniem, które chcemy Wam polecić, są poduszki hamakowe. Poduszka może być naprawdę świetnym dodatkiem, ale należy zwrócić uwagę na to, aby hamak był dostosowany do jej kształtu - albo na odwrót.

Niektórzy zwracają też uwagę na to, aby w pobliżu znalazł się stoliczek albo półka, na której będzie można przechowywać niewielkie przedmioty, takie jak na przykład szklanka czy książka. Naszym zdaniem to ciekawe i warte przemyślenia rozwiązanie, natomiast jesteśmy przekonani również co do samej wartości beztroskiego hamakowania - bez żadnych dodatków.

Jest jednak jeszcze inna - niesamowicie istotna kwestia. Jak już wspominaliśmy - czasami bywa tak, że hamak po prostu należy dopasować do warunków w naszym ogrodzie. Niemniej jednak - wybór miejsca w naszym ogrodzie może mieć bardzo duże znaczenie dla naszego komfortu. Chodzi przede wszystkim o to, czy wybierzemy przestrzeń zacienioną, czy tę, w której wystawimy się na kąpiel słoneczną. Drugim aspektem jest to - w pobliżu jakich roślin go zainstalujemy. To istotne wtedy, gdy  w Twoim ogrodzie jest tak dużo zieleni, że w każdym zakątku możesz czuć inny zapach. Może mieć to również znaczenie w kontekście owadów. Niektórzy wybierają hamak z moskitierą - ale my rekomendujemy przede wszystkim odpowiednie dopasowanie do przestrzeni.Hamak w ogrodzie - dlaczego warto?

Jednoznaczne skojarzenia z błogim odpoczynkiem nie są dziełem przypadku. Już mówimy, o co chodzi i w czym tkwi hamakowy sekret. W wielu latynoamerykańskich krajach - w szczególności na Wyspach Karaibskich i północno-wschodniej części Brazylii - hamak jest traktowany po prostu jak łóżko. Co ciekawe - przywędrował do nas razem z Krzysztofem Kolumbem, który nie tylko odkrył Amerykę, ale także ten nieoceniony sposób na czerpanie przyjemności i utrzymanie dobrego samopoczucia - co wyjątkowo doceniamy po ciężkim dniu w pracy albo szkole.

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym czy na pewno warto wybrać hamak - podpowiemy tylko, że od stuleci nazywany jest kołyską bogów. Mamy nadzieję, że to pozwoliło Ci ostatecznie rozprawić się z wątpliwościami. A jeżeli potrzebujesz odpowiedzi na pytania związane z wyborem modelu, który najlepiej będzie odpowiadać na Twoje potrzeby - pamiętaj, że w Majowo przez cały czas jesteśmy do Twojej dyspozycji i służymy dobrą radą!

________________________________________

Pawilony - Parasole - Grille - Akcesoria - Trampoliny