Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Szklarnie poliwęglanowe - szklarnia ogrodowa do hodowli roślin.
  • Obniżka

SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU 1,9...

0 Opinie 
Cena podstawowa 1 919,00 zł -70,00 zł Cena 1 849,00 zł
Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu doskonale sprawdzi się w ogrodzie lub na działce. Zdjęcie aranżacyjne przedstawia ten sam model szklarni w...
Mała szklarnia ogrodowa - szklarnie z poliwęglanu do uprawy roślin
Produkt niedostępny

SZKLARNIA Z POLIWĘGLANU 1,9...

0 Opinie 
Cena 1 399,00 zł
Szklarnia z poliwęglanu - doskonałe warunki do rozwoju roślin. Zdjęcie aranżacyjne przedstawia ten sam model szklarni w innym rozmiarze.

Szklarnia ogrodowa

Szklarnia ogrodowa wspomoże Twoje uprawy i przyspieszy wzrost roślin. Dowiedz się, jakie szklarnie spełnią Twoje oczekiwania i dokonaj zakupu.

Zanim zdecydujesz się na postawienie w swoim ogrodzie szklarni, musisz zorientować się, na czym polega dbanie o nią i o jej zawartość. Kwiaty są piękne – to prawda, jednak coraz częściej wśród młodych ludzi można zauważyć tendencję do kierowania swoich sił i energii w uprawę własnych warzyw i owoców. To sprawia, że chcemy mieć jak najlepsze ku temu warunki, więc staramy się wyposażyć w jak najlepsze narzędzia, które nas wesprą. Jednym z takich „narzędzi” jest szklarnia ogrodowa, dzięki której rośliny rozwijają się szybciej, a przy tym masz pewność, że jesz zdrowo – bez sztucznych dodatków. 

Szklarnie ogrodowe – walory

Szklarnie ogrodowe to możliwość stworzenia własnych upraw, niedaleko od domu. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest skład produktów, kiedy zastanawiamy się nad tym, co jemy i co podajemy swoim dzieciom, takie rozwiązanie wydaje się szczególnie pożądane. I faktycznie tak jest. Coraz więcej osób stawia na taką konstrukcję, dlatego oferta jest coraz większa, coraz lepiej odpowiada potrzebom klientów.

Szklarnia ogrodowa ma dodatkowo walory estetyczne, dlatego można ją postawić w ogrodzie bez obaw, że zagraci przestrzeń. Można ją odpowiednio „udekorować”, np. stawiając wokół niej donice z kwiatami, a dzięki temu możliwe będzie cieszenie nie tylko podniebienia, ale też oka.

Szklarnia ogrodowa – ekologia w Twoim ogrodzie

Własna szklarnia ogrodowa – prowadzona całkowicie samodzielnie – wymaga zdobywania wiedzy na temat upraw poszczególnych warzyw i owoców. A tym samym pozwala lepiej się orientować w tym, co dobre i co zdrowe. Samodzielnie zadecydowawszy o tym, co znajdzie się w szklarni ogrodowej, wiemy potem dokładnie, co trafia na nasze talerze. Nie musimy martwić się o to, co podajemy swoim dzieciom, dbamy również o własne zdrowie, przyjmując pokarmy pozbawione niebezpiecznych substancji, nieuprawiane na nawozach itd.

Będąc w sklepie, na pewno nie raz zwracasz uwagę na mnogość haseł typu „bio” i „eko” na opakowaniach produktów. Ale czy tak naprawdę wiesz, co dokładnie się za nimi kryje? Skąd masz pewność, że producent nie wykorzystuje Twojej niewiedzy, aby przyciągającym hasłem namówić Cię do zakupu wcale nie taniego produktu? Korzystając z własnej szklarni i z własnych upraw, masz pewność, co zjadasz.

Ekologia wypływająca z prowadzenia własnej szklarni, zakłada również produkcję mniejszej ilości zanieczyszczeń i odpadów. Pomyśl przez chwilę, jak wygląda kupowanie warzyw i owoców w tradycyjnych sklepowych warzywniakach. Otóż bardzo często produkty są opakowane w folię, którą wyrzuca się zaraz po powrocie do domu. Jaki jest tego sens? Nawet jeśli przez chwilę korzystanie z plastiku jest wygodne, to… no właśnie… jest wygodne tylko przez chwilę. Własne warzywa wyjmiesz bezpośrednio z ziemi i przyniesiesz prosto do swojej kuchni, nie korzystając po drodze z żadnych nowoczesnych udogodnień.

Szklarnie ogrodowe na Instagramie

Media społecznościowe wywierają duży wpływ na naszą codzienność. Niby zdajemy sobie sprawę, że to, co w internecie, nie zawsze jest dokładnym odwzorowaniem rzeczywistości, jednak czasem dajemy się ponieść inspiracjom. Jedną z nich mogą być właśnie szklarnie ogrodowe. Jest wiele pomysłów na to, jak urządzić ogród, w którym stoi szklarnia, jakie rośliny w niej posadzić czy jak powinna wyglądać z zewnątrz, jeśli chodzi o wykorzystanie materiałów. Na przykład na Instagramie można znaleźć sporo szklarniowych inspiracji, co świadczy o tym, że wiele osób traktuje ten pomysł na poważnie.

A skoro szklarnie znalazły swoje miejsce nawet na Instagramie, to oznacza, że stanowią element dekoracyjny w przestrzeni ogrodowej, którym warto pochwalić się przed znajomymi.

Jeśli masz zapał, ale nie masz pomysłu (albo odwrotnie – masz za dużo pomysłów), przejrzyj zdjęcia na Instagramie i zainspiruj się. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych rozwiązań – któreś na pewno sprawdzi się i u Ciebie.

Szklarnia w ogrodzie – na co zwrócić uwagę?

Szklarnie nie staną w każdym miejscu w ogrodzie. Zanim podejmiesz konkretne kroki, przyjrzyj się dostępnej przestrzeni i zorientuj, gdzie najlepiej wygospodarować miejsce. Co mamy na myśli, pisząc, że nie każde miejsce będzie odpowiednie? Otóż wybierając teren mało nasłoneczniony, strzelasz sobie w kolano, bo to w żaden sposób nie pomoże Twoim uprawom wzrastać.

Zatem zasada pierwsza – szklarnia powinna stać w dobrze nasłonecznionym miejscu. To promienie słoneczne odpowiadają w największym stopniu za powodzenie w uprawach. Im cieplej w środku, tym lepiej, dlatego wystawienie tunelu na słońce to podstawa. Ciepło skraca czas wzrostu warzyw, owoców i kwiatów, dzięki czemu szybciej masz je na swoim talerzu.

Weź również pod uwagę wielkość konstrukcji. Tunele i szklarnie do 35 metrów kwadratowych nie wymagają pozwolenia na budowę (w mieście to 25 metrów kwadratowych). Mała szklarnia ogrodowa to żaden problem, przy większych konieczne jest pozwolenie na budowę, co będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami.

Warto wiedzieć, że szklarnie spełnią swoje funkcje nie tylko, jeśli będą zamówione i profesjonalnie wykonane. Równie dobrze możesz zrobić szklarnię ze starych okien, odpowiednio je układając, aby całość konstrukcji była bezpieczna dla wchodzących do środka. Na pewno i takie rozwiązanie spełni swoje funkcje.

Szklarnie ogrodowe – narzędzia

Praca w szklarni wymaga odpowiednich narzędzi: łopat, łopatek, garbek, motyk, wiader, konewek itd. Na to wszystko musi się znaleźć miejsce. Najlepiej, aby było w niewielkiej odległości od samej szklarni, co pozwoli na szybkie uporanie się z pracami. Pamiętaj, aby utrzymywać porządek wśród narzędzi, dzięki czemu nie będziesz tracił cennego czasu na szukanie poszczególnych rzeczy.

Zamierzasz założyć własną szklarnię. Szklarnie to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród fanów zdrowych i smacznych produktów. Dowiedz się więcej i zamów szklarnię, która spełni wszystkie Twoje wymagania.

FAQ: Szklarnia ogrodowa - odpowiedzi na popularne pytania

Czy szklarnia ogrodowa może być wykonana samodzielnie?

Oczywiście, że tak. Jak wspomnieliśmy wyżej, szklarnię z powodzeniem możesz wykonać z zalegających wokół zabudowań gospodarczych starych okien. Musisz tylko zadbać o to, aby całość konstrukcji była bezpieczna. Taka szklarnia będzie prawdopodobnie mniejsza niż ta, którą zamówiłbyś na przykład z naszego sklepu, jednak spełni te same funkcje.

Wzrost jakich roślin wspomoże szklarnia?

W szklarni w ogrodzie możesz posadzić różne gatunki roślin: warzyw, owoców i kwiatów. Mogą to być: ogórki, rzodkiewka, pietruszka, pomidory, papryka, kukurydza, dynia, cukinia, kalarepa, kalafior, sałata, cebula, czosnek, szczypiorek, szpinak, kapusta, bakłażany, truskawki, arbuz, poziomki, owoce cytrusowe, zioła (bazylia, majeranek), storczyki, róże.

Szklarnię możesz wykorzystać do rozsady roślin, które potem będą przesadzane bezpośrednio do gruntu, a będą to np. sałata, kapusta.

Czy szklarnia pozwala na nawożenie roślin?

Tak. Pamiętaj jednak, że nie można przesadzić z nawozami azotowymi. Najlepiej postawić na naturalne sposoby i wykorzystać np. obornik czy kompost.  

W szklarni rośliny rosną szybko, dlatego ziemia pod nimi szybciej ubożeje. W związku z tym należy pamiętać, by gleba była odpowiednio przygotowana jeszcze przed rozpoczęciem upraw. Należy ją zatem oczyścić, przekopać, spulchnić i użyźnić.

Gdzie powinna stać szklarnia?

Ty decydujesz o tym, gdzie stanie Twoja szklarnia. Pamiętaj, żeby było to miejsce dobrze nasłonecznione, bo tylko wtedy możesz liczyć na urodzaj. Tam, gdzie nie ma słońca, szklarnie się nie sprawdzają, ponieważ ciepło nie wspiera ich szybszego wzrostu.

Szklarnia może na przykład być „oparta” o jedną ścianę budynku (domu lub budynku gospodarczego), ale – powtórzmy to raz jeszcze – wyłącznie jeśli będzie tam kontakt ze słońcem.

Czy szklarnia wymaga częstszego podlewania roślin?

Tak. Panujące tam warunki są nieco inne niż na zewnątrz. W środku jest bardzo gorąco, co sprzyja szybszemu wzrostowi, ale sprawia też, ze rośliny szybciej tracą wodę, którą należy uzupełniać. Deszcz nie nawodni warzyw i owoców rosnących w szklarni, dlatego trzeba pamiętać o ich regularnym podlewaniu, zwłaszcza gdy dni są wyjątkowo upalne (np. w lecie).