Narożnik ogrodowy ze stolikiem kawowym doskonale sprawdzi się podczas relaksu w przydomowym zaciszu.

NAROŻNIK OGRODOWY Z...

Cena 5 499,00 zł
Wygodny narożnik z poduszkami na siedzisko i oparcie oraz stolik o dużej powierzchni to propozycja dla każdego, kto ceni sobie wygodę, styl i...
Komplet mebli z akacji dla 4 osób
  • Wyprzedaż!

ZESTAW MEBLI OGRODOWYCH Z...

Cena podstawowa 1 100,00 zł -205,00 zł Cena 895,00 zł
Zestaw mebli ogrodowych z akacji dla 4 osób doskonale sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na przyjęcia na świeżym powietrzu.

Stoły ogrodowe

Stół ogrodowy to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów każdego ogrodu. W naszej ofercie znajdziesz stoły wykonane z różnych materiałów i o różnych kształtach. Drewniane, aluminiowe, plastikowe czy ze szklanym blatem. Okrągłe, prostokątne albo kwadratowe. Dopasowane do Twojego ogrodu i odpowiadające stylem innym elementom Twojej przydomowej świątyni odpoczynku.Stół ogrodowy to centrum każdego spotkania

Kiedy zima odchodzi w niepamięć, wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwszy dzień, w którym bez wahania będziemy mogli spędzić w ogrodzie dłuższą chwilę. W lecie stoły ogrodowe pełnią funkcję jadalni i dla sporej grupy osób, są pierwszym wyborem na każde spotkanie z najbliższymi.

Odkąd pamiętamy, stół odgrywał ogromną rolę w naszej kulturze i stanowił ważny punkt podczas wielu istotnych wydarzeń. Jest symbolem spotkania i rodzinnego albo przyjacielskiego ogniska. W polskiej tradycji to przecież właśnie stół świadczy o gospodarzu. Wszyscy chcemy przyjmować gości przy suto zastawionym stole. Gość w dom - Bóg w domu. A skoro już mówimy o gościach, to trzeba zaprosić ich do stołu i pokazać polską gościnność w najlepszym wydaniu.Jaki stół ogrodowy kupić?

Możemy wyróżnić kilka rodzajów stołów, przyglądając się kategoriom na różnych płaszczyznach. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wybrać produkt, który nie będzie wymagał zbyt dużej uwagi pod kątem dbałości o materiał - wybierz tworzywa sztuczne, metal lub drzewo syntetyczne. Z drugiej strony - możesz położyć nacisk na klasykę i odpowiedni wygląd, wybierając drewno. W przypadku każdego rozwiązania możemy wyróżnić kilka zalet, takich jak trwałość, cena czy wygląd. Udany wybór rozpocznij od określenia listy Twoich priorytetów.

Zwróć uwagę na szerokość, głębokość i wysokość stołu. Dopasowanie go do przestrzeni to kolejne z ważnych zadań, kiedy bierzemy na tapet stoły ogrodowe. To szczególnie ważne wtedy, gdy chcesz dopasować stół do zakupionych wcześniej krzeseł albo dysponujesz niewielką przestrzenią, taką jak na przykład balkon czy taras.

Stoły ogrodowe - czy kształt ma znaczenie?

Historii i legend o znaczeniu kształtu i całej otoczki związanej ze stołem jest na pęczki. Kojarzycie Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu? Choć to tylko legendy, którymi dziś już naprawdę mało się przejmuje, to bardziej lub mniej świadomie - nadal zwracamy uwagę na kształt stołu. Te okrągłe jeszcze od czasów legend są symbolem jedności oraz braterstwa i rzeczywiście - kiedy mówimy o okrągłym stole, trudno wyróżnić najbardziej uprzywilejowane miejsce. Jeżeli zdecydujemy się na stół ogrodowy o prostokątnym blacie - sytuacja jest zupełnie inna. Tutaj aż trudno nie zauważyć miejsc wyróżnionych, które znajdują się przy krótszych bokach blatu.

Sugerujemy, żeby nie doszukiwać się znaczenia również wtedy, gdy wybieramy mały stolik ogrodowy, niezależnie od tego czy będzie miał prostokątny, kwadratowy czy okrągły blat.

Mówiąc o materiałach i kształcie stołu, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno kryterium, jakim jest waga i mobilność tych elementów. W wielu przypadkach wraz z nadejściem zimy, trzeba - swoją drogą, my zawsze robimy to ze łzami w oczach - na jakiś czas schować nasze meble ogrodowe w bezpieczniejsze miejsce. W tym kontekście istotnym kryterium będzie możliwość składania stołu (i innych elementów) w taki sposób, aby zajmował stosunkowo mało miejsca.

Niezależnie od tego czy zastanawiasz się nad tym, jaki stolik ogrodowy wybrać, czy nad tym “czy nie ma czegoś jeszcze większego”, pamiętaj, żeby postawić na funkcjonalność. Uwzględnij to, jak wiele osób zazwyczaj zapraszasz, a także swoją tendencję do dekorowania elementów tego typu. Stół to jeden z tych elementów, którym zdecydowanie nie warto poskąpić miejsca w ogrodzie.

________________________________________

Skrzynie ogrodowe - HuśtawkiBujakiLeżakiHamaki