Skórzany fotel biurowy - brązowe krzesło obrotowe
Produkt niedostępny
  • Wyprzedaż!

BRĄZOWY FOTEL BIUROWY

0 Opinie 
Cena 399,00 zł
Nowoczesny fotel biurowy w kolorze brązowym - doskonały wybór dla osób ceniących jakość wykonania, komfort i ergonomię.

Fotel gamingowy

Fotel gamingowy ułatwia spędzanie czasu przy komputerze. Dzięki niemu można komfortowo grać, pisać i oglądać. Sprawdź, jakie jeszcze zalety ma fotel dla gracza.

Czy warto kupić fotel gamingowy?

Gry komputerowe rozwijają się tak bardzo, że gracze są zaskakiwani coraz to nowszymi propozycjami. Nic więc dziwnego, że czas, który spędza się przed komputerem, wydłuża się do nawet kilku godzin w ciągu dnia. Fakt, że gry komputerowe wymagają długotrwałego siedzenia przed monitorem, a tym samym ograniczają zakres ruchu, jaki powinno się wykonywać w ciągu dnia, sprawia, że zdrowie gracza może być w nie najlepszej kondycji. A dokładając do tego złą postawę ciała podczas siedzenia przy komputerze, można zauważyć niezbyt pozytywne efekty. Wielogodzinne sesje przed monitorem mogą skutkować bólami kręgosłupa czy nawet bólami w klatce piersiowej, dlatego konieczne jest sprawienie sobie profesjonalnego fotela gamingowego.

Dlatego tak ważne jest, żeby podczas siedzenia przed komputerem przez długi czas, przybierać odpowiednią postawę ciała. W tym celu warto postawić na profesjonalny fotel gamingowy, czyli specjalny fotel dla gracza. Na pytanie postawione w nagłówku łatwo stworzyć odpowiedź – taki fotel gamingowy zawsze się opłaca, jeśli wziąć pod uwagę zdrowie w przyszłości.

Fotel gamingowy a ergonomia

Najważniejszą cechą, a jednocześnie dużą zaletą foteli gamingowych, jest to, że posiadają one specjalnie wyprofilowane siedziska. Dzięki nim sylwetka ciała jest ustawiona w odpowiedniej pozycji, przez co kręgosłup się nie męczy, a Ty odczuwasz wysoki komfort. Druga istotna kwestia to materiały, z jakich taki fotel gamingowy został wykonany. Te oddychające zapewniają brak uczucia zmęczenia. Siateczka sprawia, że zachodzi cyrkulacja powietrza, a ciało oddycha. Wymiana powietrza podczas wielu godzin w jednej pozycji jest bardzo ważna.

I kolejna rzecz to bardzo wysokie oparcia – wyższe niż w tradycyjnych krzesłach obrotowych. Dzięki nim opieranie się plecami pozwoli odpoczywać kręgosłupowi zamiast męczyć go długotrwałym obciążeniem. Oparcia są wyższe, ponieważ gracz musi mieć chwilę na odpoczynek. Wtedy może wygodnie ułożyć głowę i przez chwilę zapomnieć, że znajduje się w wirtualnym świecie. Bardzo istotne są też pozycje podłokietników. Gracz przez większość czasu ma ręce ułożone na blacie biurka, zatem podłokietniki muszą być dopasowane do tej pozycji.

Fotel gamingowy - fotel dla gracza i dla pracownika

Z powyższych cech wynika, że fotel gamingowy tak naprawdę jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnych graczy, spędzających długie godziny przed komputerem. Jeśli wykonujesz przed komputerem zupełnie inne czynności, pracujesz przed nim kilka godzin dziennie (nawet w domu), to fotel gamingowy jest także dla Ciebie!

Fotele dla graczy to nie tylko stricte krzesła gamingowe. Istnieją także krzesła konsolowe, które cechują się specyficznym kształtem – kształtem litery L. Występuje tu tylko oparcie i siedzisko w najprostszym wydaniu, zazwyczaj połączone w jedną całość. Wybór jest spory, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Fotel dla gracza to tylko (i aż!) pomoc w zachowaniu zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie zastąpi pauz w grze oraz aktywności fizycznej. W przerwie może warto byłoby ułożyć się chwilę na hamaku ogrodowym i poczytać książkę albo wybrać się do ogrodu wykosić trawnik. Każda aktywność będzie lepsza niż żadna!