Majowo.pl Meble ogrodowe - huśtawki ogrodowe, fotele wiszące
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego Majowo?

Opcje przeglądania
Kategorie
Regulacja Lin
Nowość
Promocja

Drewutnia a porządek w ogrodzie

Drewutnia to specjalny składzik do przechowywania drewna. Umieszcza się go w ogrodzie. Drewutnie nie muszą być duże. Rozmiar możesz dobrać według potrzeb.

Dzięki rozwiązaniu, jakim jest drewutnia, możesz zadbać o porządek w swoim ogrodzie. Gromadząc całe drewno na opał w jednym miejscu, masz pewność, że w całym ogrodzie panuje idealny porządek. Solidna konstrukcja, dzięki której będziesz w stanie to osiągnąć, jest dostępna w naszym sklepie. Zerknij i sprawdź, czy produkt jest odpowiedni dla Ciebie.

Jeśli lubisz elegancję i porządek, zapewne w Twoim domu wszystko znajduje się na swoim miejscu. Podobnie może być w Twoim ogrodzie, musisz tylko wszystko dobrze zaplanować. Najlepszym sposobem na to, by mieć porządek w ogrodzie, jest zaopatrzenie się w specjalne domki narzędziowe i drewutnie, dzięki którym każdy element niezbędny do prac w ogrodzie znajdzie swoje miejsce.

Drewutnia, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce do przechowywania drewna na opał. Wybierając taką konstrukcję, trzeba pamiętać, że drewno musi porządnie wyschnąć, zatem i budynek powinien być dopasowany do umożliwienia takiego zadania. Niezbędna będzie odpowiednia cyrkulacja powietrza, dzięki której drewno będzie mogło schnąć. Suche drewno lepiej się pali i nie pozostawia tak dużej sadzy jak drewno mokre.

Plusem wykorzystania drewutni jest fakt, że nie trzeba mieć na nią żadnego pozwolenia. To na tyle mała konstrukcja, że można samodzielnie zdecydować o tym, czy i gdzie stanie. Nie musisz się zatem martwić o konieczność załatwiania zgody i innych dokumentów, ponieważ nikt z urzędników nie będzie przywiązywał do tego wagi.

Drewutnia ogrodowa a warunki pogodowe

Przeznaczeniem drewutni jest stanie na zewnątrz przez cały rok. Nie chowa się jej do środka tak jak na przykład pawilonu ogrodowego, dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że konstrukcja może się niszczyć. Narażona przez cały rok na mocne grzanie słońca, na opady deszczu oraz na opady śniegu może po pewnym czasie nosić ślady zużycia lub wymagać naprawy. Dlatego już na samym początku postaw na dobrej jakości rozwiązanie, dzięki któremu będziesz w stanie zapewnić sobie długie lata bez konieczności podejmowania żadnych działań naprawczych.

Polecamy naszą drewutnię wykonaną w całości z metalu. Wykonanie ze stali sprawia, że drewutnia jest całkowicie odporna na warunki atmosferyczne, a przecież będzie na nie narażona przez długi czas. Pomyśleliśmy także nad odpowiednią konstrukcją drewutni. Jest ona tak dopasowana, by drewutnia mogła być umieszczana w dowolnym miejscu, dokładnie tam, gdzie akurat pasuje i gdzie jest potrzebna. Wykonanie drewutni z metalu sprawia, że może być wykorzystywana przez naprawdę długi czas. To zdecydowanie nie jest element na jeden sezon – jeśli już do Was trafi, spędzi w Waszym ogrodzie przynajmniej kilka lub kilkanaście lat.

Wybranie kształtu czworokąta sprawia, że poukładane drewno nie będzie się wysypywało. Będzie stało cały czas w miejscu, abyś nie musiał co jakiś czas układać go od nowa. Poza tym czworokątna drewutnia została przystosowana do wygodnego wyjmowania drewna. Wykorzystanie metalu jako materiału głównego sprawia, że nie musisz dodatkowo dbać o impregnację. 

Kiedy drewutnia będzie Ci potrzebna?

Czy drewutnia nie kojarzy Ci się z instrumentem? Co prawda instrumentem nie jest, ale może być konstrukcją-orkiestrą, bo da się ją wykorzystać do wielu rzeczy.

Oczywiście pierwszą rzeczą jest możliwość składowania opału, który będzie wykorzystany podczas najbliższej zimy lub w ciągu kilku najbliższych sezonów. Dobrze skonstruowane drewutnie sprawiają, że drewno ma szansę odpowiednio wyschnąć, a to bardzo ważne dla późniejszego palenia nim w piecu lub kominku.

Jeśli jednak nie masz w domu ani pieca na opał, ani kominka drewutnia może Ci się przydać na szereg innych rzeczy. Chociażby na chronienie narzędzi ogrodniczych przed opadami. Pod daszek możesz schować taczki, aby nie napadało do nich, kiedy akurat będą potrzebne. Równie dobrze możesz tam umieścić dziecięce zabawki i sprzęty, np. rower, hulajnogę, piaskownicę. Dzięki temu nie trzeba będzie ich wycierać lub wylewać z nich wody, jeśli dojdzie do opadów. Taki daszek, jaki posiada drewutnia, sprawdzi się również do chowania przed deszczem innych przedmiotów, np. składanych krzeseł, które stoją przy stole.

Będziesz zachwycony możliwościami, jakie da Ci posiadanie drewutni w ogrodzie. Ogrom możliwości oraz zabezpieczenie dla wielu przedmiotów, a także możliwość większego zadbania o porządek to wszystkie cechy, którymi ona się charakteryzuje. Jeśli tylko masz miejsce w ogrodzie i wiesz, że taka konstrukcja Ci się przyda, nie zastanawiaj się. Zerknij do naszych propozycji i dobierz ją zgodnie z własnymi preferencjami. Solidna i funkcjonalna drewutnia stanowi konstrukcję, którą będziesz sobie bardzo chwalić, mając w ogrodzie.

Dlaczego suche drewno jest tak ważne? Drewutnie ogrodowe na straży

W kominkach powinno się palić tylko suchym drewnem – wiedzą o tym posiadacze i miłośnicy kominków. To dlatego, że suche drewno spala się równomiernie i daje najwięcej ciepła. Poza tym nie wydziela nieprzyjemnemu i brudzącego ściany dymu. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby drewno, które jest przygotowane do kominka i znajduje się na zewnątrz, było odpowiednio wysuszone.

Jeśli zdarzyło Ci się palić w kominku lub innym miejscu mokrym drewnem lub drewnem, które pochodziło bezpośrednio ze ścięcia, wiesz, co się zdarzyło. Jako że takie drewno posiada większą ilość wody, nie spala się tak dobrze jak suche. Poza tym palenie mokrym drewnem powoduje wydzielanie się dużej ilości sadzy – a tej na pewno nie chciałbyś oglądać na ścianach swojego salonu.

Oczywiście koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że palenie świeżym drewnem może być niebezpieczne dla zdrowia ze względu na szkodliwe związki, które podczas spalania się wytwarzają. Właśnie dlatego zaleca się dobranie dobrej jakości drewutni, która zapewni odpowiednie wysuszanie drewna.  

Drewutnia do ogrodu to doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli kominków. Prawdziwy kominek potrzebuje opału, zatem specjalna konstrukcja do przechowywania go sprawdzi się idealnie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium