Mini szklarnia balkonowa - stwórz warzywniak na balkonie

list W: Szklarnie - własna uprawa Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 130

Ekologiczna uprawa w niewielkiej przestrzeni - szklarnia balkonowa

Przydomowy ogród lub działka to świetna możliwość do hodowli własnych owoców i warzyw, jednak nie każdy ma taką możliwość. Istnieje rozwiązanie, aby pomimo braku większej przestrzeni móc samodzielnie uprawiać ekologiczne warzywa czy owoce i mieć je na wyciągnięcie ręki. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest użycie mini szklarni balkonowej, która zajmuje niewiele miejsca jednocześnie przeznaczając powierzchnię z odpowiednimi warunkami do uprawy. Prowadząc własną uprawę w szklarni balkonowej zyskujemy gwarancję pochodzenia produktu oraz brak szkodliwych dodatków chemicznych.

 

Czy inwestować w szklarnie balkonową?

Szklarnie balkonowe spełniają taką samą funkcję jak stacjonarne szklarnie większych rozmiarów. W mini szklarni balkonowej można uprawiać warzywa, zioła, owoce, czy rośliny ozdobne wymagające specjalnych warunków. Uprawa roślin w mini szklarni balkonowej przyniesie plony, dzięki czemu ekologiczne produkty o pewnym pochodzeniu znajdą się na wyciągnięcie ręki.

Mini szklarnia balkonowa umożliwia uprawę nie tylko podstawowych warzyw (np. pomidorki koktajlowe, rzodkiewka, sałata, szczypiorek, ogórek, seler) ale też bardziej wymagające gatunki jak np. papryka czy różne rodzaje ziół. Samodzielna uprawa dostarcza produktów ze znanego i pewnego źródła z gwarancją braku dodatków chemicznych. Mini szklarnia balkonowa wydłuża okres wegetacyjny roślin i stwarza doskonałe warunki przyspieszające i korzystnie wpływające na rozwój roślin.

Szklarnia balkonowa jest również dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących uprawę egzotycznych roślin. Wiele z egzotycznych gatunków roślin wymaga specjalnych warunków i wyższych temperatur, co zapewni im szklarnia balkonowa.        

 

Szklarnie balkonowe – niezbędny element obfitych plonów

Wiele osób mieszkających w bloku bez działki nie zauważa możliwości rozpoczęcia własnej hodowli roślin. Nic bardziej mylnego. Własne uprawa jest możliwa dzięki wykorzystaniu szklarni balkonowej. Szklarnia zapewnia wyższą temperaturę wewnątrz, co korzystnie wpływa na rozwój roślin. Pokrycie szklarni zatrzymuje ciepłe powietrze, dzięki czemu wewnątrz tworzy się korzystny mikroklimat, który ma ogromne znaczenie dla hodowanych plonów. 

Często hodowane w doniczkach zioła czy niewielkie rośliny nie mogą przetrwać przez dłuższy czas. Wiele osób boryka się z problemem utrzymania rośliny przy życiu. Szklarnie balkonowe korzystnie wpływają na obfite plony. Mamy ekologiczne produkty na wyciągnięcie ręki, nawet bez wychodzenia z domu. 

 

Gdzie postawić szklarnię balkonową – mini szklarnia do niewielkich przestrzeni

Decydując się na zakup szklarni balkonowej pierwszy krokiem powinno być przeznaczenie odpowiedniego miejsca. Istotne są wymiary przeznaczonej powierzchni, aby móc dobrać odpowiedniej wielkości szklarnię balkonową.

Przy wyborze umiejscowienia szklarni balkonowej należy zwrócić szczególną uwagę, aby wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych było łatwo dostępne, ale przede wszystkim bezpieczne. Najważniejszym aspektem na który należy zwrócić uwagę przy wybieraniu miejsca na szklarnię balkonową jest odpowiednie nasłonecznienie. Najlepiej jeśli balkon znajduje się od strony południowej – tam będzie wystarczająco ciepło i jasno.

Mini szklarnie balkonowe są niewielkich rozmiarów, co wpływa też na ich wagę. Konstrukcja jest lekka, dzięki czemu przenoszenie lub przechowywanie nie sprawia problemów.

Mini szklarnia balkonowa

Zalety mini szklarni balkonowej:

  • własna hodowla roślin z wykorzystaniem niewielkich przestrzeni
  • zdrowe produkty na wyciągnięcie ręki, bez wychodzenia z domu
  • gwarancja pewności pochodzenia roślin
  • brak szkodliwych dodatków chemicznych
  • korzystne warunki do rozwoju roślin
  • szybki i bezproblemowy montaż
  • ochrona przed szkodnikami i ptactwem
  • osłona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
  • duży wybór rozmiarów i konfiguracji kształtów

Jaką szklarnie balkonową wybrać? – mini szklarnie na wyciągnięcie ręki

Szklarnie balkonową należy dostosować do naszych potrzeb i możliwości. Na rynku dostępne są rozmiary na parapet, konstrukcje przyścienne lub szafy. Najpraktyczniejszą z opcji jest konstrukcja na wzór szafy – można ją bezproblemowo przestawić w dowolne miejsce. Szklarnie balkonowe szafy posiadają półki, co daje możliwość uprawy w większych ilościach zajmując jednocześnie mniej powierzchni. Konstrukcje aluminiowe są lekkie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, przy jednoczesnym estetycznym wyglądzie.

Kluczowym parametrem przy wyborze mini szklarni balkonowej jest przepuszczalność światła, którą należy dobrać odpowiednio do stopnia nasłonecznienie wybranego miejsca. To światło i ciepło jest tu kluczowym czynnikiem do rozwoju naszych roślin. 

Przy wyborze mini szklarni balkonowych warto zwrócić uwagę na sposób jej otwierania – od góry czy od frontu. Przy szklarniach balkonowych z półkami komfortowym rozwiązaniem jest otwarcie od frontu. Istotna jest również możliwość otworzenia ściany z zaczepieniem – pozwala to na regulację temperatury wewnątrz szklarni balkonowej oraz zapewnienie cyrkulacji powietrza.

Szklarnia balkonowa z półkami czy bez? - wybierz praktyczne rozwiązanie

Na rynku dostępne są szklarnie balkonowe w różnorodnych kształtach, wymiarach i z różnych materiałów. Najczęściej znajdziemy szklarnie balkonowe z pokryciem foliowym lub ze szkłem. W tej kategorii wygrywają szklarnie balkonowe z foliowym pokryciem. Jest to bardziej elastyczny materiał i świetnie sprawdzi się jeśli chodzi o prawidłowy poziom wilgotności wewnątrz.

Dodatkowo mini szklarnie balkonowe mogą się składać z kilku poziomów półek lub jednego poziomu, dzięki czemu mamy możliwość wyboru odpowiedniego ułożenia do naszych upraw. Wybór większej ilości półek umożliwia uprawę na kilku poziomach zajmując jednocześnie niewiele przestrzeni. Mini szklarnia balkonowa z półkami pozwala na ściągnięcie jednego z poziomów w przypadku, gdy nasza roślina jest wysoka i potrzebuje więcej miejsca. Szklarnie balkonowe z półkami to praktyczne rozwiązanie dla niewielkich przestrzeni.

 

Zainwestuj w swoje zdrowie – mini szklarnia balkonowa to pewne źródło witamin

Jeszcze jakiś czas temu szklarnie ogrodowe nie były popularnym rozwiązaniem. Dziś, kiedy większość producentów prowadzi hodowlę w ogromnych ilościach w szybkim czasie, natomiast jak najmniejszym kosztem dodawane są szkodliwe środki chemiczne. Z pewnością przyczyniło się to do popularności mini szklarni balkonowych. 

Obecnie na rynku pojawia się trend na szklarnie balkonowe. Każdy poszukuję produktów z pewnego źródła bez dodatków chemicznych, a samodzielna uprawa nam tego dostarcza. Świetnym rozwiązaniem jest uprawa w przydomowym ogrodzie lub na działce, lecz gdy nie ma takiej możliwości szklarnia balkonowa okazuje się doskonałym rozwiązaniem. Istotnym atutem podczas uprawy w mini szklarniach balkonowych jest ochrona przed szkodnikami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oprócz ochrony szklarnia stwarza odpowiednie warunki do uprawy warzyw, owoców, ziół czy roślin egzotycznych. W szklarni balkonowej można zebrać obfite plony i spożywać produkty z pewnego źródła pochodzenia. 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień