Ślub plenerowy – jak zorganizować wymarzony ślub w plenerze?

list W: Przyjęcie w ogrodzie Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 139

Ślub plenerowy – jak zorganizować wymarzony ślub w plenerze?

Wesele w plenerze to marzenie wielu par młodych. To wyjątkowe wydarzenie chcemy przeżyć w magicznej scenerii. Ślub w plenerze to rozwiązanie niestandardowe i wyróżniające. Mimo marzenia o ślubie plenerowym wiele par decyduje się jednak na tradycyjny ślub w Urzędzie lub kościele oraz standardowe przyjęcie w wynajętej sali weselnej.

Zastanawiasz się jak zorganizować ślub kościelny w plenerze? Nie wiesz jak zorganizować ślub cywilny w plenerze? Jak później zorganizować niezapomniane wesele w plenerze? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który na pewno rozjaśni niektóre kwestie.

Ślub w plenerze jak zorganizować - Najważniejsze kwestie, o których nie możecie zapomnieć:

 • Miejsce dla osoby udzielającej ślubu (urzędnika, księdza)
 • Miejsca dla młodych
 • Miejsca dla gości (podczas przysięgi i na przyjęcie weselne)
 • Nagłośnienie
 • Dekoracje
 • Catering
 • Transport dla gości
 • Oprawa muzyczna (DJ, orkiestra)
 • Fotograf, kamerzysta

Meble cateringowe na ślub w plenerze

Ślub cywilny w plenerze

Wiele osób zastanawia się jak zorganizować ślub cywilny w plenerze. Nie jest to trudne, ale kosztowne. Jeśli zdecydowaliście się na ślub cywilny w plenerze należy wybrać się do właściwego ze względu na miejsce ślubu Urzędu Stanu Cywilnego. To tam ustalacie datę ślubu oraz składanie odpowiedni wniosek o ślub w plenerze.

Koszt ślubu cywilnego w Urzędzie to jedynie 84zł, natomiast w przypadku decyzji o ślubie cywilnym w plenerze należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 1000zł.

Kierownik USC może nie udzielić zgody na ślub cywilny w plenerze. Dzieje się tak w sytuacji, gdy wybrane miejsce nie gwarantuje zachowania uroczystej formy i bezpieczeństwa uczestników.Towarzyszyć musi widoczne godło Polski, więc warto przeznaczyć na to miejsce. Jeśli wybraliście odpowiednie miejsce nie ma się co martwić, zwykle wniosek o ślub plenerowy rozpatrzony jest pozytywnie.

Ślub kościelny w plenerze – co musisz wiedzieć

Chcąc wziąć ślub kościelny w plenerze sprawa się nieco komplikuje. Uzyskanie zgody nie jest już takie proste jak w przypadku plenerowego ślubu cywilnego. Aby otrzymać zgodę na ślub kościelny w plenerze należy podać istotny powód, natomiast nie ma jasnych wytycznych określających warunków do otrzymania zgody. O zgodę należy ubiegać się składając wniosek do właściwego biskupa, z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. Decyzja, na którą można czekać nawet rok, może zostać odmowna bez podania przyczyny. W większości przypadków wnioski o ślub kościelny w plenerze są odrzucane. W takiej sytuacji pozostaje Wam zorganizowanie tradycyjnego ślubu w kościele lub położonej w malowniczej okolicy kapliczce. Wiele osób wybiera wtedy niewielki kościółek w zachwycającym miejscu – jest to wtedy namiastka ślubu w plenerze.

Ślub w plenerze jak zorganizować odpowiednie miejsce?

Wybór jest niemały – plaża, szczyt góry, malowniczy ogród czy nawet łąka i las to najczęściej wybierane miejsca. Wiele sal weselnych położonych w klimatycznych miejscach oferują również swój ogród. Zwróćcie uwagę na koszt związany z wyborem miejsca. Decydując się na konkretne miejsce znajdujące się np. na terenie Parku Narodowego nierzadko wymagana jest dodatkowa zgoda dyrektora PN i uiszczeni opłaty w wysokości nawet 2000zł.

Wybrane miejsce musi zostać zaakceptowane przez organ udzielający ślubu. Musi być bezpieczne i mieć uroczysty charakter. Prawdopodobnie dostaniecie decyzję odmową chcąc wziąć ślub w powietrzu, pod wodą czy w cyrku. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem miejsca na ślub plenerowy. Praktycznym rozwiązaniem okazuje się oferowane przez sale weselne rozwiązanie. Organizując ślub i wesele w plenerze w razie nagłego załamania pogody można przenieść przyjęcie do sali. Lekkie meble cateringowe – zarówno krzesła cateringowe, jak i stoły cateringowe – nie sprawią problemu przy przenoszeniu.

Ślub w plenerze

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Kwestie formalne mamy już za sobą. A co z weselem? Wesele w plenerze to niebanalne i zachwycające rozwiązanie. Urzekająca sceneria w wybranym miejscu to świetna miejsce na najważniejszy dzień w Waszym życiu.

Wesele w plenerze to nie lada wyzwanie. Należy zadbać o miejsca dla gości oraz pary młodej zarówno podczas przysięgi, jak i na przyjęciu weselnym. Sceneria wesela plenerowego nie wymaga specjalnych poprawek, jednak klimatyczne ozdoby w postaci np. girland czy kwiatów stworzą niesamowite doznania. Jedzenie, transport gości, nagłośnienie i wiele innych aspektów to składowe niezapomnianego przyjęcia w plenerze.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas organizacji wesele w plenerze

 • Zwykle dzień ślubu planowany jest ze sporym wyprzedzeniem. Wiadomo, ze nie da się dokładnie przewidzieć pogody na tak odległy dzień. Nawet w sezonie letnim wystarczy deszcz czy burza, która może zniszczyć nasz ślub plenerowy. Warto zadbać o namiot, który zapewni zadaszenie dla naszych gości. Postawienie takiego namiotu może uratować nasz ślub w plenerze.
 • Niezależnie od pogody wieczory są chłodniejszą porą dnia. Miłym akcentem jest przygotowanie okrycia w postaci np. przygotowanych koców dla gości.
 • Podczas organizacji ślubu plenerowego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Sceneria natury doskonale współgra ze świeczkami, girlandami czy innymi lampkami, tworząc wieczorem niesamowicie klimatyczny nastrój.
 • Podczas zapraszania gości warto wspomnieć o zabraniu ze sobą płaskiego obuwia. Wesele w plenerze nie sprzyja szpilkom, które łatwo wbijają się w ziemię czy są niewygodne na kamieniach.
 • Warto również zwrócić uwagę na kwestę nieproszonych gości – owadów. Często stosowanym a przy okazji efektownym rozwiązaniem jest zastosowanie świeczek przeciwko owadom. Można zakupić również lampy odstraszające lub spray na inspekty. Wtedy komary lub inne owady nie będą uciążliwym dodatkiem dla Waszych gości.
 • Wynajęcie firmy cateringowej serwującej jedzenie to dobre rozwiązanie na wesele plenerowe. Jednak w takim przypadku należy zabezpieczyć posiłki i przekąski moskitierami przeciw owadom. Firmy cateringowe często dysponują tego typu akcesoriami.

Krzesła cateringowe - wymarzony ślub plenerowy

Ślub i wesele w plenerze – zestawy cateringowe dla Waszych gości

Macie już załatwioną większość formalności i podpisane umowy z usługodawcami. Udało się Wam zorganizować namiot i catering. Kolejnym istotnym elementem jest stworzenie miejsc dla osoby udzielającej ślubu, dla gości i dla Was. Podczas ślubu i wesela plenerowego świetnym praktycznym rozwiązaniem są meble cateringowe. Można je później sprzedać, wynająć a nawet złożyć i wykorzystywać na późniejsze okazje.

Osoba udzielająca ślubu (ksiądz, urzędnik) potrzebuje mieć specjalne miejsce. Na pewno dostaniecie szczegółowe wytyczne odnośnie wymagań. Koniecznością jest zapewnienie stołu do podpisania aktu ślubu. Składany stół cateringowy oraz krzesło cateringowe świetnie sprawdzą się do stworzenia takiego miejsca - można je estetycznie przyozdobić nadając uroczystego charakteru.

Podczas ślubu w plenerze goście zazwyczaj zajmują miejsca siedzące. Dlatego istotne jest zapewnienie im krzeseł – doskonale na takie okazje sprawdzą się krzesła cateringowe.

Meble cateringowe są lekkie i łatwe w przenoszeniu, dlatego po uroczystości zaślubin bezproblemowo można przenieść je w miejsce spożywania posiłku. Stoły cateringowe oraz krzesła cateringowe można rozłożyć w dowolnej konfiguracji dostosowując je do liczby gości i miejsca.

Zestawy cateringowe są łatwe w ozdabianiu i nie potrzebują większych nakładów finansowych.

Meble cateringowe można zakupić w korzystnych cenach w zestawach cateringowych lub wynająć.

Zestawy cateringowe - ślub plenerowy dla każdego Wesele w plenerze

Ślub w plenerze – niesamowity klimat w przepięknej scenerii

Jeśli spotkanie utrudnienia podczas organizacji ślubu w plenerze - nie zaprzestawajcie. Klimatyczny ślub i wesele plenerowe wynagrodzą Wam poświęcony w przygotowania czas. Ślub plenerowy na pewno zapadnie w pamięci Waszym gościom. Najważniejsze, że będzie to Wasz wymarzony dzień.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień