Remont balkonu w bloku

list W: Balkon Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 879

Remont balkonu w bloku

Jeżeli Twój dotychczasowy balkon nie spełnia Twoich oczekiwań, może czas na remont? Chcesz sprawić, aby balkon w bloku stałym się Twoim ulubionym miejscem do wypoczynku, dając Ci namiastkę ogrodu? Nie ma co odkładać marzeń na później, a pora zacząć działać. Pomożemy Ci przebrnąć przez to wyzwanie, abyś mógł urządzić piękny balkon i zaczął delektować się relaksem na świeżym powietrzu. 

Od czego zacząć remont balkonu w bloku?

Zanim przystąpisz do remontu, musisz mieć pewność, że uzyskasz zgody prawno-budowlane, a także od zarządu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. To, jakie prace należy zgłosić lub uzyskać zgody, zmienia się wraz z upływem czasu, dlatego sprawdź jak to wygląda ze strony prawnej w momencie planowania remontu balkonu. 

Ile kosztuje remont balkonu w bloku?

Kwota, jaką poniesiemy remontując nasz balkon w bloku, zależy przede wszystkim od prac, jakie będziemy musieli wykonać. Dlatego na początku sporządź listę rzeczy, jakie będą konieczne do zrobienia. To pozwoli oszacować koszty remontu balkonu. Zwróć uwagę na podstawowe elementy, jak stan podłogi i barierka. Czy będzie potrzebna ich wymiana? Następnie wybierz materiały, z jakich ewentualnie mógłbyś je wykonać. Tym sposobem oszacujesz wstępne koszty.

Meble balkonowe i dodatki nie obciąża Cię już bardzo wysokimi kosztami. Oczywiście zależy co i z jakich materiałów chcesz kupić. Jednak balkon w bloku można urządzić niskim kosztem, a wciąż stylowo.  

Podłoga

Jeśli chodzi o podłogę na balkonie, to opcji mamy kilka. Jednak wszystko zależy od tego, w jak dużym stopniu musimy w nią ingerować. Remont podłogi możemy wykonać sami, jednak często wiąże się to z zakupem dodatkowych narzędzi, a także czasem. Dlatego lepiej zatrudnić specjalistę, który, w razie takiej potrzeby, przytnie i ułoży płytki równo.

No właśnie, czy podłoga na balkonie musi być z płytek? Oczywiście, że nie, jednak jest to wygodna, trwała i stosunkowo tania opcja. Cena za metr kwadratowy płytek, to około 15-60 zł. Innym rozwiązaniem jest drewno, wykładzina czy kamień. Ułożenie metra kwadratowego płytek to koszt około 50-100 zł. Cena zależy w dużym stopniu od miasta, w jakim będziemy poszukiwać fachowca. 

Jeżeli nasza podłoga będzie wymagać głębszego remontu, jak skucie starych płytek, przygotowanie wylewki pod podłogę - cena takiej usługi wzrośnie. Może to być koszt rzędu nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy. 

Barierka

Barierkę na balkonie możemy wymienić całkowicie lub po prostu ją odświeżyć. Pierwsza opcja nie zawsze może się udać, ponieważ wiele wspólnot mieszkaniowych się na to nie godzi. Natomiast druga opcja polega głównie na odświeżeniu koloru barierki i zabezpieczeniu jej przed korozją oraz czynnikami atmosferycznymi. Jeżeli nasza barierka na balkonie w bloku jest z drewna, wystarczy ją oczyścić i pomalować farbą przeznaczoną do tego materiału. 

Remont balkonu w bloku - co jeszcze?

Oprócz wymiany podłogi i barierki, warto odświeżyć ściany, które również wpływają na efekt wizualny. Następnymi działaniami są wybór mebli balkonowych, oświetlenia i dodatków, w tym doniczek z kwiatami. Jeżeli zastanawiasz się jak zaaranżować balkon w bloku, przeczytaj dalszą część artykułu. 

Zestaw balkonowy

Jak urządzić balkon w bloku?

Balkon w bloku to świetne miejsce na odpoczynek, dlatego warto zadbać o stworzenie klimatycznej przestrzeni, która nam na to pozwoli. Podstawowym elementem są meble balkonowe. To one w dużej mierze wpłyną na komfort naszego relaksu. Jednak nie bez znaczenia są pozostałe dekoracje, jak poduszki, kwiaty, lampiony i wszelkie drobne ozdobny, które dopełniają całość. Dzięki stworzeniu tak pięknej przestrzeni, nasz balkon będzie klimatycznym miejscem do odpoczynku. 

Aranżując nasz balkon w bloku możemy wybrać konkretny styl, w jakim to zrobimy. Skupia się to głównie na wyborze kolorów i zdobień, np. przy meblach balkonowych. Możemy z naszego balkonu zrobić bardziej część odpoczynkową lub stworzyć jadalnie na świeżym powietrzu. 

  • Meble balkonowe powinny być funkcjonalne. Jeżeli praktycznym rozwiązaniem byłyby meble składane - spróbuj takiego rozwiązania. Jednak często wygodną opcją jest niewielki stolik balkonowy z fotelami. Rozwiązaniem, które nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwe w przechowywaniu, jest hamak. Dodatkowo daje gwarancje wygodnego odpoczynku. 

  • Do wytrzymałych i nowoczesnych mebli balkonowych możemy zaliczyć te z technorattanu.

  • Meble balkonowe z drewna bez problemu wpiszą się w większość aranżacji ogrodowych i są stabilne. 

  • Jeżeli chcesz iść bardziej w styl śródziemnomorski, rozważ meble balkonowe z naturalnych materiałów, jak wiklina, rattan lub trawy morskie.  
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień