Nowoczesna pergola na taras - zobacz porównanie pergoli i wybierz odpowiednią dla siebie - Majowo.pl

Nowoczesna pergola na taras - zobacz porównanie pergoli i wybierz odpowiednią dla siebie

list W: Taras Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 90

Funkcjonalna i nowoczesna pergola na taras idealnie sprawdzi się jako praktyczne zadaszenie miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu. Jaką pergolę wybrać i jak ją skonfigurować, aby spełniała indywidualne oczekiwania? 

Gotowa pergola tarasowa – jaki model wybrać? 

Wybór gotowej pergoli tarasowej zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Dostępne są rozmaite modele, które mogą między sobą znacząco się różnić. Inny będzie też koszt pergoli ogrodowej w zależności od wybranego modelu i ewentualnej konfiguracji. 

Przed zakupem pergoli konieczne będzie zmierzenie miejsca, w którym chcesz ją ustawić. Dostępne są bowiem modele 3 x 3 metry, 3 x 4 metry i wiele innych. Warto znać dokładne wymiary, co pozwoli uniknąć ewentualnych późniejszych problemów z dopasowaniem konstrukcji do rozmiarów tarasu lub ogrodu. Gotowa pergola tarasowa może być wykonana z różnych materiałów. Popularnym rozwiązaniem jest aluminium, które wyróżnia się wyższą odpornością na korozję i niekorzystne warunki pogodowe. Niektóre pergole wyposażone są w dodatkowe elementy takie jak oświetlenie, moskitiery, panele żaluzjowe. Przemyśl czy takie akcesoria są dla Ciebie ważne i czy chcesz je mieć w swojej pergoli. Wiele z takich dodatkowych elementów można dokupić później, jednak bardzo ważne jest to, żeby były one dopasowane do danego modelu pergoli. 

Jeżeli szukasz pergoli, która zapewni w ogrodzie lub na tarasie optymalne zacienienie miejsca wypoczynku i jednocześnie nie potrzebujesz ścianek bocznych, to świetnym wyborem będzie aluminiowa pergola 3 x 3 metry ze zsuwanym daszkiem z poliestru. Jest to pergola, pod którą można ustawić zestaw mebli ogrodowych, bujak czy też fotele wiszące. Żagiel znajdujący się na dachu można rozsunąć w zależności od potrzeb. Skutecznie chroni przed nadmiernym słońcem, jednocześnie delikatnie przepuszczając światło. 

Jeżeli jednak chcesz postawić na nowoczesne zadaszenie tarasu, które będzie zabudowane, to dobrym wyborem będzie pergola aluminiowa z panelowym dachem, którą można uzupełnić o markizy lub panele żaluzjowe. Model Luxe dostępny jest w wymiarach 3 x 3 lub 3 x 4. Panele zamontowane na dachu można regulować manualnie, otwierając w ten sposób dach. Konstrukcja jest też wyposażona w system odprowadzania wody, który usprawnia codzienne korzystanie z pergoli. Pergola 3 x 4 dodatkowo posiada oświetlenie LED, które pozwala wieczorem stworzyć na tarasie niepowtarzalną atmosferę. Można ją też kupić w kolorze białym. 

Nowoczesna pergola na taras – skonfiguruj zadaszenie 

Nowoczesna pergola na taras Luxe to rozwiązanie, które można konfigurować na kilka sposobów, tworząc tym samym zadaszenie dopasowane optymalnie do swoich potrzeb. Jeżeli chcesz zabudować ściany, możesz wyposażyć pergolę w markizy z półtransparentnego materiału. Ich atutem jest system elektrycznego sterowania z pilotem, co umożliwia zsuwanie i rozsuwanie markiz nawet z odległości. Zabudowana w ten sposób pergola zabezpieczy miejsce wypoczynku przed słońcem, wiatrem, a nawet lekkim deszczem. 

Innym rozwiązaniem do zabudowania pergoli ogrodowej są aluminiowe panele żaluzjowe. Na jednej ścianie pergoli zamontować można do trzech paneli, dowolnie konfigurując wygląd całego zadaszenia. Najprostszą opcją będą tutaj ścianki nieruchome. Takie panele lekko przepuszczają słońce, jednocześnie tworząc przestrzeń idealną do codziennego relaksu. 

Dostępne są też panele żaluzjowe ruchome, które pozwalają regulować ilość wpadającego do środka światła. Zamykając je całkowicie, przestrzeń pod zadaszeniem zostanie w pełni zacieniona. Ruchome panele można kupić nie tylko w klasycznym kolorze stalowym, ale też w kolorze imitującym drewno, który prezentuje się niezwykle efektownie i białym, który będzie odpowiedni do białej pergoli. Ostateczny koszt pergoli tarasowej będzie zależny od dobranego wyposażenia. Sprawdź szczegóły konfiguracji Pergoli Luxe

Podsumowując, konfiguracja nowoczesnej pergoli tarasowej wymaga dokładnego przeanalizowania swoich potrzeb i dostosowania do nich zadaszenia. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z różnymi opcjami i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi tarasu. Jeżeli potrzebujesz zadaszenia o większej powierzchni, możesz ustawić obok siebie dwie, a nawet więcej pergoli. 

Nowoczesne zadaszenie tarasu – modne i funkcjonalne rozwiązanie 

Nowoczesne zadaszenie tarasu stworzyć można na wiele sposobów. Pergola ogrodowa to jedno z ciekawszych rozwiązań nie tylko na taras, ale też do ogrodu. Konstrukcję tego typu można ustawić samodzielnie jako zadaszenie wolnostojące, ale też bezpośrednio przy ścianie domu, tworząc w ten sposób spójną aranżację. 

Pergole tarasowe są najczęściej projektowane w minimalistycznym stylu, który pasuje do różnych rodzajów budynków i ogrodów. Czyste linie, proste kształty i modne kolory sprawiają, że zadaszenie jest eleganckie i nowoczesne. Jednocześnie, dzięki różnorodnym funkcjom i szerokim możliwościom konfiguracji, łatwo dopasować je do indywidualnych potrzeb. Eleganckie panele żaluzjowe, markizy czy też oświetlenie LED, umożliwiają przygotowanie zadaszenia, które sprawi, że miejsce relaksu na świeżym powietrzu będzie przytulne i piękne. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień