Jesienne porządki w ogrodzie: jak przechować meble ogrodowe, aby były gotowe na wiosnę? - Majowo.pl

Jesienne porządki w ogrodzie: jak przechować meble ogrodowe, aby były gotowe na wiosnę?

list W: Ogród Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 113

Jesień to piękna pora roku, kiedy liście drzew nabierają złotych i czerwonych barw, a chłodniejsze wieczory zachęcają do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jednak zbliżający się zimowy okres może być trudny dla Twoich mebli ogrodowych. Jak zadbać o zestaw mebli, aby przetrwał zimę i był gotowy do użycia na wiosnę? W dzisiejszym artykule omówimy właściwą pielęgnację mebli ogrodowych, sposób przechowywania oraz korzyści płynące z użycia pokrowców ochronnych.  

Pielęgnacja mebli ogrodowych   

Czyszczenie  

Pierwszym krokiem w przygotowaniach do zimowego przechowywania mebli ogrodowych jest dokładne ich oczyszczenie. Zaczynamy od usunięcia wszelkich zabrudzeń, liści czy pyłów. Najlepiej jest to zrobić przy użyciu miękkiej szczotki, by uniknąć zarysowań na powierzchni. Jeśli na meblach pojawiły się plamy, warto użyć łagodnego detergentu i letniej wody. Po umyciu mebli, dokładnie je osuszmy, aby uniknąć korozji.  

Konserwacja  

Kolejnym krokiem jest konserwacja mebli ogrodowych. Drewniane meble ogrodowe mogą wymagać nałożenia specjalnego oleju lub impregnatu, który zabezpieczy je przed wilgocią i mrozem. Meble z metalu mogą potrzebować nowej warstwy farby, jeśli stara farba zaczyna się łuszczyć. Warto również dokładnie sprawdzić, czy elementy montażowe są dobrze przykręcone i w razie potrzeby dokręcić je. Dzięki temu meble ogrodowe będą gotowe do użytkowania wiosną.

Meble ogrodowe - przechowywanie

Miejsce przechowywania  

Kluczowym elementem jest odpowiednie miejsce przechowywania mebli ogrodowych. Najlepiej, jeśli masz możliwość przechowywania ich wewnątrz, na przykład w garażu lub piwnicy. Warto unikać pozostawiania mebli na zewnątrz, szczególnie w okresie zimowym, gdy są one bardziej narażone na szkodliwe działanie wilgoci, mrozu i opadów śniegu.  

Czy składać meble do przechowywania?  

Jeśli nie masz możliwości przechowywania mebli ogrodowych wewnątrz, ważne jest czy będziesz przechowywać je w całości, czy zdecydujesz się na ich złożenie. Składane meble są zwykle łatwiejsze do przechowywania, ale wymagają specjalnej uwagi przy złożeniu, aby nie uszkodzić mechanizmów składania. Warto również zabezpieczyć składane meble pokrowcem ochronnym.  

Używanie pokrowców ochronnych  

Dlaczego warto?  

Pokrowce ochronne są nieocenione do tego, żeby zachować meble ogrodowe w doskonałym stanie. Chronią one meble przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, promieniowaniem UV oraz zabrudzeniem. Dzięki nim meble zachowują swój wygląd i trwałość na dłużej. 

Wybór odpowiedniego pokrowca  

Podczas wyboru pokrowca ochronnego dla swojego zestawu mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, upewnij się, że pokrowiec jest wystarczająco duży, aby całkowicie osłonić meble. Dodatkowo, wybierz pokrowiec wykonany z wytrzymałego materiału, który jest wodoodporny i chroni przed promieniowaniem UV. Przemyśl także zakup pokrowca ze ściągaczami lub suwakami, które ułatwiają zakrycie mebli i zapobiegają przesuwaniu się pokrowca pod wpływem wiatru.  

Jesienne porządki w ogrodzie to nie tylko czas na przycinanie krzewów i zbieranie liści, ale także na odpowiednią pielęgnację mebli ogrodowych. Poprzez dokładne czyszczenie, konserwację, właściwe przechowywanie i użycie pokrowców ochronnych, możemy przedłużyć żywotność naszych mebli i cieszyć się nimi przez wiele sezonów. Pamiętajmy, że odpowiednia opieka nad meblami ogrodowymi nie tylko utrzymuje ich estetykę, ale także przedłuża ich żywotność. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień