Jakie ogrzewanie na taras będzie najlepsze? - Majowo.pl

Jakie ogrzewanie na taras będzie najlepsze?

list W: Ogród Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 79

Jakie ogrzewanie na taras będzie najlepsze? 

Kiedy nadchodzi jesień, wiele osób kończy również sezon ogrodowy. Chłodne wieczory nie sprzyjają spotkaniom na świeżym powietrzu. Jest jednak sposób na to, żeby cieszyć się z wypoczynku na tarasie zdecydowanie dłużej. Wystarczy odpowiednie ogrzewanie - jakie będzie najlepsze? Ogrzewacz gazowy sprawdzi się doskonale. 

Ogrzewanie tarasowe gazowe - jak to działa? 

Ogrzewanie tarasu jesienią, daje możliwość przedłużenia sezonu ogrodowego, ale też rozpoczęcia go zdecydowanie wcześniej - jeszcze wiosną, kiedy temperatury na zewnątrz nie są wysokie. W ten sposób miejsce codziennego relaksu posłuży zdecydowanie dłużej. To praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto uwielbia spędzać czas wypoczywając na tarasie i w ogrodzie, nawet kiedy kończą się upały. 

Czym ogrzać taras? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są gazowe ogrzewacze tarasowe. To sprzęt przenośny, który można ustawić w dowolnym miejscu. Część modeli wyposażona jest w kółka transportowe, które ułatwiają przestawianie ogrzewacza z miejsca na miejsce. Zasilane gazem - posiadają specjalne miejsce na butlę, gdzie należy ją zamontować. Nowoczesne modele sprzedawane są w zestawie z wężem do podłączenia butli, reduktorem i kamieniami lawa. Wszystko gotowe jest do instalacji. 

Parasol grzewczy roztacza wokół ciepło, dlatego ustawiony obok mebli ogrodowych na tarasie, zapewni temperaturę optymalną do tego, żeby wypoczywać nawet w chłodny wieczór. Takie ogrzewacze sprawdzają się doskonale nie tylko w prywatnych ogrodach. Jest to rozwiązanie wybierane bardzo często do ogrzania ogródków restauracyjnych. 

Jak ogrzać taras i ogródek restauracyjny? 

Ogrzanie dużej powierzchni tarasu lub ogródka restauracyjnego, wymaga zakupu parasola grzewczego, który jest w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę całej powierzchni. Jaki parasol grzewczy na taras wybrać? Warto zwrócić uwagę na modele, które przeznaczone są do ogrzania przestrzeni około 25 m2. Jeżeli konieczne jest nagrzanie bardzo dużego ogródka, to optymalnym rozwiązaniem będzie ustawienie kilku urządzeń, aby każdy wypoczywający poczuł komfort cieplny. 

Wysoki ogrzewacz gazowy z kwadratową podstawą, model H71SS, to propozycja dla wymagających użytkowników, którzy szukają funkcjonalnych urządzeń, wyróżniających się jednocześnie modnym designem. Wykonany ze stali nierdzewnej z tubą ze szkła kwarcowego. Jego moc to 10,5 kW. Wyposażony w funkcję regulacji temperatury, co zdecydowanie ułatwia dopasowanie siły grzania do indywidualnych preferencji. 

Duża moc, bo aż 11,7 kW, charakteryzuje również model H73S. Jest to parasol grzewczy, który także sprawdzi się na dużych powierzchniach tarasowych - w restauracjach, halach, na targach. Poza odpowiednią mocą, posiada szeroką czaszę, która również wpływa na siłę grzewczą. Nastrojowe światło wytwarzane przez parasol, wprowadza miły nastrój i sprawia, że przebywanie na świeżym powietrzu wieczorem staje się jeszcze bardziej przyjemne i mocno relaksuje. 

Parasol grzewczy

Skuteczne ogrzewanie tarasu o małej powierzchni 

Wiele osób dysponuje niedużym tarasem. Parasole grzewcze gazowe również sprawdzą się do ogrzania takiej przestrzeni. Tutaj jednak wystarczy urządzenie, które przeznaczone jest do mniejszych powierzchni. Doskonale sprawdzi się model H45S, który dzięki niedużej wysokości 84 cm, można ustawić nawet na balkonie. Ogrzewana powierzchnia tego urządzenia to 10 m2. Regulacja temperatury ułatwia dopasowanie siły grzania do potrzeb osób wypoczywających w ogrodzie lub na tarasie. W zestawie wraz ze sprzętem znajdują się kamienie lawa oraz reduktor i wąż, niezbędne do podłączenia butli gazowej. 

Taki ogrzewacz ustawiony na małym tarasie, to najlepszy sposób na ogrzanie całej przestrzeni i stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Spędzanie jesiennych wieczorów w odpowiednio przygotowanym ogrodzie relaksuje i odpręża. Dzięki temu nie musimy rezygnować z wypoczynku na świeżym powietrzu jesienią i wczesną wiosną. 

Gazowe ogrzewanie tarasu - właściwe przechowywanie 

Ogrzewanie tarasu za pomocą gazowych parasoli grzewczych to wygodny sposób na stworzenie komfortowego miejsca wypoczynku i niepowtarzalnego klimatu. Aby urządzenia służyły jak najdłużej, nie można zapominać o ich odpowiednim przechowywaniu. Tutaj najlepiej sprawdzą się dedykowane pokrowce na parasole grzewcze. 

Skutecznie zabezpieczają sprzęt poza sezonem i ułatwiają jego przechowywanie. Wyposażone w praktyczny suwak, są łatwe do założenia w każdym momencie. Decydując się na zakup, warto od razu wybrać zestaw parasol plus ogrzewacz. Nawet, kiedy urządzenie stoi na zewnątrz, można go w ciągu dnia zabezpieczyć pokrowcem, aby nie narażać sprzętu na zmienne warunki atmosferyczne. Poza tym, zakup w zestawie to też oszczędność pieniędzy. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień