Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? - Majowo.pl

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać?

list W: Inspiracje Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 64

Zasada działania odkurzacza przemysłowego podobna jest do klasycznego odkurzacza z jakiego korzystamy w domu na co dzień. To co je od siebie różni, to przede wszystkim solidniejsza konstrukcja w przypadku tych przemysłowych urządzeń i nieco inne przeznaczenie. Jaki odkurzacz przemysłowy kupić? Czym kierować się przy wyborze? 

Jaki odkurzacz przemysłowy będzie najlepszy? 

Dobry odkurzacz przemysłowy to rozwiązanie doskonałe do sprzątania ciężkich zabrudzeń, bardzo drobnego pyłu, większych elementów takich jak chociażby gruz. Solidna konstrukcja urządzenia w połączeniu z dużymi możliwościami w zakresie sprzątania sprawiają, że sprzęt ten wykorzystuje się przede wszystkim na budowach, podczas remontów lub w firmach, gdzie sprzątane są bardzo duże powierzchnie. Odkurzacz przemysłowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie z zabrudzeniami nie poradzi sobie ten domowy. Dobry odkurzacz budowlany posłuży niezawodnie przez długi czas. 

Najlepsze odkurzacze przemysłowe radzą sobie doskonale z zanieczyszczeniami różnego typu. Wiele z nich przeznaczonych jest do usuwania zanieczyszczeń na sucho i mokro - te rodzaje urządzeń wybierane są przez klientów bardzo chętnie. Warto zwrócić uwagę na to, że odkurzacz przemysłowy doskonale sprawdza się nawet w bardzo trudnych warunkach, stąd bardzo często nazywa się go odkurzaczem budowlanym lub warsztatowym. Radzi sobie doskonale z pyłem i gruzem na budowie, wciąga z powodzeniem zanieczyszczenia, które mogłyby uszkodzić zwykły odkurzacz. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki odkurzacz używać również w domu. Będzie idealny do sprzątania dużych powierzchni, tarasu lub balkonu. Odkurzacze przemysłowe przeznaczone są do sprzątania naprawdę zróżnicowanych przestrzeni, stąd warto mieć taki na wyposażeniu. 

Dobry odkurzacz budowlany - poznaj klasy sprzętu 

Odkurzacz przemysłowy - jaki wybrać? Przed zakupem należy zapoznać się z klasami sprzętu. Wyróżniamy bowiem klasy M, L i H. Każda z nich oznacza nieco inne przeznaczenie odkurzacza. 

Klasa L (Low) - w tej klasie znajdziemy najdelikatniejszy sprzęt. Urządzenia z tej grupy radzą sobie z zanieczyszczeniami o wartościach granicznych >1mg/m3. Co to oznacza? Odkurzacz poradzi sobie z zabrudzeniami poremontowymi, jak na przykład pył z cegieł lub drewna, wapno, odpadki po styropianie. Sprawdzi się w domu w walce z kurzem. Bez problemu usunie ziemię z wycieraczki i tarasu. 

Klasa M (Medium) - sprzęt tej klasy usuwa pyły o średniej szkodliwości, których wartość graniczna wynosi >0,1 mg/m3. Odkurzacze warsztatowe tej klasy poradzą sobie z pyłem z betonu i cementu, farb lub zaprawy klejowej. Radzą sobie świetnie z wieloma rodzajami chemicznych odpadów jakie powstają podczas remontów i prac wykończeniowych. 

Klasa H (High) - odkurzacze przemysłowe z tej grupy nadają się do pracy w nawet bardzo trudnych warunkach. Sprawdzają się do zanieczyszczeń o wartości granicznej <0,1mg/m3. W grupie tej znajdują się zanieczyszczenia rakotwórcze i zagrażające zdrowiu - na przykład pleśń, azbest, kadm. 

Zastanawiając się nad tym, jaki odkurzacz przemysłowy na budowę kupić, albo który dobry będzie do domu, warto wziąć pod uwagę właśnie jego klasę. Dzięki temu sprzęt będzie dobrany optymalnie do potrzeb. 

Odkurzacz przemysłowy - jaki będzie dobry do domu? 

W gospodarstwie domowym w zupełności wystarczy odkurzacz przemysłowy klasy L. Poradzi sobie bez problemu z kurzem i pyłem. Sprawdzi się do sprzątania garażu lub tarasu. Przed zakupem warto sprawdzić moc urządzenia oraz jego pojemność. Jeżeli nie będziemy sprzątać szczególnie dużych powierzchni, to ta pojemność nie musi być bardzo duża. Sprawdźmy też dodatkowe funkcje. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład funkcja wydmuchiwania - dzięki niej sprzątanie tarasu jesienią będzie o wiele prostsze. Poprzez wydmuchanie łatwo usunąć liście z nawet trudnodostępnych miejsc. 

Odkurzacz przemysłowy jaki kupić do użytku domowego? Dobrym rozwiązaniem będzie model MIR-VC302 o pojemności 15 litrów. Taka wielkość zbiornika zapewnia pracę przez długi czas, bez konieczności częstego opróżniania. Duża moc silnika 1200 W będzie dobrym wyborem do sprzątania domowych powierzchni. Zarówno wąż ssący, jak i kabel są odpowiednio długie, żeby swobodnie odkurzać bez konieczności przepinania się do kilku gniazd. Urządzenie jest też wyposażone w funkcję wydmuchiwania. Olbrzymią zaletą jest możliwości użytkowania na sucho i na mokro. Odkurzacz sprawdzi się do sprzątania pomieszczeń w domu, tarasu, balkonu lub garażu. 

Jaki odkurzacz warsztatowy kupić? 

Dobry odkurzacz warsztatowy powinien cechować się odpowiednio dużą mocą, dzięki której sprzęt poradzi sobie z cięższymi zabrudzeniami. Warto też zwrócić uwagę na to w jakie filtry jest wyposażony. Taki sprzęt pracuje w cięższych warunkach, dlatego musi być solidny i wytrzymały. Jaki odkurzacz warsztatowy wybrać? Odkurzacz przemysłowy MIR-VC503 o pojemności 20 litrów będzie dobrym rozwiązaniem. Jest to duży sprzęt działający na mokro i sucho, co w przypadku powierzchni przemysłowych jest olbrzymią zaletą. Wyposażony w filtr HEPA, który sprawdza się w pracy na sucho, filtr gąbkowy do pracy na mokro oraz bawełniany filtr wielowarstwowy, który przeznaczony jest do usuwania drobnego pyłu. Długi kabel i regulowana rura zapewniają wygodę codziennego użytkowania. 

Odkurzacze przemysłowe - czy warto? 

Najlepszy odkurzacz przemysłowy to taki, który będzie dopasowany do rodzaju powierzchni na jakich będzie użytkowany oraz do indywidualnych potrzeb użytkownika. Odpowiednie filtry, moc, pojemność zbiornika, funkcje dodatkowe - na wszystkie te aspekty należy zwracać uwagę podczas wyboru tego sprzętu. Czy warto kupić odkurzacz przemysłowy? Zdecydowanie tak. Takie solidne urządzenie poradzi sobie ze sprzątaniem rozmaitych zanieczyszczeń, wielu powierzchni i zróżnicowanych przestrzeni. Wytrzymały i duży odkurzacz posłuży niezawodnie przez wiele lat. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień