Jaki fotel gamingowy led wybrać?

list W: Gamingowe Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 161

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Niezależnie od tego, ile czasu spędzasz grając w gry, fotel gamingowy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Oprócz walorów wizualnych, które mogą nadać twojemu pokojowi pożądany klimat, jest to niezbędna rzecz w trosce o twój kręgosłup. Krzesło gamingowe powinno spełniać kilka funkcji, które zapewnią najwyższą jakość użytkowania. Jakie? Dowiedz się z artykułu. 

Fotel gamingowy

Dlaczego fotel gamingowy led jest lepszy od biurowego?

Fotele gamingowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały stworzone po to, żeby korzystali z niech gracze. Być może zastanawiasz się, dlaczego krzesło gamingowe miałoby być lepsze od zwykłego? W końcu chodzi tylko o siedzenie przed komputerem. Fotele do grania oprócz tego, że świetnie wyglądają, są też dużą inwestycją w zdrowie.

Dlaczego fotel gamingowy, a nie tradycyjne krzesło biurowe? Otóż fotel dla gracza posiada specjalne rozwiązania, które umożliwiają siedzenie przed komputerem przez kilka godzin, przede wszystkim zwiększone siedzisko i dodatkowe poduszki. Praca biurowa cechuje się możliwością robienia sobie przerwy, rozgrywka natomiast nie - trwa nieprzerwanie kilka godzin. Dlatego gracz musi mieć jeszcze lepsze wsparcie karku i kręgosłupa. Fotel gamingowy możemy lepiej wyregulować i cieszyć się komfortem. 

Wielogodzinna rozgrywka przed komputerem może źle wpłynąć na kręgosłup, dlatego tak ważne jest, by jak najlepiej o niego zadbać.

Jakie cechy powinny mieć fotele dla graczy?

Wybierając dobry fotel gamingowy powinniśmy zwrócić uwagę na jego ergonomiczne wyprofilowanie.

  • Regulowanie odchyleniem i siedziskiem pozwala na dostosowanie wysokości i zachowanie odpowiedniej pozycji nóg. Kat odchylenia wpływa też na bezpieczeństwo, sprawia, że możemy siedzieć bez obaw o przewrócenie się. Najlepsze oparcia to takie, które są wygięte w literę S.
  • Regulowane podłokietniki pozwalają na dopasowanie pozycji gracza do biurka. Poza tym odciążają barki i ramiona. 

  • W dobrym fotelu gamingowym powinny znaleźć się dwie poduszki: lędźwiowa i szyjna. Wpasowują się w naturalne krzywizny kręgosłupa i wymuszają jego prawidłowe ułożenie. Można je regulować i dopasować do swojego wzrostu. 

  • Otwory w oparciach zapewniają cyrkulację powietrza pomiędzy oparciem a powierzchnią pleców. 

  • Inną cechą, na która można zwrócić uwagę są kółka nylonowe. Zabezpieczają podłogę przed porysowaniem. Większą stabilność zapewnia co najmniej pięć kółek, dzięki czemu fotel nie chwieje się przy energicznych rozgrywkach. 

  • Bardzo ciekawą opcją jest nowoczesne rozwiązanie nazywane funkcją TILT. Umożliwia odchylenie nie tylko oparcia, lecz także siedziska. Dźwignia blokady umieszczona u dołu siedzenia zapewnia pełną kontrolę. Dzięki temu możemy się kołysać prawie jak na fotelu bujanym.

  • Z dodatkowych, imponujących funkcji takich foteli można jeszcze wymienić wbudowany głośnik bluetooth. Najczęściej znajduje się gdzieś w oparciu. Dzięki niemu można połączyć się z własnym smartfonem, odtwarzać muzykę. 

Fotel dla graczy Krzesła gamingowe

Wygląd fotelu gamingowego

Mimo, że wygląd nie jest najważniejszy, fajnie wybrać fotel gamingowy, który będzie nam się podobał i wkomponuje się w wygląd pokoju. Fotel gamingowy led, jak mówi nazwa, jest podświetlany za pomocą lampek ledowych. Można zmieniać kolory i ustawiać różne tryby działania. Dodaje mu to bardzo nowoczesnego designu. Świetnie się prezentuje, zwłaszcza, gdy w pomieszczeniu jest trochę ciemno.

Fotelem gamingowym, który posiada świetne funkcje ergonomiczne, a dodatkowo odznacza się nowoczesnym design jest obrotowy fotel gamingowy RGB. Posiada siedzisko wyposażone w funkcję RGB, która daje niesamowite efekty świetlne. 

Krzesło gamingowe nie tylko dla graczy

Chociaż nazwa wskazuje, że krzesło gamingowe jest przeznaczone dla graczy, to nie trzeba zawężać zakresu jego użytkowników. Tak naprawdę z fotela gamingowego mogą równie dobrze korzystać wszystkie osoby, które spędzają dużo czasu przed komputerem.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień