Jak urządzić balkon - porady - Majowo.pl

Jak urządzić balkon - porady

list W: Balkon Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 961

Jak urządzić balkon - porady

Każdy właściciel balkonu, nawet tego małego w bloku, może mieć świetnie urządzoną przestrzeń na zewnątrz. Żeby pomóc Ci w tej aranżacji, przygotowaliśmy kilka praktycznych porad. Nawet mały balkon w bloku powinien być dobrze urządzony, ponieważ to świetne miejsce na relaks na świeżym powietrzu. Wystarczą meble balkonowe dopasowane do naszych możliwości i potrzeb, kilka dodatków i mamy pięknie zaaranżowaną strefę odpoczynku. O tym, jak dokładnie to zrobić, przeczytasz w dalszej części artykułu. 

Zestaw mebli balkonowych

Wystrój balkonu - co jest najważniejsze?

Balkon może pełnić kilka funkcji, choć pewnie wielu z nas po prostu chcę tam odpocząć. W efektownym relaksie nie może zabraknąć wygodnych mebli balkonowych. I właśnie od tego zaczniemy naszą aranżacje balkonu.

Wybór mebli balkonowych zależy przede wszystkim od miejsca jakim dysponujemy. Jeżeli mamy dużo miejsca, bez problemu możemy wybrać zestaw balkonowy: niski stół i narożnikowe sofy. Natomiast właściciele mniejszych balkonów mogą zdecydować się stolik balkonowy i krzesła balkonowe, które tworzą naprawdę uroczą przestrzeń. Materiał z jakiego będą wykonane nasze meble balkonowe powinien zależeć od naszych upodobań lub stylu, w jakim zaplanowaliśmy urządzić balkon. Ciekawym wyborem są coraz bardziej popularne meble ogrodowe z technorattanu. 

  • Osłona na balkon

Choć osłona balkonowa nie jest niezbędnym elementem, dla zwiększenia własnej prywatności warto ją mieć. A jaką osłonę na balkon wybrać? Osłona balkonowa wiklinowa lub bambusowa jest niedużym wydatkiem, przy tym jest łatwa w montażu. Wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i zapewnia dobrą osłonę. Osłona balkonowa PCV dobrze chroni przed czynnikami atmosferycznymi i jest mrozoodporna, dlatego nie trzeba jej demontować na zimę. Osłona balkonowa z technorattanu imituje osłonę z naturalnych tworzyw (np. wiklina, bambus), ale jest bardziej trwała i odporna na uszkodzenia. Do tego jest łatwa w czyszczeniu. 

  • Ozdoby na balkon

Oczywiście nie możemy zapomnieć o dodatkach, które dopełniają całą aranżacje. Zaliczamy do nich przede wszystkim kolorowe poduchy, które mogą nadać koloru naszemu balkonowi. Warto zainwestować w oświetlenie, która doda magicznego klimatu i pozwali na wieczorny relaks. Możemy wybrać zwisające lampy, tak samo jak doniczki, o których też należy wspomnieć. Dzięki temu zaoszczędzimy trochę miejsca na balkonie. A przywołane już doniczki, to też elementy dekoracji, które potrafią odmienić przestrzeń. Drewniane skrzynki czy ozdobne doniczki to znakomite rozwiązania na wystrój balkonu. 

Jakie kwiaty na balkon wybrać?

Skoro już piszemy o kwiatach, pewnie zastanawiacie się, jakie będą najbardziej odpowiednie na balkon. Do kwiatów balkonowych, które najlepiej sprawdzą się w naszym klimacie możemy zaliczyć:

  • aksamitki - kwitną od lipca do października, mają żółte lub pomarańczowe kwiaty, lubią słoneczną lub półcienistą ekspozycję,

  • begonia stale kwitnąca - kwitnie od czerwca do pierwszych przymrozków, ma białe, różowe lub czerwone kwiaty, lubi słoneczne miejsca,

  • bratki - kwitną od marca do czerwca, są wielobarwne, lubią nasłonecznione miejsca,

  • fuksja - kwitnie od kwietnia do października, ma różowe, czerwone, białe lub dwubarwne kwiaty, lubi półcienistą ekspozycję

Kwiaty to wspaniałe ozdoby balkonu, dodatkowo zwiększają nasze poczcie, że naprawdę odpoczywamy na świeżym powietrzu. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień