Fotele ogrodowe - stwórz niepowtarzalny kącik relaksu

list W: Meble ogrodowe Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 92

Fotele ogrodowe - stwórz niepowtarzalny kącik relaksu

Liczba słonecznych dni w ciągu roku jest coraz większa, dlatego warto pomyśleć nad urządzeniem strefy wypoczynku w ogrodzie, która sprawdzi się na długie lata. W tym celu niezbędne są oczywiście fotele ogrodowe. Dobrane do aranżacji pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat. Możemy postawić na klasyczne modele lub pokusić się o fotele wiszące, które robią wrażenie wizualne, a przy tym są bardzo wygodne. 

Fotele ogrodowe z drewna i plastiku

Odpowiednio dobrane fotele ogrodowe zachęcą do wypoczynku w ogrodzie każdego. Przy ich wyborze możemy kierować się klimatem, jaki chcemy stworzyć lub spójnością z meblami i dekoracjami, które już posiadamy. Do dwóch podstawowych materiałów, z jakich mogą być wykonane fotele ogrodowe, zaliczamy drewno i plastik. Które wybrać?

 • Fotele drewniane

Cenione głównie za klimat, jaki tworzą w ogrodzie. Drewno to dość uniwersalny materiał w meblach ogrodowych, dlatego zazwyczaj nie ma problemu z wkomponowaniem go w aranżację. O drewniane fotele warto dbać, aby posłużyły jak najdłużej, ponieważ nie sprzyja im wilgoć i promienie słoneczne. Dlatego warto je regularnie impregnować. Fotele ogrodowe z drewna są biodegradowalne, więc przyjazne środowisku. 

Krzesło ogrodowe drewniane

 • Fotele plastikowe 

Fotele z plastiku to pewnego rodzaju klasyk. Nic w tym dziwnego, gdyż mają wiele zalet, jak: łatwość w przenoszeniu (są lekkie), łatwość w czyszczeniu i trwałość, gdyż nie straszne im jakiekolwiek warunku pogodowe. Fotele ogrodowe z plastiku są dostępne w wielu kolorach i wzorach, dlatego naprawdę można znaleźć sposób na świetne zaaranżowanie ogrodu z tymi meblami. 

Krzesło ogrodowe plastikowe

Fotele wiszące do ogrodu

Obok klasycznych modeli foteli ogrodowych, coraz częściej wybieramy fotele wiszące. Dlaczego? Bo niewątpliwie zachwycają swoim wyglądem, są bardzo wygodne i możemy ich używać zarówno w ogrodzie, jak i w domu. To sprawia, że są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Fotele wiszące nadają wszystkim przestrzeniom pewien urok i po prostu zachęcają do odpoczynku. Bujane fotele możemy podzielić na trzy kategorie.

 • Mocowany fotel wiszący

Zacznijmy od fotela, który pewnie większość z nas wyobraża sobie, po usłyszeniu słowa "wiszący". Jest to fotel, który mocujemy do sufitu w pokoju czy do belki na tarasie. Ze względu na swoją budowę nazywany tez kokonem. 

Fotel wiszący

 • Fotel wiszący z podstawą

Kolejny fotel bujany, jednak ten nie potrzebuje żadnego podwieszania, gdyż utrzymuje się na stabilnej konstrukcji z podstawą. Wzorzysty kokon nadaję się do każdego wnętrza.

Fotel wiszący

 • Fotel wiszący bocianie gniazdo

Ten fotel wiszący utrzymany jest w stylu boho. Można powiedzieć, że jest to jednoosobowy hamak, jednak jego wygląd dodaje niepowtarzalnego charakteru każdej przestrzeni.  

Wszystkie wymienione fotele wiszące mają jeszcze inne wspólne zalety:

 • mają wysokie oparcie, które wspiera kręgosłup
 • są łatwe w montażu
 • ich przechowywanie nie jest problemem
 • mają komfortowe siedzisko, w którym umieszczone są poduszki
 • niepowtarzalny design nadaje się do każdej przestrzeni
 • materiał, z którego są wykonane, jest solidny
 • nadają się do ogrodu i do wnętrz
 • pozwalają na delikatne bujanie

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień