Domki narzędziowe - jesienne porządki w ogrodzie - Majowo.pl

Domki narzędziowe - jesienne porządki w ogrodzie

list W: Ogród Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 52

Prace w ogrodzie prowadzi się niemalże przez cały sezon z wyjątkiem zimy. Jednak to właśnie jesień jest takim czasem, w którym przychodzi pora na gruntowne porządki. Pielęgnacja ogrodu i zabezpieczenie roślin, wymagają odpowiednich narzędzi oraz produktów, które trzeba gdzieś przechowywać. Tutaj najlepiej sprawdzą się domki narzędziowe ogrodowe. W miejscu takim schowamy grabki, sekator, szpadel, taczkę i wiele innych przydatnych akcesoriów. 

Domki narzędziowe ogrodowe 

Magazynowanie narzędzi w jednym miejscu, pozwala zachować w ogrodzie porządek niezależnie od pory roku. Co więcej, jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musimy szukać narzędzi w wielu miejscach, wszystko zawsze jest pod ręką. Domki ogrodowe i narzędziowe to najlepszy sposób na zachowanie porządku w ogrodzie. Pozwalają bowiem na przechowywanie niezbędnych rzeczy w miejscu, które jest do tego przeznaczone. Każdy domownik wie, gdzie szukać potrzebnych narzędzi do pielęgnacji ogrodu i tarasu. 

Dom narzędziowy pozwala też na oszczędność miejsca na przykład w garażu lub piwnicy. Bo to właśnie tam najczęściej magazynujemy rzeczy, z których korzystamy podczas jesiennych lub wiosennych porządków w ogrodzie i na działce. Warto więc zainwestować w praktyczny domek, który rozwiązuje wiele problemów z przechowywaniem i ułatwia wszystkie prace prowadzone na zewnątrz. 

Domki narzędziowe do ogrodu – rodzaje 

Jest wiele rodzajów domków ogrodowych. Na rynku dostępne są chociażby domki narzędziowe ogrodowe drewniane, stalowe lub z tworzywa. Te wykonane z drewna świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem ogrodu, jednak z drugiej strony są trudne w utrzymaniu. Drewno wymaga właściwej pielęgnacji, aby żywotność takiej konstrukcji była jak najdłuższa. Stąd, domki drewniane narzędziowe coraz bardziej wypierane są przez te z innych materiałów. 

Ogromną popularnością cieszą się domki narzędziowe stalowe. Ocynkowana stal to materiał doskonały na zewnątrz - odporny na korozję i zmienne warunki pogodowe, które bywają bardzo ciężkie. Domek ze stali galwanizowanej, ocynkowanej sprawdzi się w użytkowaniu przez długi czas, stąd tego typu konstrukcje wybierane są przez klientów coraz częściej. 

Domki narzędziowe z tworzywa sztucznego to także chętnie wybierana opcja. Łatwo utrzymać je w dobrym stanie, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Podobnie jak wersje stalowe, służą w użytkowaniu przez wiele sezonów. 

Domek narzędziowy – charakterystyka 

Niezależnie od materiału wykonania, dom narzędziowy to zwykle prosta konstrukcja, która ma za zadanie przede wszystkim chronić umieszczone w środku narzędzia i akcesoria. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są konstrukcje z przesuwnymi drzwiami, co pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. Takie domki są dobrą opcją w małym ogrodzie. Ogrodowe domki narzędziowe świetnie sprawdzają się także na działce rekreacyjnej, na której również wykonywać trzeba okresowe porządki. 

Wybierając domki narzędziowe na działkę i do ogrodu, warto zwrócić uwagę też na to, czy posiadają odpowiednią wentylację i dach zaprojektowany w taki sposób, aby nie zalegał na nim śnieg. Dobrze zaprojektowany domek narzędziowy, wykonany z solidnych materiałów, będzie odporny na działanie czynników atmosferycznych, stabilny i posłuży niezawodnie przez wiele sezonów. 

Jak wybrać domek ogrodowy? 

Kupując domek narzędziowy warto zwrócić uwagę na to, jak jest zbudowany i czy jego codzienne użytkowanie będzie odpowiednio wygodne. Bardzo dobrym rozwiązaniem są konstrukcje z rozsuwanymi drzwiami, ponieważ dzięki temu nie potrzeba jeszcze większej powierzchni do ustawienia konstrukcji. W przypadku drzwi otwieranych w tradycyjny sposób, należy bowiem pamiętać o miejscu niezbędnym do tego, żeby je w pełni otworzyć. Bardzo ważnym elementem są otwory wentylacyjne, dzięki którym w środku zachowana zostaje cyrkulacja powietrza, co zapobiega powstawaniu pleśni i wilgoci.  

Jaki domek wybrać do ogrodu? Na rynku dostępne są różne modele tego typu produktów. Świetnym rozwiązaniem jest domek wykonany ze stali galwanizowanej, która doskonale sprawdza się w użytkowaniu zewnętrznym. Stal galwanizowana pokryta jest cienką warstwą cynku, co przekłada się na jej dużą odporność na korozję. Dlatego właśnie wykorzystuje się ten materiał do produkcji konstrukcji, które mają przeznaczenie zewnętrzne. Domek narzędziowy MIR1008 wykonany został właśnie z ocynkowanej stali, dlatego będzie doskonałym wyborem dla każdego, kto potrzebuje wytrzymałego zadaszenia na kilka sezonów.  

Szukając odpowiedniego domku do przechowywania akcesoriów ogrodowych, istotne będzie to, jaką przestrzenią dysponujemy. Nie każdy ma bowiem duży ogród, aby na jego terenie ustawić konstrukcję o zwiększonej powierzchni. Do tych małych ogrodów i działek, świetnym rozwiązaniem będzie nieduży domek narzędziowy MIR0406 o wymiarze 195 x 125 cm. Wystarczy do tego, żeby przechować w nim najpotrzebniejsze akcesoria ogrodowe. 

Jesienne porządki - przydatne akcesoria  

Przygotowanie ogrodu na zimę wymaga sporo pracy, warto więc kupić przydatne akcesoria, które zdecydowanie ułatwią niektóre zadania. Kiedy musimy przenosić dużo narzędzi z jednej części ogrodu na inną czy też uporządkować suche rośliny, dobrze zaopatrzyć się w wózek ogrodowy. Wózek MIR501 dostępny w kilku wersjach kolorystycznych będzie doskonałym rozwiązaniem. Ułatwi przenoszenie cięższych ładunków różnego rodzaju. Poza tym, jego konstrukcja jest składana, co ułatwia przechowywanie go poza sezonem, zajmuje mało miejsca. Sprawdzi się w wielu sytuacjach, nie tylko podczas prac ogrodowych.  

Uporządkowane drewno zawsze pod ręką 

Każdy, kto korzysta w domu z kominka lub pieca wymagającego użycia drewna opałowego, musi gdzieś magazynować ten materiał. Takie miejsce wygospodarować można gdzieś z tyłu domu lub w ogrodzie, chociażby obok domku narzędziowego. Aby jednak ułatwić sobie ułożenie drewna i odpowiednio go zabezpieczyć, warto kupić praktyczną metalową drewutnię z zadaszeniem. Daszek zabezpieczy materiał opałowy przed deszczem i śniegiem. Drewno będzie równo ułożone, co wygląda estetycznie i wpisze się w każdy uporządkowany ogród. 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień