Czym czyścić meble ogrodowe?

list W: Meble ogrodowe Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 213

Czym czyścić meble ogrodowe?

Meble ogrodowe z czasem mogą tracić na wyglądzie, czy można temu zapobiec? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca, a my pokażemy Ci jak to zrobić! Pięknymi meblami ogrodowymi możemy cieszyć się długie lata, pod warunkiem, że dobrze o nie zadbamy. Oprócz odpowiedniego przechowywania i zabezpieczania, ważne jest poprawne czyszczenie mebli. Jest to o tyle istotne, że brudne meble psują efekt wizualny całego ogrodu. Jeżeli chcesz dobrze zadbać o swoje meble ogrodowe, musisz dowiedzieć się jak o nie dbać, w zależności od materiału, z którego są wykonane. Właśnie takie informacje uzyskasz z naszego artykułu.

Meble drewniane

Jak czyścić drewniane meble ogrodowe?

Drewniane meble choć mają szeroką grupę fanów i łatwo wkomponować je w ogrodowe aranżacje, są trudne w konserwacji. Jednak odpowiednia pielęgnacja sprawi, że meble ogrodowe z drewna będą się pięknie prezentować przez długie lata. 

  • Jak wyczyścić drewniane meble ogrodowe?

Najprostszym sposobem jest odkurzenie mebli przy użyciu odpowiedniej końcówki. Jest to łatwy sposób zwłaszcza przy meblach ogrodowych, które mają zdobienia i inne trudno dostępne miejsca. Ten sposób sprawdzi się także w przypadku mebli technorattanowych. Następnie powinniśmy odtłuścić meble ogrodowe, wykorzystując do tego po prostu wodę z mydłem lub płynem do naczyń. Ściereczkę zanurzoną w takiej wodzie dokładnie wyciskami i przecieramy meble. Pamiętajmy, aby porządnie odsączyć ściereczkę, ponieważ meble ogrodowe z drewna i woda nie są dobrym połączeniem Na końcu przetrzyjmy meble suchą ściereczką. 

  • Czym czyścić meble ogrodowe z drewna?

Do czyszczenia i zabezpieczania drewnianych mebli ogrodowych najlepiej nadają się oleje i woski. Nadają meblom blask, a także chronią przed wilgocią i nadmiernym zbieraniem kurzu. Pielęgnacja drewnianych mebli ogrodowych może się różnić ze względu na ich pokrycie. W przypadku mebli woskowanych należy użyć wosku i bawełnianej ściereczki. Meble olejowane czyścimy olejem i ściereczką. Natomiast meble lakierowane czyścimy mleczkiem, pastą lub sprejem, które są przeznaczona do tego typu powierzchni i używamy bawełnianej ściereczki. 

Jak czyścić plastikowe meble ogrodowe?

Lekkie meble ogrodowe z plastiku nie są trudne w utrzymaniu czystości. Wystarczy gąbka namoczona w ciepłej wodzie z mydłem czy płynem do naczyń. Myjemy delikatnie nasze meble, a następnie spłukujemy wodą i suszymy. Pamiętajmy, aby nie używać szorstkich gąbek, które mogłyby naruszyć strukturę plastiku. 

Zestaw mebli technorattanowych

Jak wyczyścić białe meble ogrodowe?

Białe meble ogrodowe choć są piękne, nie jest trudno o ich zabrudzenie. Czyszczenie takich mebli w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego zostały wykonane. Jednak do większości białych mebli ogrodowych przyda nam się ściereczka z mikrofibry. 

  • Białych mebli ogrodowych z płyty MDF lub okleiny nie możemy myć wodą, octem czy płynem do mycia szyb, bo możemy doprowadzić to do spuchnięcia, a następnie rozwarstwienia płyt i oklein. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie mleczko, które nadaje się do tego typu mebli.
  • Białe meble lakierowane możemy umyć za pomocą specjalnego preparatu w spreju. 

Jeżeli nasze białe meble ogrodowe są pożółkłe, możemy zastosować dość uniwersalne metody. A zalicza się do nich woda z płynem do mycia naczyń - świetnie usuwa tłuszcz. Innym sposobem jest soda lub ocet. Jeżeli te rozwiązania nie podziałają, możemy kupić specjalny detergent, jednak zwracajmy uwagę do jakiej dokładnie powierzchni jest przeznaczony. 

Krzesła ogrodowe

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień