Przydomowa uprawa roślin - Szklarnia ogrodowa

list W: Szklarnie - własna uprawa Na: comment Komenatarz: 0 favorite Wejścia: 351

Własna szklarnia ogrodowa to nierzadko marzenie, które prowadzi do zdrowego odżywiania się i zbiorów samodzielnie wyhodowanych upraw.

Przydomowa uprawa roślin przestaje być nieosiągalną, zarezerwowaną tylko dla specjalistów ogrodnictwa lub osób, które mają dużo wolnego czasu, by dbać o swoje uprawy. Świadomość tego iż na rynku przodują przetworzone produkty, determinuje do stworzenia własnych grządek, co prowadzi do posiadania świeżych i zdrowych warzyw i owoców. Ogrody zamieniamy w przydomowe hodowle roślin stosując szklarnie ogrodowe.

Szklarnie ogrodowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach ogrodnictwa. Efekty uprawy roślin sprawiają wiele radości, a ich pielęgnacja i dbanie o rośliny najczęściej staje się pasją, w którą wkłada się serce i czas. Plony w ogrodzie przede wszystkim cieszą, ale też procentują. Pewność plonów, które nie są sztucznie nawożone daje szanse na wkład w zdrowie własne i bliskich.Do czego można wykorzystać szklarnię przydomową?

Szklarnia przydomowa  może wydłużyć sezonu uprawy roślin od marca aż do października. Budowa szklarni służy wydłużaniu czasu uprawy roślin, ponieważ stwarza idealne warunki do ich wzrostu i utrzymania. Mikroklimat, który panuje wewnątrz pomieszczenia umożliwia wydłużony wzrost roślinom nawet o kilka tygodni, a i sama jakość zbiorów jest lepsza w porównaniu z warzywami, które uprawiane są na otwartej przestrzeni, bądź w masowych uprawach do sprzedaży w marketach.

Szklarnie foliowe mogą być wykorzystywane w celach:

  • rozsady warzyw i owoców

  • uprawa kwiatów szklarniowych

  • uprawa flanc

  • uprawa ziół

Mała szklarnia ogrodowa

Każda szklarnia przydomowa powinna być dopasowana do potrzeb ogrodnika. Nie można jednoznacznie uznać, że wyłącznie w stałej, całorocznej szklarni można i warto uprawiać warzywa. Producenci szklarni ogrodowych promują teraz również tunele foliowe do ogrodu.

Szklarnia ogrodowa nawet o małych rozmiarach może przynieść wiele satysfakcji. Propozycja mini szklarni przydomowej jest dedykowana osobom, które albo zaczynają swoją przygodę z uprawami, albo ich potrzeby są niewielkie ponieważ np. prowadzą małe gospodarstwo i na co dzień żywią się w nim tylko 2 osoby.

Mini szklarnia ogrodowa powinna umożliwiać hodowlę warzyw i owoców, wymagających właściwego mikroklimatu i światła. Stabilna konstrukcja jest podstawą w tego typu produkcie. Wieko lub drzwiczki pozwolą w każdej chwili otworzyć i sięgnąć po potrzebną roślinę. Dodatkowym atutem mini szklarni jest to, że można postawić ją wszędzie. Ładnie wkomponuje się w każdy zakątek ogródka.Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień