Parasol balkonowy – sprawdź nowoczesne parasole balkonowe
Niebieski parasol do ogrodu z szeroką czaszą oraz funkcją obrotu o 360 stopni.
  • Obniżka

DUŻY PARASOL OGRODOWY - 3,5M NIEBIESKI

Cena podstawowa 999,00 zł -100,00 zł Cena 899,00 zł
Duży parasol tarasowy jest podstawą wyposażenia ogrodu - pozwala na komfortowy relaks w przydomowym zaciszu.
Duży parasol ogrodowy w kolorze fuksja z podstawą krzyżową i regulacją kąta nachylenia czaszy.
  • Obniżka

DUŻY PARASOL OGRODOWY - 3,5M FUKSJA

Cena podstawowa 999,00 zł -100,00 zł Cena 899,00 zł
Duży parasol tarasowy jest podstawą wyposażenia ogrodu - pozwala na komfortowy relaks w przydomowym zaciszu. fgh dfgh dfg

Parasol balkonowy

Parasol balkonowy

Parasol balkonowy sprawdzi się w ciepłe, słoneczne dni. Czas na świeżym powietrzu można spędzać nawet wtedy, gdy jedyną możliwością jest wyjście na balkon. W ciepłe, słoneczne dni można się schronić pod parasolem balkonowym. Przyda się on także, kiedy pada deszcz, a Ty mimo to chciałbyś zaczerpnąć świeżego powietrza.

Parasol balkonowy to pomysł dla amatorów spędzania czasu na zewnątrz. Kiedy nie masz zbyt dużego wyboru i pozostaje Ci zaledwie wyjście na mały balkonik, to parasol balkonowy będzie jak znalazł. Jaki parasol na balkon wybrać? Podpowiadamy w kilku zdaniach.

Duży i mały parasol balkonowy

Pamiętaj, że duży parasol to jednocześnie duży cień i mało wody – w zależności od tego, czy pogoda sprzyja, czy może pada deszcz. Dobierz oczywiście jego rozmiar do możliwości, jakie daje Twój balkon. Jeśli jest sporych rozmiarów, to bez problemu możesz wyposażyć się w duży parasol na balkon. Jeśli z kolei jest niezbyt duży, wówczas potrzebujesz małej osłony przed deszczem i słońcem. Zwróć uwagę na to, które miejsce ma zacieniać parasol. Prawdopodobnie Twój wybór padnie na stół z krzesłami lub fotel stojące na balkonie. To logiczne i najbardziej praktyczne, ponieważ to tam będziesz szukał miejsca dla siebie do spędzenia czasu na balkonie. W tym przypadku istotna jest także długość nogi parasola. Jeśli ma on zacieniać spory obszar, wówczas potrzebna będzie długa noga.

Duże parasole na balkon (mające nawet do 5 metrów średnicy) są otwierane za pomocą specjalnego kołowrotka. To dlatego, że ręczne otwieranie może się okazać zbyt trudne, bo i parasol jest zbyt ciężki.

Parasol balkonowy – rodzaje

Są dwa podstawowe rodzaje parasola balkonowego. Pierwszy to parasol na osobnym pojedynczym stelażu, czyli taki umieszczony poza miejscem, w którym się siedzi. Można go zamontować z dala od stołu i dopasować tak, aby jak najdokładniej osłaniał przed słońcem. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie parasol łamany, który można dowolnie ustawiać w stosunku do źródła światła lub deszczu. Można też zdecydować się na stelaż parasola w kształcie łuku. Daje to możliwość większego zginania, dzięki czemu parasol balkonowy może stać w pewnym oddaleniu od stołu i tym samym nie przeszkadzać w wypoczynku.

Można też wybrać opcję parasola zintegrowanego ze stołem. Ta opcja sprawdza się lepiej na rozległych balkonach, ponieważ siedzi się w jednym miejscu (właśnie przy stole) i najbardziej wygodne jest umieszczenie zacienienia bezpośrednio nad sobą. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że parasol przymocowany lub zintegrowany ze stołem będzie bardziej stabilny chociażby podczas powiewów wiatru. Innym rodzajem zacienienia jest tzw. żagiel cieniujący, czyli płat materiału, który opuszcza się nad całą długością balkonu.

Parasole balkonowe - konserwacja

Jak każdy mebel ogrodowy także parasol na balkon potrzebuje konserwacji. Im lepiej jest utrzymany, tym dłużej posłuży, spełniając wszystkie funkcje, jakie są mu przypisane. Spłowiałe czy podarte tkaniny należy jak najszybciej wymienić na nowe lub naprawić. Natomiast zużyte elementy stelażu trzeba koniecznie wymienić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo użytkowania.

Parasole balkonowe to must have każdego balkonu, na którym z zamiłowaniem spędza się wolny czas, wprowadza gości czy wypija poobiednią kawę. Bez względu na to, czy jeszcze maj, czy już październik, słońce i deszcz mogą doskwierać, dlatego umilenie sobie czasu spędzanego na zewnątrz musi być doprawione odpowiednim zacienieniem.