Piękny ogród - przegląd blogów

Piękny ogród - przegląd blogów

Piękny ogród nie bierze się z niczego. Każda aranżacja ogrodu wymaga cierpliwości, ale też pomysłu - od A do Z. Skąd czerpać te pomysły? Może od blogerów, którzy dzielą się z czytelnikami rozwiązaniami, jakie wykorzystują we własnych ogrodach. Zapraszamy na przegląd blogów na temat prowadzenia ogrodu - zarówno w zakresie aranżacji, jak i grządek warzywnych.

Stwórz piękny ogród z poradami blogerów

Piękny ogród jest wynikiem wielu prac i dużej wiedzy. Skąd ją czerpać? Od doświadczonych znajomych, z mądrych książek, czasopism ogrodniczych. Ale, ale! Zapewne wiesz, że w internecie możesz znaleźć mnóstwo treści, z których możesz „ukraść” inspirację do swojego ogrodu. Te najpopularniejsze to wskazówki dawane przez autorów blogów ogrodniczych. Abyś nie musiał długo szukać, proponujemy Ci kilka najpopularniejszych blogów ogrodniczych. Żadnego nie umieszczamy niżej ani wyżej - sam sprawdź i określ, gdzie znajdziesz miejsce dla siebie. Liczby podane przy ich nazwach pełnią funkcję wyłącznie porządkującą. 

Piękny ogród - po blogach do celu 

  1. Ogrodnicza Obsesja, czyli o grzebaniu w ziemi i obserwowaniu tego rezultatów - blog autorstwa Joanny, dla której stanowi on odskocznię od pracy w korporacji. Znajdziecie tu mnóstwo przydatnych porad odnoszących się nie tylko do kwiatów, ale też do sadzonek, warzyw, przetworów itd. Sporo tu też porad w stylu „jak wykorzystać inaczej”. 

  2. Bez-Ogródek - sama nazwa sugeruje, że to blog z pomysłem. Autorem jest Łukasz Skop - mgr inż. biotechnologii roślin i amator ogrodów. Można tu znaleźć bardzo uporządkowany zbiór nazw roślin i nim się kierować, wyszukując konkretną poradę. Da się też skorzystać z porad spisanych według kalendarza, a dla tych, którzy od kwiatów wolą trawnik, też się znajdzie kilka słów. 

  3. Ogrodnik Tomek - daje porady dotyczące roślin ogrodowych, ale też tych rosnących w słoiku. Pomaga tworzyć dekoracje ogrodowe, a porady dotyczące ogrodu są tu spisane według kalendarza. 

  4. Partthyme. Ogród - hamak - letnia kuchnia - to miejsce, które spodoba się nawet tym, którzy we własnym ogrodzie robią bardzo mało, a najwięcej po prostu tam odpoczywają. O książkach do poczytania dla relaksu w huśtawce ogrodowej, aplikacjach na smartfona, playlistach, a nawet co nieco kulinarnych podpowiedzi. No i oczywiście dużo treści na temat pielęgnacji ogrodu. To wszystko można tu znaleźć i zatracić się w tym. Jeśli masz wolne popołudnie i chcesz odpocząć, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego - odnajdziesz się na tym blogu.

  5. Ogród Przydomowy - autorka podpowiada, jak prowadzić ogród niewielkim nakładem finansowym. Sporo tu treści o warzywach, więc amatorzy grządek znajdą coś dla siebie. 

  6. Fajne Ogrody - a tutaj coś dla tych, którzy uwielbiają działać na rzecz aranżacji ogrodu. Skandynawski, naturalistyczny - to tylko niektóre z rodzajów opisanych na tym blogu. Dla wielbicieli dużej dawki wiedzy znajdzie się też kilka słów o historycznych ogrodach czy o obiektach wpisanych na listę UNESCO. A dla tych, którzy własnym ogrodem nie mogą się cieszyć, kilka porad dotyczących pielęgnacji roślin na balkonie.

  7. U Leonardy. Blog ogrodniczy z pięknymi zdjęciami i praktycznymi poradami - jak sama nazwa wskazuje, dużo tutaj pięknych zdjęć. Porady dotyczące ogrodnictwa również zostały opisane według kalendarza. Autorka sporo mówi o własnym ogrodzie, a to najlepszy sposób na to, żeby się zainspirować.

  8. Ogrodowa Pasja. Blog praktycznie ogrodowy - mnóstwo tu porad związanych z roślinami do posadzenia w ogrodzie, tymi znanymi i tymi mniej znanymi. Oczywiście, nie brakuje wskazówek dotyczących pielęgnacji i rozwijania ogrodu nie za miliony, a i aranżacja ogrodu jest tu na tapecie. Tradycyjnie pojawia się też obraz ogrodu według kalendarza.Tych kilka blogów to jedne z najbardziej rzucających się w oczy miejsc w sieci, dotyczących ogrodu i jego pielęgnacji. W zależności od tego, czego szukasz - pomysłów na aranżację ogrodu, a może wsparcia w uprawie roślin i warzyw - znajdziesz tu wszystko, tylko czytaj uważnie.