Książki idealne do ogrodu

Książki idealne do ogrodu

Spędzanie czasu w ogrodzie to bardzo przyjemne zajęcie. Warto je czymś urozmaicić, aby samo leżakowanie na świeżym powietrzu i wdychanie cudownych zapachów wiązało się z jeszcze jakąś statyczną czynnością, która przyniesie emocje i pozytywne przeżycia. Tak, tak, dobrze wyczuwacie! Chodzi oczywiście o jakąś dobrą książkę!

Mimo że biblioteki pełne pozycji, niełatwo jest zdecydować się na konkretny tytuł. Zatem podpowiadamy! Rozłóż leżak ogrodowy, załóż na głowę kapelusz, a na nos okulary przeciwsłoneczne. I w drogę do krainy przygód z jedną z poniższych propozycji.

Książki do ogrodu

1.       Na pierwszym miejscu najpoczytniejsza ostatnio polska pisarka, Olga Tokarczuk, i jedna z jej najgłośniejszych powieści Prawiek i inne czasy. To piękna historia o przemijaniu człowieka i o jego losie tutaj, na ziemi. Oparta na rzeczywistości jak z mitu i zahaczająca o elementy sagi, traktująca o życiu kilku pokoleń zwykłych rodzin. Klimat spokoju i nastrój doskonale wpasowują się w ogrodowe odprężenie. Czytając Prawiek, będziecie niemal czuć zapach opisywanej rzeczywistości, a zapach Waszego ogrodu splecie się z nim w idealnej komitywie. Znajdziecie tutaj dużo elementów magicznych, filozoficznych, refleksyjnych, a wszystko zamknięte w obrębi (nie)typowej polskiej wsi.

2.       Dla nieco młodszych czytelniczek-pasjonatek ogrodu, ale też dla ich mam, które cenią powroty do młodzieńczych lat albo zwyczajnie wciąż czują się młodo, polecamy książki autorstwa Ewy Nowak. Utrzymane w pogodnej tematyce pozycje traktują o współczesnych problemach młodych ludzi, pokazują, czym oni żyją, z czego się cieszą, z czym sobie nie radzą. Po przeczytaniu choć jednej od razu chciałoby się wyjechać na tygodniowy obóz gdzieś daleko od cywilizacji – zatem są doskonałym pomysłem na leniwe popołudnie w ogrodzie, gdzie natura, kwiaty i ptaki zdają się nie wiedzieć o istnieniu cywilizacji.

Wszystko, tylko nie mięta – pierwszy tom serii „Miętowe” Ewy Nowak, zabiera nas w podróż, w której można odnaleźć oczywiście młodzieńczą miłość, ale i typowo domowe problemy. Czyta się ją jednym tchem. Całe szczęście, że są też następne części tej serii.

3.       A żeby i jakiś mężczyzna się pojawił w tym zestawieniu, wspomnijmy o Carlosie Ruizie Zafonie. Seria tego hiszpańskiego pisarza „Cmentarz Zapomnianych Książek” odniosła spektakularny sukces na całym świecie. Cztery tytuły tej serii wprowadzają w atmosferę tajemniczości, romansu i dają efekt labiryntu. Dzięki temu można je czytać w zasadzie w dowolnej kolejności. Zaułki i ulice Barcelony staną się miejscami, do których będziecie chcieli wracać. Wszystkie książki z tej serii zachwycają i sprawiają, że trudno się oderwać od przewracania kartek.

 

Chwila dla siebie w ogrodzie

Daj sobie chwilę dla siebie. Odpocznij w ogrodzie, wcześniej wszystko przygotowując. Leżak ogrodowy musi być wygodny, szklanka pełna wody, a okulary powinny być bezpieczne – z odpowiednim filtrem. Dzięki temu zadbasz nie tylko o odpoczynek, ale też o swoje zdrowie. Wyłącz telefon, zamknij drzwi i pobądź ze sobą sam na sam.

A jeśli zamiast czytać książki, wolisz zagłębiać się w sztukę dziesiątej muzy, to też chętnie Ci podpowiemy.

Wszystkie komentarze