Zabujaj się w ogrodzie!

Zabujaj się w ogrodzie!

Kiedy w domu pojawia się niemowlak, wszyscy rwą się do tego, żeby go ukołysać do snu. Skąd to przekonanie, że dzieci powinno się kołysać? Ma to swoje uzasadnienie – kołysanie sprawia, że mózg lepiej się rozwija, a potem lepiej pracuje. Co ciekawe, kołysanie to potrzeba ludzkiego organizmu, która jest potrzebna osobom w każdym wieku. Oczywiście, im jesteśmy starsi, tym mniej myślimy o tym, żeby poddać się błogiemu lenistwu i choćby pokołysać się na huśtawce. Zostalibyśmy odebrani niepoważnie, a przecież bycie po 30-tce zabrania już tego typu ekscentryzmów!

Głosujemy za tym, żeby obudzić w sobie potrzeby i dać się porwać dziecięcej radości! Kołysanie wcale nie musi mieć formy takiej jak za niemowlaka. Można wyposażyć się w bujak ogrodowy, który doskonale spełni oczekiwania naszego organizmu.

 

Kołysanie przez całe życie

Dziecko jest kołysane już w brzuchu u mamy. Nic dziwnego, że potem tak bardzo to lubi – czuje się bezpiecznie, tak jak w najprzyjemniejszym miejscu na Ziemi.

Kołysanie stymuluje mózg dziecka, ale też jego mięśnie do prawidłowego rozwoju. Co ciekawe, dzięki kołysaniu prawidłowo rozwija się błędnik i zmysł czucia. Dzięki temu w przyszłości dziecko będzie potrafiło dobrze łączyć zmysły i posługiwać się nimi.

Wielkim minusem naszych czasów jest stres. O ile w niewielkiej ilości, raz na jakiś czas potrafi motywować organizm do działania, o tyle ciągły, permanentny stres sprawia, że popadamy w stany lękowe, depresję i boimy się podejmować codzienne obowiązki. Aby się odstresować, podejmujemy różne kroki. Kładziemy się na łóżku, bierzemy ciekawą książkę, wybieramy się na upragnione wakacje. Ale dopiero wprowadzenie organizmu w stan błogiego spokoju sprawia, że czujemy się naprawdę odstresowani. Gdzie może to nastąpić? Na łódce delikatnie kołysanej falami morskimi, na hamaku w ogrodzie albo na bujanym fotelu. Doskonale sprawdzi się też stosunkowo nowy pomysł na aranżację ogrodu, czyli bujak ogrodowy.

 

Korzystne kołysanie

Aby siedzenie w bujaku ogrodowym sprawiało przyjemność, trzeba go dobrać odpowiednio do potrzeb. Ważne, żeby bujak miał solidną podstawę, aby zapewniać poczucie bezpieczeństwa. W tanich bujakach najczęściej oszczędza się właśnie na podstawie, dlatego ten aspekt trzeba wziąć pod uwagę na samym początku. Stabilna konstrukcja pozwala trzymać bujak cały czas w jednym miejscu bez ryzyka, że kołysanie się skończy się wylądowaniem na podłodze.

Bardzo ważne są także poduszki, które umieszcza się w środku fotela. To drugi na liście element, na którym można oszczędzić, dlatego także i na to należy zwrócić szczególną uwagę. Ważne, żeby poduszki były duże – muszą mieścić się na całości fotela i stanowić podparcie dla całych pleców oraz służyć jako siedzisko.

Zastanów się, jaki model bujanego fotela do ogrodu najbardziej Cię interesuje. Nie kupuj od razu tego, co przyciągnie twój wzrok. Najpiękniejszy nawet bujak ze zwykłego marketu może się okazać niezbyt dobry, jeśli chodzi o wygodę użytkowania.

Następnie ustaw bujak w najlepszym miejscu ogrodu i… zabujaj się w nim na całe lato, a może i dłużej.

Wszystkie komentarze