Krzesła brazylijskie

Krzesło brazylijskie to gorący trend ostatnich sezonów. Wyposaż się w nie, a kołysanie i moc innych przyjemności będziesz miał w zasięgu ręki. 

Polskie ogródki stawiają na nowoczesne wyposażenie! Mowa oczywiście o tych elementach, które wspomagają wypoczynek MAJlepszy z MAJlepszych! Krzesło brazylijskie to jeden z elementów must have dzisiejszego ogrodu służącego do pełnego wypoczynku! Szukasz krzesła wiszącego na balkon? Też dobrze trafiłeś, bo pełnienie funkcji hamaka i to na balkonie to również jedno z zadań prezentowanego krzesła. Zapraszamy do obejrzenia proponowanych przez nas produktów.

Czym jest krzesło brazylijskie?

Krzesło brazylijskie to zagadkowa nazwa, która kryje nic innego jak bardzo wygodne krzesło wiszące z przeznaczeniem do ogrodu lub na balkon (choć nie tylko, ale o tym poniżej). Zamiennie można w tym przypadku stosować nazwę hamak, ale ona nie do końca wyrazi to, jak użytkuje się krzesło brazylijskie. Hamak kojarzy się z pozycją leżącą, natomiast ten specyficzny fotel do umieszczenia w ogrodzie lub na balkonie tak naprawdę zapewnia komfort podczas siedzenia. Konstrukcja krzesła została tak przemyślana, aby można było przywiesić go pod sufitem albo na gałęzi.

Krzesło brazylijskie składa się z trzech podstawowych elementów: zaczepu w jego górnej części (element mocujący), drążka i siedziska. To konstrukcja nie tylko wygodna, ale także wytrzymała. O ile fotel nie został zamontowany w drucie zbrojeniowym znajdującym się w suficie i właściciel ma pewność, że sufit jest w stanie udźwignąć spore obciążenie, o tyle korzystanie z niego jest bezpieczne.

Krzesło brazylijskie - zalety

Największą zaletą krzesła brazylijskiego jest ta, że spełnia ono funkcje podobne jak klasyczny hamak. A z czym kojarzy się taki hamak? Oczywiście z leniwym odpoczynkiem. Różnica polega na tym, że w tym przypadku przyjmuje się pozycję siedzącą, a nie leżącą. Dzięki temu może służyć większej ilości przyjemnych czynności – nie tylko leżeniu. Z powodzeniem możesz na nim pić mocną kawę, herbatę z cytryną i imbirem albo MAJowego drinka z parasolką bez potrzeby akrobacji, aby się przypadkiem nie oblać. Nie wspominając już o czytaniu przy tym genialnego tomu reportaży Mariusza Szczygła! 

Mało tego! Hamak doskonale nadaje się do tego, żeby na nim pracować! Pracujesz zdalnie i siadanie codziennie przed tą samą białą ścianą powoduje u ciebie MAJaczenie? Wyjdź na zewnątrz, wygodnie rozłóż się w krześle wiszącym i pracuj ile tchu. Wygodna pozycja dla kręgosłupa zaowocuje jego odciążeniem. Twój szef będzie bardzo zadowolony, bo w okamgnieniu jeszcze dziś wykonasz pracę przewidzianą dopiero na jutro.

Minusem z kolei jest fakt, że – w przeciwieństwie do hamaka – na krześle brazylijskim mieści się tylko jedna osoba. Ale żeby nie narzekać za dużo, spróbujmy przekuć tę wadę w… zaletę! Ta jedna osoba może być otoczona mnóstwem poduszek i koców, obok siebie postawić laptopa, a nawet termosik z ciepłą kawą. 

Krzesło brazylijskie – gdzie jeszcze z niego skorzystać?

Krzesło brazylijskie jest o tyle praktycznym zakupem, że można z niego korzystać nie tylko w ogrodzie, na balkonie czy na tarasie. Można je nawet wziąć ze sobą w podróż, np. na wyMAJrzone wakacje za granicą. Wystarczy osobno złożyć stelaż, osobno materiał i włożyć do bagażnika samochodu.

Z tego rodzaju krzesła wiszącego możesz skorzystać równie dobrze w domu! Oryginalny fotel wiszący w sypialni lub salonie pozwoli Ci przenieść się w krainę wygody, pozwalając odpłynąć troskom, a napełniając organizm dawką szczęścia niczym z dziecięcych lat.

Masz dzieci? Tym bardziej zamów krzesło brazylijskie, które spełni jednocześnie funkcję huśtawki. Dla dzieciaków to nie lada gratka, a dla dorosłych… chwila wytchnienia, bo dzieci same się sobą zajmą. Przynajmniej przez chwilę.

Krzesła plastikowe ogrodowe powoli odchodzą do lamusa. Bądź na bieżąco i wyposaż swój ogród w meble nie tylko wygodne, ale i estetyczne. Zachwyć swoich gości. Jeśli chcesz nadać nietuzinkowy wygląd swojemu tarasowi, zmienić coś w wystroju salonu albo zamienić przedpotopowe krzesła balkonowe na coś z obecnej epoki, to wiedz, że tego rodzaju krzesło wiszące na pewno nie ujdzie niczyjej uwadze. Jego efektowny wygląd wpisze się w gusta wielu miłośników błogiego leniuchowania.