Rodzinny ogrodowy basen dmuchany z siedziskami

RODZINNY BASEN...

0 Opinie 
Cena 219,00 zł
Duży basen familijny dmuchany wyposażony w siedziska dla dzieci. Świetny sposób na korzystanie z letniej pogody wraz z najbliższymi.
Produkt niedostępny
  • Wyprzedaż!

BEZCHLOROWY PREPARAT DO...

0 Opinie 
Cena 89,99 zł
Bezchlorowy preparat do basenu dla dzieci - skuteczny płyn do basenów doskonale sprawdza się do utrzymania czystości wody.

Akcesoria do basenu

Akcesoria do basenu to dodatkowe propozycje, które ułatwiają korzystanie z basenu oraz sprzątanie. Zobacz, jakie akcesoria basenowe przygotowaliśmy dla Ciebie.

Akcesoria do basenu – wybierz najważniejsze

Akcesoria do basenu to cała gama produktów, dzięki którym korzystanie z basenu będzie przyjemniejsze i praktyczniejsze. Jest sporo akcesoriów niezbędnych, ale też dużo takich, których posiadanie nie jest konieczne, ale ułatwia choćby sprzątanie. Akcesoria basenowe można kupić jednocześnie z basenem, ale też później, kiedy już przyzwyczaisz się do użytkowania. Ta druga opcja jest o tyle dobra, że pozwala wyposażyć się w dokładnie to, czego potrzebujesz. Nie kupisz wtedy nieprzydatnych akcesoriów, a dokładnie to, co spełni Twoje oczekiwania.

Niezbędne akcesoria basenowe

Na początek polecamy dowiedzieć się, które akcesoria basenowe są niezbędne, aby to od nich rozpocząć robienie zakupów.

Jedną z najbardziej potrzebnych rzeczy dla posiadacza basenu jest pompa filtrująca. Musisz ją mieć, ponieważ woda w basenie powinna być ciągle oczyszczana ze wszelkich zabrudzeń. Dzięki pompie filtrującej nie musisz wymieniać codziennie wody w basenie stojącym na zewnątrz, ponieważ urządzenie samo usunie zanieczyszczenia. W innym przypadku pozostaje Ci albo korzystanie z zabrudzonego basenu (a zanieczyszczenia mogą być naprawdę różne), albo ciągłe wymienianie wody – za każdym razem, kiedy zapragniesz wskoczyć do basenu. Możesz również samodzielnie, ręcznie oczyszczać wodę, ale musisz wiedzieć, że to bardzo żmudne i nigdy nie uda Ci się do końca usunąć wszystkich zabrudzeń. A skoro już o tym mowa, do szybkiego oczyszczania basenu choćby z liści czy gałązek przyda się oczywiście specjalna siatka wyławiająca zanieczyszczenia.

Mimo że mówimy o pompie jako w kategorii akcesoria basenowe, to jej koszt jest dość spory. Kosztuje w granicach 200-400 zł w zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz. Do każdej pompy należy też dokupić filtry na zmianę. Ten element należy co jakiś czas wymieniać, aby ich świeżość i czystość dawała efekt.

Chemia basenowa to kolejna niezbędna rzecz. Tutaj nie mamy na myśli jednego produktu, ale zestawu produktów, dzięki którym będziesz mógł utrzymać wodę oraz basen w czystości. Wśród środków czyszczących są preparaty płynne, granulowane oraz w proszku. Najważniejsze, aby w takim środku do czyszczenia znajdował się chlor, który najlepiej wpływa na oczyszczanie. To nie jest tak, że jedno opakowanie środka czyszczącego wystarcza na raz. Wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych z pewnością wystarczy na dłużej.

Kolejna sprawa, bez której korzystanie z basenu się nie obejdzie, to oczywiście drabinka basenowa. Dzięki niej można bez problemu wejść do basenu i wyjść z niego bez konieczności wykonywania jakichś specjalnych akrobacji. Kupując drabinkę, zwróć uwagę na to, czy schodki w drabince są antypoślizgowe.

Dodatkowe akcesoria basenowe

Jeśli chodzi o dodatkowe elementy i akcesoria, które powstały z myślą o użytkownikach basenów, to z pewnością na pierwszym miejscu należy wymienić odkurzacz basenowy. To urządzenie, które pozwala w prosty sposób utrzymać basen w czystości. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że pozwala oczyścić te miejsca basenu, które znajdują się pod wodą – dokładnie i bez konieczności wypuszczania wody. Dzięki temu możesz częściej sprzątać basen i korzystać z tej samej wody do kąpania się.

Czymś dodatkowym, co z pewnością można określić jako drugoplanowe akcesoria do basenu, jest dach do basenu. Znacznie ułatwi czyszczenie, ponieważ zadaszony basen nie będzie się tak szybko zabrudzał. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy na zewnątrz jest deszcz – osłonięty basen nie zgromadzi ani deszczówki, ani wszelkich zanieczyszczeń, które wraz z nim mogłyby się pojawić.

Niewątpliwym plusem jest także fakt, że w zadaszonym basenie można pływać bez względu na warunki pogodowe, np. podczas wspomnianego deszczu. Nie można nie wspomnieć o tym, że pod zadaszonym basenem woda dłużej zostaje ciepła, czyli ciągle gotowa na to, by przyjąć chętnych na pływanie. A jeśli nie dach, to choćby pokrywa na basen. Ona, co prawda, nie pozwoli kapać się w basenie podczas deszczu, ale zakryje jego powierzchnię tak, że podczas nieużytkowania go nie będą do niego wpadać liście i inne drobne zanieczyszczenia.

Takie akcesoria basenowe, które nie są niezbędne, wpływają na zwiększenie komfortu korzystania. Przydają się również do lepszego oczyszczania, zatem warto się zastanowić nad ich zakupem. Istnieje jeszcze jeden element, który dla niektórych może się okazać przydatny. To specjalny podgrzewacz wody, czyli urządzenie, dzięki któremu możesz korzystać z basenu w dowolnym momencie. Jest w stanie podgrzać wodę nawet o kilkanaście stopni, zatem jeśli przez kilka ostatnich dni nie było słońca, które mogłoby nadać wodzie wyższą temperaturę, to i tak możesz skorzystać z kąpieli, włączając wcześniej podgrzewacz.

Drobne akcesoria do basenu

Dbałość o basen ogrodowy wykracza poza regularne czyszczenie. Jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o to, by woda była czysta (nie tylko wizualnie, ale i w swojej strukturze), wyposaż się w specjalne zestawy do analizy wody. Owa analiza wody może dotyczyć następujących parametrów:

- sprawdzanie poziomu pH wody (prawidłowe pH powinno utrzymywać się w granicach 7,0– 7,4),

- stężenie chloru (ilość chloru w wodzie basenowej nie powinna być wyższa niż 0,5 mg/l),

- sprawdzanie temperatury.

Do wszystkich tych parametrów wykorzystuje się specjalne narzędzia do pomiaru wskaźników. Przy korzystaniu z takich testów, zawsze należy zwracać uwagę na to, co zapisał producent w instrukcji. Kierowanie się zaleceniami sprawi, że pomiar będzie najbardziej wiarygodny i nie dopuścisz do jakichś zaburzeń w pomiarze. W przypadku analizy wody, należy to robić zawsze w specjalnym pojemniku, nigdy bezpośrednio w basenie, ponieważ wynik nie będzie wiarygodny.

Kupując basen do ogrodu, musisz mieć świadomość, że sam basen to nie wszystko. Akcesoria do basenu ogrodowego to potrzebne elementy, które sprawią, że korzystanie z basenu będzie znacznie przyjemniejsze: zarówno jeśli chodzi o pływanie w basenie, jak i sprzątanie go.

Akcesoria basenowe - dlaczego warto?

Basen ogrodowy to świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy uwielbiają relaks w wodzie. Zaopatrując się we własny basen, można zaoszczędzić czas i pieniądze, które poświęca się na wypady na basen. Basen ogrodowy pozwala przecież korzystać z wypoczynku w dowolnej chwili. Własny basen to nie tylko przyjemność i możliwość korzystania z niego w wybranej chwili, ale także obowiązki. Basen trzeba czyścić, a do tego konieczne będą specjalne akcesoria do basenu. Są one niezbędne, aby nadmuchiwany basen ogrodowy posłużył przez długi czas. Przydają się również w przypadku basenu znajdującego się w ogrodzie na stałe. Jakie elementy wybrać, aby zachować basen w idealnym porządku? Podpowiadamy poniżej.

Przydatne akcesoria do basenu

Akcesoria do basenu można podzielić na te, które są niezbędne do utrzymania go w porządku oraz te, które wspomagają spędzany w nim czas, czyli dmuchane akcesoria do basenu. Zacznijmy od tych pierwszych.

Przykrycie do basenu to jeden z najbardziej potrzebnych akcesoriów. Dzięki niemu codziennie można wchodzić do czystej wody bez konieczności usuwania z niej liści czy owadów. Przykrycie do basenu jest dostosowane do średnicy basenu, dlatego sprawdzi się nawet w przypadku opadów atmosferycznych. Jeśli zależy Ci nie tylko na utrzymaniu czystości basenu, ale także na tym, żeby woda w nim była stale ogrzana, możesz zainwestować w przykrycia solarne.

Pompki do basenu – bez nich nie ma basenu, więc w zasadzie można by je umieścić na początku naszej listy. Do wyboru pompki nożne albo elektryczne – zdecyduj, z których będzie Ci łatwiej i wygodniej korzystać. Pamiętaj, że pompka nożna przyda się wszędzie tam, gdzie nie ma prądu, z kolei z elektrycznej skorzystasz prawdopodobnie jedynie w pobliżu domu. Działanie jednej i drugiej polega na wtłaczaniu powietrza do wnętrza basenu.

Istotnym elementem jest zestaw do czyszczenia basenu. Zawiera on wszystkie niezbędne elementy, dzięki którym pozbędziesz się z basenu wszelkich zanieczyszczeń: pompy, węże i końcówki do zbierania zanieczyszczeń itd.

Następny przydatny element to drabinka basenowa pomoże wygodnie wchodzić do wysokiego basenu nadmuchiwanego lub schodzić do basenu głębokiego. Wybierając, zwróć uwagę na jej wysokość – dopasuj ją nie tylko do wzrostu dorosłych, ale także do dzieci. Najlepszym materiałem będzie stal, ponieważ jest stabilna, wytrzymała i można ją zabezpieczyć przed korozją. W przypadku drabinki basenowej bardzo ważne jest to, aby jej stopnie były antypoślizgowe. Tam, gdzie jest dużo wody, nietrudno o upadek, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej.

Akcesoria basenowe do relaksu

Jeśli chodzi o akcesoria basenowe służące do relaksu, to na uwagę zasługują: dmuchane akcesoria do basenu (np. materac nadmuchiwany, kółka, fotele, materace z oparciem, zjeżdżalnie wodne itd.). Służą one do rekreacji, pomagają odprężyć się w wodzie. Warto również wybrać akcesoria do basenu dla dzieci, aby zapewnić im świetną zabawę. Nadmuchiwane gadżety dla mniejszych dzieci oraz materace dla tych większych wystarczą, aby dzieciaki były wniebowzięte.

Akcesoria basenowe to… morze możliwości, rodzajów, kolorów i zastosowań. Powyżej przedstawiliśmy Wam tylko kilka pomysłów na to, jak ułatwić sobie korzystanie oraz sprzątanie basenu. Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź, jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie.