Majowo.pl Meble ogrodowe - huśtawki ogrodowe, fotele wiszące
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego Majowo?

Opcje przeglądania
Regulacja Lin
Nowość
Promocja

Zbiorniki na deszczówkę to nie jest nowoczesne rozwiązanie. Zbiornik na deszczówkę to ekologiczny i bardzo praktyczny sposób oszczędzania znany wody od lat.

Od pokoleń bowiem znany jest sposób wyłapywania deszczówki, która potem może być wykorzystana w różny sposób: do podlewania roślin, do mycia i czyszczenia lub do nawadniania grządek, a także trawnika. Sprawdza się zwłaszcza podczas zagrożenia suszą.

Zbiornik na deszczówkę – zalety wyłapywania deszczu

Spotkałeś się już zapewne ze zwyczajem zbierania wody podczas opadów deszczu. Zastanawiałeś się kiedyś, po co to robić? Najkrócej można powiedzieć, że to prosty sposób na oszczędzanie wody. Takie rozwiązanie jest bardzo ekologiczne i jest w stanie przysłużyć się także domowemu budżetowi.

Teraz kilka faktów. Podczas gdy deszcz pada przez 5 minut w danym dniu, woda gromadzi się na dachu domu i spływa rynną do gruntu. Zakładając, że dach ma powierzchnię ok. 100 metrów kwadratowych, możemy obliczyć, że po opadach możemy zebrać ok. 70 litrów wody. To dużo czy mało? Zależy, jak na to popatrzeć. Jeśli chodzi o wykorzystanie deszczówki do takich rzeczy jak podlewanie kwiatów na balkonie, to bardzo dużo. 70 litrów wody, której nie musisz pobierać z wodociągu, ale prosto z natury. Biorąc pod uwagę, że opady trwają zwykle więcej niż 5 minut, można przyjąć, że ilość wody, którą jesteśmy w stanie zebrać będzie dużo większa.

Przykładowo na umycie samochodu zużywamy ok. 50 litrów wody (zakładając, że robimy to przy domu bez użycia środków czyszczących). Gdyby wykorzystać do tego wodę zebraną w trakcie opadów deszczu, oszczędności byłyby spore.

Podobnie w przypadku podlewania kwiatów. Pojemnik na deszczówkę przyda się również wtedy, gdy lato zapowiada się bardzo gorące. Jeśli spodziewamy się przez jakiś czas suszy (co często się zdarza podczas upałów utrzymujących się przez kilka tygodni), to dobrze jest „wyposażyć się” w zapasy wody. Co prawda, do mycia zębów ani naczyń na pewno jej nie wykorzystamy, ale przyda się do podlewania kwiatów czy do nawadniania trawnika, jeśli ich los w trakcie suszy będzie wisiał na włosku.

Nie wszyscy wiedzą, że woda deszczowa charakteryzuje się kwaśniejszym odczynem niż ta pochodząca z wodociągu i wykorzystywana na przykład do gotowania. Dzięki temu lepiej daje sobie radę podczas nawadniania roślin, ponieważ większość roślin właśnie na wodę o kwaśniejszym odczynie reaguje lepiej.

Zbiornik na deszczówkę – do czego jeszcze przysłuży się deszczówka?

Na zewnątrz domu, oprócz tego, że zdarza nam się umyć samochód, często czyścimy także takie elementy jak meble ogrodowe wyciągnięte po zimie czy dziecięce zabawki czy rowery. Również do takiego mycia przyda się woda deszczowa.

Warto jeszcze wspomnieć o nawadnianiu grządek. Woda deszczowa nadaje się w sam raz do podlewania rosnących roślinek czy to na grządkach, czy w tunelu foliowym.

Zwróć uwagę na to, jak wiele codziennych czynności z użyciem wody można zastąpić deszczówką. A to przekłada się na spore oszczędności. Nie zużywasz wody z kranu, więc i rachunki przychodzą niższe.  

Ekolodzy mówią o tym, że wielka szkoda nie wykorzystywać deszczówki, która jest bogactwem sama w sobie. Jeśli ludzie jej nie wykorzystają, trafi ona do rzek, stamtąd do morza i… słuch po niej zaginie. Jako że woda jest odnawialna, warto korzystać z takiego rozwiązania. Specjalna beczka na deszczówkę wspomoże jej zbieranie i wygodne użytkowanie.

Zbieranie wody deszczowej wcale nie jest skomplikowane. Wystarczy wyposażyć się w specjalny zbiornik na deszczówkę, który jest dostosowany do odpowiedniego zbierania. Dzięki niemu woda nie będzie zanieczyszczona (tak się zdarza, gdy woda stoi długo np. w zwykłej beczce).

Zbiorniki na deszczówkę – zwróć uwagę na jakość

Zbiorniki na deszczówkę zostały tak zaprojektowane, aby możliwe było późniejsze wygodne korzystanie ze zgromadzonej tam wody. Bardzo ważne jest, aby wybrać zbiornik na deszczówkę, który wykonany jest z trwałych materiałów. Najlepiej sprawdza się tworzywo sztuczne, ale to dobrej jakości, twarde i mocne. Warto przy wyborze zwrócić jeszcze uwagę na to, czy dane pojemniki na deszczówkę są mrozoodporne. Beczka na deszczówkę odporna na mróz będzie mogła znajdować się na zewnątrz podczas zimy bez obawy, że zniszczy się i nie doczeka kolejnego sezonu. Oczywiście musi on być opróżniona z wody, która w innym przypadku po prostu by zamarzła. Zbiorniki odporne na mróz są zwykle wykonane metodą rozdmuchową.

W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości zbiornik na deszczówkę, który posłuży Ci przez naprawdę wiele sezonów. Zbiorniki na wodę deszczową są wyposażone w specjalne pokrywy, dzięki którym zanieczyszczenia nie dostają się do środka. W przypadku gdy używasz deszczówki do podlewania roślin, nie ma to większego znaczenia, ale gdy chcesz umyć rower stojący podczas zimy w piwnicy, dobrze by było, gdyby woda nie była pełna liści i zabrudzeń znajdujących się na dachu domu.

Zbiorniki na deszczówkę – beczki na deszczówkę 200 l i 500 l

Zdecydowałeś się na zakup zbiornika na wodę pochodzącą z opadów atmosferycznych? Teraz czas wybrać odpowiedni model, aby dopełnić planu. Zerknij do naszego sklepu i wybierz model odpowiedni dla siebie. Zapewniamy, że przygotowana przez nas oferta wpisze się we wszystkie potrzeby ciebie jako profesjonalnego gospodarza.

Majowo oferuje dwa rodzaje zbiorników na deszczówkę: 200 litrów oraz 500 litrów. Ta większa pojemność w zupełności wystarczy do zbierania wody przez całe lato. Jeśli potrzebujesz nieco mniejszej pojemności, możesz na przykład się zdecydować na połączenie dwóch beczek 200-litrowych. Wybranie dwóch mniejszych pojemników jest też o tyle wygodniejsze, że można je rozstawić w różnych miejscach ogrodu, np. jedne przy rabatach kwiatowych, a drugi przy usytuowanych na tyłach domu grządkach warzywnych.

Zbiornik na deszczówkę o pojemności 500 litrów pozwoli Ci spokojnie wykonywać wszystkie czynności wiążące się z koniecznością użycia wody, które przewiduje się do wykonywania na zewnątrz. 

Estetyczny zbiornik na wodę deszczową

Masz przekonanie, że zbiornik na deszczówkę zepsuje element wizualny w Twoim ogrodzie? To nie do końca prawda. Na rynku dostępne są bardzo estetyczne beczki na deszczówkę, które można bez problemu ustawić nawet w najładniejszej części ogrodu, wokół niego postawić skrzynki z kwiatami i element dekoracyjny wpasuje się w sam raz w aranżację. Niektóre zbiorniki na deszczówkę przypominają wyglądem gliniany dzban albo drewnianą beczkę, dzięki czemu ich postawienie w ogrodzie w żadnym razie nie sprawi, że zamysł artystyczny zostanie zaburzony.

Zbiorniki na deszczówkę – pojemniki na deszczówkę - podsumowanie

Zbiornik na deszczówkę to wcale nie nowoczesny pomysł. Wodę pochodząca z opadów atmosferycznych zbiera się od bardzo dawna – dzisiaj wprowadzone zostały jedynie nowoczesne rozwiązania, które mają ten zabieg znacznie ułatwić. Zbieranie wody deszczowej jest postępowaniem ekologicznym, nastawionym na ulżenie naturze, ale też wprowadzającym zasadnicze zmiany w domowych finansach. Rachunki za wykorzystanie wody z pewnością będą dużo mniejsze, jeśli zdecydujesz się na pobieranie wody z deszczu i wykorzystywanie jej choćby do podlewania kwiatów czy czyszczenia sprzętów po zimie.

Możliwości rynkowe są na tyle duże, że możesz dobrać coś odpowiednio do swoich potrzeb. Podpowiadamy, że wybierając mniejszą pojemność zbiornika, zawsze możesz dokupić drugi, jeśli poprzedni okaże się niewystarczający.

Rzadko myślimy o tym, że woda mogłaby się wyczerpać. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się w naszym kraju letnie susze. Mimo że nie dają się nam we znaki tak bardzo jak w choćby w krajach afrykańskich, dają obraz tego, jak mogłoby wyglądać nasze życie bez dostatku wody. Może warto posłuchać ekologów, wybierając zbiornik na wodę deszczową do postawienia w dowolnym miejscu ogrodu. Dzięki niemu nauczymy się rozsądnie gospodarować wodą i zaczniemy zauważać, że trzeba ją bardziej szanować. Przy okazji zaoszczędzimy sporo pieniędzy, które mogłyby zostać wydane na bardziej potrzebne rzeczy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z oferowanymi modelami zbiorników na wodę deszczową.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium