Pergola

Pergola to urozmaicenie do Twojego ogrodu, które pozwoli Ci uzyskać przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Pergola ogrodowa odmieni Twój ogród lub taras.

Pergola ogrodowa – obok domu i nie tylko

Pergola ogrodowa to nowoczesne rozwiązanie, które można zastosować w każdym ogrodzie. Równie dobrze sprawdzi się na balkonie lub tarasie. Dzięki pergoli zapewnisz sobie pewnego rodzaju dodatkowe pomieszczenie, w którym przyjmiesz gości nawet, kiedy na zewnątrz mżawka. Co więcej, pergolę można także wykorzystać w ogródkach działkowych, pubach czy restauracjach, aby i tam osiągnąć nieco większą przestrzeń do podejmowania gości, zwłaszcza w okresie letnim. Poniżej przedstawiamy sporo zalet tego rozwiązania. Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu. Jeśli tak, zapraszamy na zakupy w naszym sklepie.

Pergola to konstrukcja, nie roślina

Czy nazwa „pergola” nie kojarzy Ci się z rośliną? Wielu osobom tak, ale nie jest to właściwe wyobrażenie, ponieważ pergola to coś zgoła innego. I choć nadaje się do eksponowania kwiatów, to jest o jej zdecydowanie drugorzędna funkcja. Pergole to tak naprawdę konstrukcje, których celem jest zacienienie przestrzeni, w której planuje się wypoczynek. Może być to konstrukcja wolnostojąca, stanowiąca element budynku w architekturze. To piękny element małej architektury ogrodu, który dodaje tej przestrzeni smaku i stylu. Świetnie ubarwia przestrzeń, dzięki czemu chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Chyba najważniejszym elementem pergoli jest zadaszenie. To

Pergola to świetny akcent dekoracyjny dla Twojego ogrodu, tarasu lub balkonu. Dzięki niej uzyskasz świetne efekty wizualne, które będą przyciągać uwagę gości i domowników. Tam będzie się chciało spędzać czas! Jeśli postawisz na pergolę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, możesz mieć pewność, że zostanie z Tobą przez naprawdę długie lata. A już a pewno nigdy Ci się nie znudzi.

Pergola ogrodowa – niezliczone zalety

Pergole posiadają bardzo dużo zalet. Pewnie dlatego stały się bardzo popularnym rozwiązaniem w naszych ogrodach i na tarasach. Jedną z podstawowych zalet, o której już nieco wspomnieliśmy powyżej, jest to, że jest ona w stanie osłonić przed nieprzychylnymi warunkami pogodowymi. Jeśli zaplanujecie sobie spotkanie towarzyskie na zewnątrz domu, zaprosicie znajomych lub rodzinę, a pogoda spłata Wam figla, z pergolą nie musicie się o nim martwić. No chyba że to bardzo mocny wiatr i oberwanie chmury – wówczas nie ma chyba żadnego zabezpieczenia oprócz domu. W każdym innym przypadku lekkich zawirowań pogody możecie śmiało wybrać się na zewnątrz, aby przyjemnie spędzić czas. A jeśli będzie za zimno – dodatkowo dogrzać przestrzeń parasolem grzewczym do umieszczenia na zewnątrz.

Pergole ogrodowe mogą stanowić dodatkowe pomieszczenie usytuowane na zewnątrz. A jeśli będzie ono umieszczone na tarasie, na który wychodzi się z salonu, to będzie to niemal dodatkowe pomieszczenie w domu! Dzięki takiej zewnętrznej pergol można wypoczywać swobodnie nawet bez potrzeby wychodzenia z domu. Wszystko, czego potrzebujesz, będziesz miał na wyciągnięcie ręki. Zatem nic tylko odpoczywać!

Pergola ogrodowa, mimo że mówimy o niej jako o dodatkowym pomieszczeniu, stanowi świetne stanowisko do łapania kontaktu z naturą. Zieleń otaczająca dom, krzewy, rabaty z kwiatami i wszystko, co masz w swoim ogrodzie, a na co lubisz zerkać w wolnych chwilach, możesz mieć w zasięgu wzroku. A nawet ręki. Jeśli przez większość dnia siedzisz na przykład za biurkiem, zamknięty w czterech ścianach, to pergola da Ci możliwość odmiany Twojej codzienności. Korzystaj ze świeżego powietrza i wszelkich uroków natury, które będą Ci dane.

Pergole jako przedłużenia salonu

Jeśli brakuje Ci miejsca w domu, za każdy razem, kiedy przyjmujesz gości, masz wrażenie, że przydałby się większy salon, możesz rozwiązać tę sprawę sprytnie. Nie musisz wcale robić remontu domu, aby dobudować do niego dodatkowe skrzydło czy dodatkowy pokój. Wystarczy się zastanowić, jak rozszerzyć to, co już masz. Pergola daje nieograniczone możliwości, bo możesz wybrać dokładnie taki rozmiar, jakiego potrzebujesz. A zatem otwórz drzwi balkonowe i zastanów się, jak daleko będzie sięgać Twój nowy taras, który zabudujesz pergolą. Oczami wyobraźni zobacz także, gdzie poustawiasz meble i kwiaty oraz inne elementy dekoracyjne. Twój salon automatycznie się rozszerzy, a Ty wreszcie będziesz mógł bez utyskiwania przyjmować tylu gości, ilu zapragniesz. A to wszystko w zasadzie bardzo niskim kosztem.

Pergole ogrodowe – rodzaje

Jest kilka rodzajów pergoli ogrodowych, dzięki czemu możesz dopasować wybór do swoich potrzeb. W zależności od tego, gdzie chcesz umieścić pergolę, ile miejsca na to możesz poświęcić oraz ile osób jednocześnie chcesz pod nią przyjmować – możesz zdecydować się na większy lub mniejszy rozmiar.

Duże pergole ogrodowe są najlepsze w tych przestrzeniach, które mają pomieścić do kilkunastu osób. Pod taką pergolą zmieszczą się meble ogrodowe: stół, krzesła lub fotele, a także sporo elementów dekoracyjnych. Jeśli jednak zamierzasz stworzyć przestrzeń do wypoczynku wyłącznie dla kilku osób lub dla dwojga, wystarczy Ci niewielkich rozmiarów pergola, np. wielkości balkonu.

Na rynku dostępne są również pergole narożne, czyli takie, które posiadają wyłącznie jedną ścianę. Takie konstrukcje powinny być montowane na rogach budynków, dzięki czemu jedną ścianą składową staje się właśnie ściana domu. Taki wybór będzie z pewnością dużo tańszy, ponieważ mniej materiału potrzeba do stworzenia takiego elementu.

Pergola ogrodowa a kwiaty

Pergola to bardzo dobre miejsce do zaprezentowania swoich kwiatowych hodowli. Zwłaszcza jeśli jest drewniana. Można na niej osadzić pnącza lub długie gałęzie kwiatowych krzewów i w ten sposób uzyskać prawdziwie romantyczną przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Taka aranżacja będzie odpowiedzią zarówno na zaspokojenie zmysłu artystycznego osoby lubiącej nowoczesne konstrukcje oraz dekoracje, jak i tej, która stawi na klasykę. Jeśli potrzebujesz dobrej jakości pergoli, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Zobacz, jaką ofertę przygotowaliśmy.