Pawilon ogrodowy drewniany zamiast altany | Majowo.pl

Pawilon ogrodowy drewniany zamiast altany

Ogród to miejsce, z którym zapewne wielu z nas ma przyjemne skojarzenia. Kojarzy się przede wszystkim z udanym odpoczynkiem, dzięki któremu można odzyskać siły i nabrać ochoty do dalszego wykonywania obowiązków.

 

Pawilon ogrodowy drewniany a altana

Aby uprzyjemnić sobie przebywanie w ogrodzie przez dłuższy czas na przykład z gośćmi, stawia się tam specjalne zadaszenia, chroniące przed warunkami atmosferycznymi. Pawilon ogrodowy i altana to dwa elementy wyposażenia ogrodu, które pozornie są podobne, ale tak naprawdę różnią się od siebie.

Raz postawioną altanę trudno przenieść, zatem jej budowanie należy rozpocząć od zaplanowania, w którym miejscu ogrodu będzie stała.

Z kolei pawilon to pewnego rodzaju namiot ogrodowy, który jest w dużym stopniu mobilny. Można go przenosić, można też co sezon zmieniać miejsce, w którym się go stawia. To bardzo wygodna opcja dla tych, którzy myślą o lekkiej konstrukcji. Taką w każdym momencie można zdemontować, schować (np. kiedy wyjeżdżasz z całą rodziną na długie wakacje), a po jakimś czasie ponownie rozłożyć.

Namiot ogrodowy ma wygląd zbliżony do altany, ale nie jest ustawiony na stałe. Spełnia te same funkcje: chroni przed czynnikami zewnętrznymi, można w nim ustawić meble ogrodowe (stoły, krzesła, fotele, ławki itd.), posiada dach, więc można w nim schować ogrodowe akcesoria, zabawki i inne przedmioty. Dużym plusem w porównaniu do altany jest również to, że pawilon ogrodowy drewniany jest tańszy.

 

Pawilon ogrodowy drewniany – konstrukcja i materiały

Pawilon ogrodowy drewniany zapewnia ochronę przed słońcem, wiatrem, deszczem. Pozwala wypoczywać przyjemnie i bez martwienia się o utrudnienia ze strony pogody.

Zaletą stelażu drewnianego jest lekkość konstrukcji, którą można bez problemu przenosić z miejsca na miejsce.

Przed zakupem pawilonu ogrodowego drewnianego konieczne jest zwrócenie uwagi na to, z jakich materiałów został wykonany. Nie chodzi tutaj o stelaż drewniany, o którym pisaliśmy wyżej, ale o tkaninę, która tworzy dach i ścianki. Ważne, żeby była odporna na działanie promieni słonecznych. Równie ważne jest to, aby materiał był nieprzemakalny – w przypadku deszczu nie będziesz go przecież szybko rozmontowywał i rozkładał ponownie zaraz po nim.

 

Drewno w pawilonie ogrodowym drewnianym

Pamiętaj, że pawilony ogrodowe drewniane nie posiadają wbudowanej podłogi, dlatego należy je rozstawiać w miejscu, w którym podczas opadów nie zbierze się woda. Co ciekawe, w zależności od rozmiarów da się je rozstawić na balkonie albo tarasie, ponieważ są lekkie. W tym przypadku stelaż drewniany sprawdzi się tym bardziej – jest lżejszy niż metalowy i pozwala na większą mobilność całego pawilonu.

Drewno jest w modzie. Mimo że w zasadzie stale się go używa i jest jednym z najbardziej klasycznych materiałów, to obecnie cieszy się jeszcze większą popularnością niż zazwyczaj. Kojarzy się z elegancją, ciepłem, jest praktyczne w użytkowaniu.

 

Pawilon ogrodowy to alternatywa dla altan. Jeśli chciałbyś stworzyć w swoim ogrodzie miejsce komfortowego wypoczynku, a jednocześnie nie zamierzasz budować altany, to pawilony ogrodowe drewniane zostały stworzone właśnie dla Ciebie.