Farelka – niskie ceny i szeroki wybór. Farelka elektryczna w Majowo

Farelki

Farelka może się stać odpowiedzią na Twoje potrzeby związane z większą ilością ciepła. Sprawdź, jakie są największe zalety i wady jej używania we własnym domu. Zobacz też, jakie mamy dla Ciebie propozycje na farelki elektryczne.

Farelka do użytku domowego

Okres grzewczy zaczynamy już jesienią. Co roku liczymy też rachunki za ogrzewanie domu – wszystkich jego pomieszczeń, bo przecież lubimy ciepło. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić i ogrzewać tylko to pomieszczenie, które jest Ci potrzebne najbardziej, możesz postawić na farelkę elektryczną. To znane i cenione przez Polaków rozwiązanie, które pozwala umieścić źródło ciepła dokładnie w tym miejscu, które zamierzamy ogrzać.

To nie jedyny pomysł na wykorzystanie farelki elektrycznej. Jeśli mieszkasz sam, to być może ta pierwsza wersja się sprawdzi. Jeśli jednak masz dom pełen domowników, to raczej nie – w domu i tak musi być ciepło. Mało tego! Często zdarza się, że przynajmniej jednej osobie jest zbyt zimno, mimo że ogrzewanie nie jest na minimalnym poziomie. A może masz w domu małe dziecko i kąpiesz je w łazience, bojąc się, by przypadkiem nie złapało przeziębienia? Farelka będzie w takich przypadkach jak znalazł. Wystarczy, że włączysz ją na chwilę, pozwalają jej się zagrzać, i za chwilę dodatkowe ciepło gwarantowane, a Ty nie musisz się już niczym martwić.

Jeśli będzie Ci już wystarczająco ciepło, wystarczy, że wyłączysz farelkę, którą masz na wyciągnięcie ręki. Jak widać, obsługa tego urządzenia jest bardzo łatwa. Warto wiedzieć jak działa termowentylator i jakie ma zalety:

Zalety i wady farelki elektrycznej

Przedstawmy jeszcze raz zalety farelki elektrycznej:

- świetnie dogrzewa pomieszczenie,
- jest tańszym rozwiązaniem niż inne wydajne urządzenia do ogrzewania,
- dobry wybór na sam początek okresu grzewczego, kiedy nie włącza się jeszcze na stałe ogrzewania,
- nadaje się do łazienki i do pokoju, ma automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa i elektroniczny termostat
- jest przenośna, więc można z niej korzystać w różnych miejscach (także przewozić),
- możesz jej używać nie tylko w domu, ale też na przykład w biurze, przydatną funkcją jest regulacja wysokości nawiewu
- jest dostępna w różnych wariantach, dlatego można dobrać taką, która wygląda najbardziej estetycznie,
- jest prosta w obsłudze, nie stanowi problemu nawet dla tych, którzy korzystają z niej pierwszy raz,
- jest mała i stabilna,
- za jej pomocą można szybko wysuszyć drobne ubrania, np. skarpetki czy bieliznę.

 

Trzeba też wspomnieć o minusach tego rozwiązania. Otóż farelka pobiera dość dużo prądu, dlatego chcąc dogrzać pomieszczenie, trzeba pilnować, by nie była za długo włączona – aby rachunki za prąd nie okazały się zbyt duże. Niektóre modele farelek cechują się wysokim stopniem głośności, co może uniemożliwiać wykonywanie różnych czynności (szczególnie w biurze podczas pracy). Poza tym farelka może wysuszać powietrze. Mimo wad zalety farelki elektrycznej skłaniają do jej zakupu w razie potrzeby.

Farelka to pomysł i sposób na dogrzanie pomieszczenia, kiedy okazuje się, że mimo ogrzewania jest w nim za zimno. Możesz ją wykorzystać zarówno w pokojach, jak i w łazience. Sprawdzi się zresztą nie tylko w domu, ale i w biurze, kiedy zaczyna się sezon grzewczy oraz podczas srogiej zimy.