Zraszacze ogrodowe. Wybierz skuteczny zraszacz na upalne lato

Zraszacze ogrodowe

Zraszacz ogrodowy pomoże Ci odpowiednio nawodnić trawnik. Zraszacze ogrodowe specjalnego typu sprawdzają się także do chłodzenia się podczas upałów. 

Zraszacze ogrodowe – i trawnik kwitnie bujnie

Jeśli zależy Ci na małym skrawku własnej ziemi i posianej na niej trawy, to zapewne starasz się o to, aby była ona zadbana i witała Cię przyjemnym widokiem za każdym razem, gdy chcesz spędzić w ogrodzie trochę czasu. Dbałość o trawnik to nie tylko regularne koszenie – to także odpowiednie nawadnianie, by trawnik rósł bujnie i był zielony, a nie szary. Zraszacz ogrodowy to odpowiedź na Twoje potrzeby. Pozwoli Ci zapewnić korzeniom odpowiednia ilość wody wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebują, a jednocześnie nie marnować wody. To idealne rozwiązanie do ogrodów z dużą ilością trawy, dzięki któremu rozwiążesz problem potrzeby nawadniania podczas upalnych, letnich dni. Dowiedz się więcej, czytając to, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Zraszacz ogrodowy – oszczędność przy podlewaniu

Odpowiednio zamontowane systemy nawadniające pozwalają trawnikowi swobodnie rosnąć. Jednym z takich sposobów są zraszacze.

Zraszacze spełniają swoje funkcje najlepiej wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Upalne lato, susza, mało opadów deszczu to przyczyna szarzenia trawników, wysychania trawy. Aby zapewnić zielonej trawie składniki niezbędne do wzrostu, możesz ją regularnie nawadniać za pomocą zraszacza.

Oczywiście istnieją także inne sposoby. Jednym z nich jest podlewanie trawnika za pomocą konewki. Jednak nie jest to ani wygodne, ani praktyczne. Po pierwsze zużyjesz bardzo dużo wody, a i tak zapewne nie dotrzesz do wszystkich fragmentów trawnika. Po drugie to bardzo dużo pracy, która wydaje się od początku syzyfowa. Konewkę zostaw zatem do kwiatów doniczkowych, a ogród podlewaj za pomocą zraszacza. Zraszacze zostały tak zaprojektowane, aby mogły być używane wygodnie i dokładnie wtedy, kiedy to niezbędne.

Zraszacze ogrodowe – ekonomiczny sposób na podlewanie

Trawa rosnąca w ogrodzie potrzebuje nawodnienia co 5-7 dni. Kiedy jednak wystąpiły opady deszczu, nie potrzebuje dodatkowej wody nawet przez okres 2 tygodni. Dlatego właśnie między innymi deszcz jest tak pożądany – pozwala oszczędzić sporo wody.

Kiedy jednak nie występuje przez dłuższy czas, musisz sam zadbać o to, aby trawnik otrzymał wystarczającą ilość wody i nie wysechł.

Pierwsza zasada ekonomicznego podlewania jest taka, że podlewać należy rzadziej, a więcej. Dzięki temu ta większa ilość wody dotrze do korzeni, zapewniając im odpowiedni kontakt z wodą. Podlewając częściej, ale wykorzystując mniejszą ilość wody, prawdopodobnie nie dostarczasz korzeniom jej odpowiedniej ilości, a to nie wpływa dobrze na wzrost.

Przyda się również wiedza, że zraszacze ogrodowe należy włączyć ranem, kiedy ziemia najlepiej przyjmuje wodę. Wówczas temperatura jest niska, a i ewentualne podmuchy wiatru niezbyt mocne, co sprawia, że woda najlepiej wejdzie w warstwę gruntu i dotrze do korzeni. Nigdy nie podlewaj trawnika w południe (to samo dotyczy kwiatów w ziemi i kwiatów doniczkowych). Wówczas słońce jest na tyle mocne, że natychmiast spowoduje wyparowanie całej wody. Ty wykorzystasz zadaną ilość wody, ale ona na nic się zda, ponieważ nie zdąży dotrzeć do korzeni. Będzie się to wiązało jedynie ze stratą wody.

Pamiętaj, że trwa rzadziej podlewana, lepiej dostosowuje się do warunków środowiska. Ma lepiej zbudowany system korzeniowy, który jest nastawiony na poszukiwanie wody. Im częściej będziesz podlewać trawę, tym mniej „samodzielna” ona będzie.

Zraszacze ogrodowe – niczym fontanna

Zraszacze to świetna zabawa dla dzieci! Na pewno nieraz zdarzyło Ci się samemu bawić obok pryskającej fontanny lub właśnie trawnikowego zraszacza. To wielka frajda, zwłaszcza podczas upalnego dnia, nawet dla osób dorosłych. Daj sobie odrobinę dziecięcego szaleństwa. Wykorzystaj zraszacz ogrodowy jako element zabawy. Oczywiście z rozwagą – tylko wtedy, gdy faktycznie jest włączony na potrzeby trawnika. Nie wykorzystuj bezcelowo wody, która jest bardzo cenna. 

Kurtyny wodne – zraszacz na upalne dni

Innym rodzajem ogrodowego zraszacza jest kurtyna wodna. Kurtyny wodne wykorzystuje się nie tyle do podlewania trawnika, co do własnego orzeźwienia podczas upalnego lata. Orzeźwiająca bryza – taka, jaką znasz na pewno z miejskich fontann – to najlepsze ochłodzenie podczas naprawdę gorących dni. Opryskany drobinkami wody poczujesz się jak nad morzem podczas lekkiego podmuchu wiatru. Natychmiast poczujesz ulgę, jeśli jesteś zmęczony ciągłym upałem.

Kurtyna wodna działa w ten sposób, że podłącza się ją bezpośrednio do kranu, a płynąca z niego woda natychmiast zostaje rozpylona w ogrodzie w postaci delikatnej mgiełki.

Kurtyny wodne są o tyle wygodne w użyciu, że bardzo prosto można je zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Taka chłodna zasłona okaże się zbawienna podczas upalnych dni. Kiedy nie chcesz siedzieć zamknięty w czterech ścianach, ale korzystać z uroków lata lub kiedy organizujesz w ogrodzie spotkanie towarzyskie dla większej ilości osób, zapewnij wszystkim komfort wypoczywania, dbając o ich dobre samopoczucie.

Zraszacze do trawy to oszczędzanie wody

Oszczędzanie wody ma dzisiaj szczególne znaczenie. Coraz częściej borykamy się z suszami, zatem podlewanie ogrodu powinniśmy dostosować do obowiązujących norm oszczędnościowych. Zraszacz do trawy to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli Ci odpowiednio nawodnić trawnik, a także rosnące na nim rośliny, a przy okazji nie zmarnować wody. Pamiętaj, żeby nie uruchamiać go zbyt często, ale z głową nawadniać trawę według jej potrzeb.

Zobacz naszą ofertę na zraszacze ogrodowe. Sprawdź, jak działają. Zastanów się, gdzie mógłbyś zamontować własny zraszacz. Odpowiednie zaplanowanie to gwarancja późniejszego sukcesu. Zraszacz ogrodowy to gwarancja dobrze podlanego trawnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz także czas, który poświęciłbyś na ręczne podlewanie.

Dobierz odpowiedni zraszacz ogrodowy do swoich potrzeb. Oblicz, jaka jest powierzchnia, którą chcesz podlać, ponieważ od tego zależy rodzaj produktu, który kupisz.