NOWOCZESNY NAROŻNIK...

Cena 6 799,00 zł
Wygodny narożnik z poduszkami na siedzisko i oparcie oraz stolik o dużej powierzchni to propozycja dla każdego, kto ceni sobie wygodę, styl i...
Meble ogrodowa w kolorze zielonym - meble ogrodowy na taras
  • Obniżka

RATTANOWE MEBLE OGRODOWE W...

Cena podstawowa 4 799,99 zł -10% Cena 4 319,99 zł
Duży zestaw mebli ogrodowych z technorattanu pozwala stworzyć doskonałe miejsce do spotkań na świeżym powietrzu.
Meble ogrodowe technorattanowe w zestawie ze stolikiem kawowym.
  • Wyprzedaż!

RATTANOWE MEBLE DO OGRODU

Cena podstawowa 3 899,00 zł -800,00 zł Cena 3 099,00 zł
Luksusowe meble rattanowe zawierają w zestawie sofę i fotele z zielonymi poduszkami na siedziskach oraz stolik kawowy. Doskonale sprawdza się jako...
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu dla 4 osób.

4-częściowy zestaw mebli...

Cena 3 599,00 zł
Rattanowy zestaw mebli ogrodowych przeznaczony jest dla 4 osób - tworzy doskonałe miejsce do odpoczynku z bliskimi. Prostota i funkcjonalność...

Zestaw rattanowy

Rattan jest tropikalną rośliną z rodziny palm, która służy m.in. do wyplatania mebli ogrodowych, ale także elementów dekoracyjnych do domu. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że jest wyjątkowo plastyczne, kiedy podda się go działaniu wody, dzięki czemu można go w dowolny sposób formować. Do wcześniejszej mocnej formy wraca po wysuszeniu. To materiał naturalny, więc spodoba się wielbicielom ekologicznego podejścia do gospodarowania i meblowania domu. Zestaw rattanowy jest czymś, co przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy lubią egzotyczny styl.

 

Zestaw rattanowy w Polsce

W Polsce materiał ten swoje lata świetności miał w momencie transformacji ustrojowej. Wtedy stał się najbardziej pożądany wśród polskich rodzin, pojawiając w się w ogrodach, na tarasach i balkonach. Również wnętrza domów były nimi wypełniane. Rattan z uwagi na swoją naturalność, stosunkowo niską cenę i dekoracyjny wygląd, grał główną rolę w Polsce czasów zmian. Kiedy Polacy zachwycili się plastikiem, zestaw rattanowy odszedł w niepamięć, by znów powrócić z nową siłą. Dzisiaj rattan na równi z technorattanem jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów na zestawy ogrodowe.

 

Zalety zestawu rattanowego

Komplet rattanowy cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego klienci tak chętnie wybierają go do postawienia w ogrodzie. Nie straszna mu także temperatura oraz wilgoć, dlatego świetnie sprawdzi się w miejscu, w którym warunki atmosferyczne szybko się zmieniają, czyli właśnie w ogrodzie.

Dużym plusem jest fakt, że nie ma zbytniego problemu z czyszczeniem zestawu rattanowego. Wystarczy mokra ściereczka z płynem czyszczącym. Tyle wystarczy, aby zetrzeć z mebli osad, pył, kurz i inne zabrudzenia.

Równie ważne jest to, że rattan jest wyjątkowo lekkim materiałem, dzięki czemu meble z niego wykonane łatwo się przenosi, dowolnie zmieniając aranżację ogrodu.  

Minusem jest to, że nie są odporne na działanie mrozu, dlatego na czas zimy trzeba je schować w bezpiecznym miejscu.

 

Jaki zestaw rattanowy wybrać?

W zależności od tego, gdzie chcesz ustawić zestaw rattanowy i ile osób będzie z niego korzystało w tym samym czasie, możesz wybrać komplet z mniejszą lub większą ilością krzeseł oraz z odpowiednią wielkością stołu. Jeśli posiadasz do zagospodarowania sporą powierzchnię, to nie bój się wziąć pod uwagę dużego stołu rattanowego. Przy takim stole jedzenie obiadu z całą rodziną będzie prawdziwą przyjemnością. A jeśli często korzystasz z mebli ogrodowych wraz ze swoją rodziną i gośćmi, zastanów się, czy zestaw rattanowy z czterema krzesłami lub fotelami będzie wystarczający. Być może lepiej będzie wyposażyć się w rattanową sofę okalającą stół.


Rattan ma orientalne korzenie. Jeśli chcesz wprowadzić w swoim domu lub ogrodzie nutę egzotyki, to zestaw rattanowy będzie do tego najlepszym narzędziem. Komplet rattanowy to kilka rodzajów mebli, które są zestawione ze sobą tak, by do siebie pasowały. Prezentują jeden styl i można je dopasować do wybranej aranżacji ogrodu. Zerknij, co mamy w naszej ofercie. Być może okaże się, że w prosty sposób spełnimy Twoje marzenia.