Szklane stoły – nowoczesność w klasycznym stylu. Wybierz stół szklany
Prostokątny stół do ogrodu przeznaczony dla 6 osób doskonale sprawdza się podczas wspólnych posiłków na świeżym powietrzu,
  • Wyprzedaż!

Szklany stół ogrodowy z...

0 Opinie 
Cena 429,00 zł
Stół ogrodowy z otworem na parasol stanowi doskonałą ochronę przed słońcem podczas wspólnych posiłków na świeżym powietrzu.
Kwadratowy stolik ogrodowy ze szklanym blatem i otworem na parasol.
  • Wyprzedaż!

OKRĄGŁY STOLIK OGRODOWY ZE...

10 Opinie 
Cena 239,00 zł
Szklany stolik kawowy o zwiększonej średnicy blatu doskonale sprawdza się zarówno w ogrodzie, na tarasie, balkonie, jak i w bistro lub kawiarni.
Stół do ogrodu, na taras lub balkon
Produkt niedostępny
  • Wyprzedaż!

ROZKŁADANY STÓŁ OGRODOWY ZE...

1 Opinie 
Cena 1 799,00 zł
Szeroki stół ogrodowy ze szklanym blatem i z funkcją rozkładania pozwala na pomieszczenie dużej ilości osób podczas rodzinnych imprez.

Szklane stoły

Po przeczytaniu tytułu przychodzą Ci do głowy szklane domy Żeromskiego i generalnie jesteś na „nie”? Odpuść, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Szklane stoły do wykorzystania na zewnątrz – na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, a nawet w kuchni, salonie czy jadalni mają bardzo dużo plusów. Szklane stoły to żadna utopia – świetnie spełniają swoją funkcję, sprawdzając się zarówno praktycznie, jak i dekoracyjnie.

 

Szklane stoły do ogrodu

Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu. Jednoczy rodzinę. Jest miejscem, przy którym dużo się dzieje: podaje się posiłki, odrabia zadania domowe, czyta książki czy po prostu rozmawia. Kojarzy się z solidnością i sporymi rozmiarami. W okresie letnim podobną funkcję pełni stół stojący na zewnątrz. Bo gdzie przyjemniej zjeść obiad podczas lata, jak nie na własnym tarasie lub wśród zieleni ogrodu? Jeśli chcesz wybrać do swojego ogrodu stół inny niż te najpopularniejsze – drewniane – postaw na szkło. Szklany stół przykuje uwagę gości i będzie świetnym wykończeniem aranżacji. Stół szklany okrągły może również pełnić funkcję stołu kawowego – do postawienia na balkonie, dla zaledwie dwóch osób.

 

Szklane stoły – zalety i wady

Stół ze szklanym blatem posiada zarówno zalety, jak i wady. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się go wybrać. Poczytaj, co mamy Ci do powiedzenia w tej kwestii.

Szklany stół przede wszystkim niemalże niewidocznie wpisuje się w przestrzeń. Optycznie zajmuje mniej miejsca, a przez to pomieszczenie wydaje się większe. Ze względu na przezroczysty, szklany blat wpisuje się w przestrzeń, eksponując przede wszystkim to, co się na nim znajduje.

Dużym plusem jest fakt, że stół ze szklanym blatem nie tak łatwo rozbić. Zwykle jako blat wykorzystuje się szkło hartowane, a możliwości jego zbicia nie są tak proste jak chociażby lustra. Ta wytrzymałość wiąże się również ze stawianiem na nim gorących naczyń: talerzy, garnków itd. Spokojnie, z blatem nic się nie stanie.

Wybierając konkretny stół szklany, zwróć uwagę na to, jaki styl znajduje się w całym pomieszczeniu. Mimo że powszechnie panuje przekonanie, że szklany stół nadaje się tylko do nowoczesnych aranżacji, nie jest to prawda. Wybierając odpowiedni model, można dopasować go również do wnętrz w stylu klasycznym.

A jeśli chodzi o minusy… Szklane stoły nie sprawdzą się w ogrodach osób, którym zależy na całkowitym porządku w każdej chwili dnia. Mimo że łatwo się je czyści (wystarczy szmatka i płyn do szklanych powierzchni), to haczyk jest taki, że trzeba to robić bardzo często. Każde postawienie mokrej szklanki czy talerza będzie widoczne dużo bardziej niż na innych rodzajach stołów. Na zewnątrz stół szklany będzie dodatkowo narażony na opady deszczu i inne zabrudzenia, dlatego jego ciągłe czyszczenie może być bardziej kłopotliwe. Przezroczysty blat nie wybacza, dlatego albo będziesz dokładnie sprzątał po każdym skorzystaniu ze stołu, albo odpuścisz i przymkniesz oko na drobne zabrudzenia.

Ponieważ szkło generalnie łatwo się tłucze, warto już w momencie zakupu wziąć pod uwagę opcję stołu szklanego z metalową lub inną oprawą. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której drobne kawałki obtłuczonego szkła będą plątać się po podłodze. Zadbasz też o wygląd mebla.

Jeśli masz małe dzieci, to raczej powinieneś całkowicie odpuścić tę opcję i wybrać stół z innego materiału.

 

Stół szklany to ukłon w stronę nowoczesności. Nawet jeśli Twoje klimaty to bardziej klasyczne rozwiązania. Połączenie stylów to przecież także styl! Wybierz do swojego ogrodu takie rozwiązanie, które mówi o Tobie, które wyraża Ciebie i które sprawi, że Ty sam będziesz się czuł tam świetnie. A jeśli dodatkowo zachwycisz swoich gości, to tym lepiej.