Meble ogrodowe technorattanowe w zestawie ze stolikiem kawowym.
  • Wyprzedaż!

RATTANOWE MEBLE DO OGRODU

Cena podstawowa 3 899,00 zł -800,00 zł Cena 3 099,00 zł
Luksusowe meble rattanowe zawierają w zestawie sofę i fotele z zielonymi poduszkami na siedziskach oraz stolik kawowy. Doskonale sprawdza się jako...

Sofy ogrodowe

Sofy ogrodowe pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni, umożliwiając siedzenie więcej niż jednej osobie. Sofa ogrodowa wpisze się w zamysł aranżacyjny.

Sofa ogrodowa zamiast fotela i krzeseł

Najpopularniejszym rozwiązaniem, które króluje na polskich balonach i tarasach, są krzesła dobrane do stołu ogrodowego. Jednak nie jest to jedyne wyjście, bo istnieje jeszcze sporo innych dodatków do stołów, które również doskonale spełnią swoją funkcję. Jednym z nich jest sofa ogrodowa, czyli wykorzystanie mebla typowo salonowego na potrzeby ogrodu.

Sofy ogrodowe świetnie nadają się na spotkanie w większym gronie osób, ponieważ mieszczą więcej niż jedną osobę. Jeśli do nich dołożyć fotele i krzesła, to na imprezę można zaprosić naprawdę sporo osób. Wszyscy pomieszczą się i w wygodny sposób spędzą czas w towarzystwie Twoim i Twojej rodziny.

Sofy ogrodowe – wypełnienie ogrodowej przestrzeni

Kanapa ogrodowa pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu w bardzo wygodnej pozycji. Lubisz rozsiadać się na swojej salonowej kanapie i nie wyobrażasz sobie, żeby spędzać wolny czas gdzie indziej? Jest ona Twoim ulubionym meblem w domu? Prawdopodobnie sofa ogrodowa jest także stworzona dla Ciebie, dlatego nie zastanawiaj się, tylko zobacz, co znajduje się naszej ofercie. Dzięki niej możliwe jest siedzenie i leżenie w wygodnej pozycji także na świeżym powietrzu.

Sofa ogrodowa ma tę zaletę, że pomieści więcej niż jedną osobę przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Żeby dwie osoby zmieściły się na fotelach, potrzebne jest nie tylko dwa fotele, ale także miejsce wokół nich. Przyjmuje się, że fotele powinny stać osobno, w pewnej odległości od siebie, zatem potrzebne jest więcej miejsca, by się zmieściły. Jeśli te same dwie osoby posadzić w sofie ogrodowej, to ilość miejsca, jakie jest potrzebne, jest dużo mniejsza (bo przecież siedzą obok siebie, a i wokół sofy nie potrzeba tyle wolnej przestrzeni). Tak więc jeśli masz do zagospodarowania nie za wiele wolnej przestrzeni, to sofa ogrodowa sprawdzi się tutaj, i to bardzo.

Sofa ogrodowa – pomysły aranżacyjne

Sofę ogrodowa możesz dodatkowo idealnie wpisać w przestrzeń ogrodową. Jeśli lubisz wyzwania, to sofa stanie się właśnie takim miejscem dla Ciebie. Możesz ją umieścić w cieniu drzew lub na otwartej przestrzeni pod parasolem ogrodowym. Możesz też postawić ją na tarasie wokół stołu, w towarzystwie innych mebli, np. foteli.

Jeśli chodzi o styl, w jakim została wykonana – może wpisywać się w zamysł całości, czyli reprezentować ten sam styl co pozostałe meble, ale może równie dobrze być zupełnie inna niż wszystkie. Styl eklektyczny jest ostatnio dość popularnym rozwiązaniem. Na przykład sofa z technorattanu będzie się dobrze prezentować w połączeniu z drewnem.

To, że w Twoim ogrodzie lub na tarasie znajduje się sofa ogrodowa, nie znaczy, że musisz zrezygnować z innych mebli. Możesz wybrać jedno i drugie, a wtedy aranżacja będzie dopełniona. Do sofy pasują fotele ogrodowe, krzesła, a nawet hamak. Wszystko to połączone w jeden zestaw pozwoli Twoim gościom naprawdę wygodnie odpoczywać. W ten sposób możesz je wykorzystywać i do spania, i do siedzenia, i do spożywania posiłków przy stole