Deski tarasowe i płytki tarasowe. Wybierz produkt na swój taras

Płytki i deski tarasowe

Deska tarasowa oraz płytka tarasowa to nasze propozycje na wykończenie tarasu. Deski tarasowe to nowoczesność, a płytki – klasyka w najlepszym wydaniu.

Deska tarasowa czy płytka tarasowa?

Taras jako naturalne przedłużenie pięknego salonu powinien równie pięknie wyglądać. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o wygląd tarasu, zaczynając od najbardziej podstawowej rzeczy, jaką są płytki tarasowe lub deski tarasowe. Wybór jest spory, dlatego można dopasować produkt do własnych preferencji, do stylu, w jakim jest zaaranżowany taras oraz do możliwości finansowych.

Z jakim stylem się utożsamiasz? Co bardziej do Ciebie przemawia: płytka czy może deska tarasowa? Wybór zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, ale tez od tego, na jakie koszty się zdecydujesz. Weź też pod uwagę sposób montażu – deskę tarasową montuje się dużo łatwiej, choćby z tego względu, że ma większą powierzchnię.

Płytki tarasowe – wybór na taras

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest kładzenie na tarasie płytek. Wielu klientów decyduje się na mnie, ponieważ są niezawodne i sprawdzone przez lata.

Dużym plusem płytek tarasowych jest to, że sprawdzą się na tarasie wykończonym w każdym stylu. Mnogość różnego rodzaju płytek jest tak duża, że bez problemu można coś dopasować do każdej aranżacji. Jeśli płytki tarasowe są Twoim marzeniem, nie wyobrażasz sobie wykończenia podłogi tarasowej inaczej niż płytkami, to masz szerokie pole wyboru. Są one trwałe i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego sprawdzą się na tarasie. Nie ma problemu z ich czyszczeniem, ponieważ żaden środek ani przedmiot do czyszczenia nie powinien ich uszkodzić.

Płytka tarasowa jest odporna na działanie promieni słonecznych, więc będzie wyglądać tak samo dobrze przez wiele lat. Nie musisz się martwić, że mocno nasłoneczniony taras wyłożony płytkami szybko wyblaknie i zniszczy się pod wpływem słońca, ponieważ płytkom to nie grozi. Taras będzie wyglądał tak samo dobrze od początku założenia płytek przez wszystkie lata użytkowania. Wystarczy jedynie co jakiś czas odświeżyć, wyczyścić podłogę.

Oczywiście trzeba wspomnieć o pewnych minusach wynikających z chęci położenia płytek. Po pierwsze podłoga musi być idealnie równa, jeśli zamierzamy kłaść płytki tarasowe. Każda nierówność będzie widoczna przy założeniu płytek, w zagłębieniach może się gromadzić woda, która zniszczy efekt i stan płytki. Nierówno położone płytki mogą również pękać podczas użytkowania. Oprócz tego należy sobie zdawać sprawę, że powierzchnia płytek mocno się nagrzewa podczas gorącego dnia i wchodząc na nie bosą stopą, można się poparzyć. Na taras wybiera się specjalne płytki mrozoodporne, aby zabezpieczyć je przed pękaniem podczas srogiej zimy.

Deski tarasowe – dobry wybór

Nowym i bardzo eleganckim rozwiązaniem są deski tarasowe. Zamiast płytek kładzie się tzw. deski kompozytowe, które są czymś zupełnie innym niż tradycyjnie kładzione podłoże. Przypominają prawdziwe drewno, przez co doskonale się prezentują. Są ciepłe w odbiorze – zupełnie inaczej niż płytki, które mimo wszystko kojarzą się z chłodniejszym podłożem.

Jeśli zdecydujesz się na deski tarasowe wysokiej jakości, podłoże na Twoim tarasie będzie trwałe, piękne i zachwycające. Dobra deska tarasowa jest również odporna na wilgoć, dzięki czemu nawet podczas zimy czy deszczowych dni taras będzie wyglądał tak samo pięknie, nie zniszczy się.

Wylewka pod deski tarasowe powinna być równa, choć jeśli zdarzy się odstępstwo od normy nie będzie to widoczne aż tak jak w przypadku płytek. Układa się je dużo wygodniej niż zwykłem płytki.

Deski tarasowe mają również parę minusów. Przede wszystkim są trochę bardziej podatne na uszkodzenia niż płytki. Wylany tłuszcz spadający podczas grillowania czy głębokie zarysowanie może je zniszczyć. 

Nie ma jednego idealnego produktu, który spełni oczekiwania wszystkich klientów, stąd tak szeroka oferta. Deska tarasowa to bardzo eleganckie i nowoczesne rozwiązanie. Z kolei płytka tarasowa to pewność, że podłogi nie trzeba będzie zmieniać po kilku sezonach. Sprawdź, co przygotowaliśmy w swojej ofercie i wybierz to, co najbardziej pasuje do Ciebie.