Zestawy cateringowe. Kup zestaw cateringowy dla swojej firmy

Zestawy cateringowe

Zestawy cateringowe przydają się na bankiety, imprezy w plenerze, wesela i inne okazje. Sprawdź ofertę i wybierz zestaw cateringowy dla siebie. 

Zestawy cateringowe – trochę historii

Jajo czy kura? Catering czy restauracja? Historia cateringu jest bardzo długa. Sięga XVIII w. Pewien kupiec pływający na statku handlowym postanowił zapewnić jedzenie marynarzom właśnie poprzez zatrudnianie osób do przygotowywania posiłków. Ale to dość świeża historia, która bliżej kojarzy nam się z dzisiejszym rozumieniem cateringu. A już w starożytnych Chinach istniały osoby, które dostarczały jedzenie na cesarski dwór, a także żywiące niewolników budujących piramidy. Zatem idea cateringu jest obecna na świecie od tysięcy lat. Nic dziwnego, że dzisiaj cieszy się takim powodzeniem.

Dzisiaj mamy już możliwość skorzystania z cateringu na imprezie firmowej, w pracy, na weselu, a nawet z codzienną dostawą obiadów do domu. W związku z tym rozwinęła się w tej kwestii także branża meblarska. Skoro jedzenie można dowieźć na wynos, trzeba także zapewnić godne warunki do jego podania. Zestawy cateringowe można wykorzystywać przy wielu okazjach, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który posłuży przez długi czas i pomoże w eleganckim podawaniu posiłków. 

 

Zestawy cateringowe – co zawierają?

Najpopularniejsze zestawy cateringowe zawierają:

- stół cateringowy,

- krzesła cateringowe,

- stoliki kawowe,

- podłużne ławy do podawania większej ilości posiłków,

- ławki do siedzenia,

- stół roboczy do przewożenia posiłków.

W zależności od tego, w jakie miejsce i na jaką imprezę potrzebujesz mebli, możesz dobrać zestaw cateringowy indywidualnie. Jeśli będzie to impreza ze szwedzkim stołem, prawdopodobnie nie potrzebujesz krzeseł. Z kolei jeśli to wesele, na którym od samego początku jedzenie stoi na stole, nie potrzebujesz stołu do przewożenia. Możliwości dobierania są różne. 

Zestaw cateringowy składany

Bardzo dobrą opcją, która sprawdzi się do przewożenia, jest zestaw cateringowy składany. Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo miejsca podczas transportu. Nie jest on, co prawda, tym samym akcesorium co zwykły, tradycyjny stół, ale przecież wcale nie ma taki być! Jego zadaniem jest godne prezentowanie jedzenia, więc wystarczy, by stabilnie stał i w ten sposób spełniał swoją funkcję.

Składane nogi stołów i krzeseł to duża zaleta. Dzięki temu każdy wyjazd na zlecenie będzie odbywał się sprawnie i bez niepotrzebnych nerwów. 

Zalety zestawów cateringowych

Zestawy cateringowe cieszą się popularnością z uwagi na swoją mobilność. Są przede wszystkim lekkie, dzięki czemu możliwe jest szybkie ich przenoszenie z miejsca na miejsce lub do samochodu. Wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego są bezpieczne do przenoszenia.

Nie ma żadnego problemu z ich składaniem i rozkładaniem. To bardzo proste, więc będzie to umiał zrobić nawet nowy pracownik.

Zestaw cateringowy przyda się nie tylko na wyjazd na bankiet czy na wesele. Można z niego korzystać nawet w domowych warunkach przy większej liczbie gości. Jeśli brakuje Ci krzeseł przy stole, możesz wykorzystać te składane i cała organizacja przyjęcia będzie dużo łatwiejsza.

Ciekawym dodatkiem może być fotel wiszący.