Hamak dwuosobowy - sprawdź dostępne hamaki dwuosobowe do ogrodu

Hamak dwuosobowy

Hamak dwuosobowy pozwoli dwóm osobom jednocześnie odpoczywać w promieniach popołudniowego słońca. Hamaki dwuosobowe pomogą zmniejszyć stres. 

Hamak dwuosobowy – same zalety

O tym, że huśtawki mogą być dwuosobowe, to już wiemy. Świetna jest możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu z bliską osobą u boku. Ale nie tylko huśtawki mogą pomieścić więcej niż jedną osobę. Tak samo jest w przypadku hamaków. Hamak dwuosobowy to rozwiązanie, które pozwala urządzić w ogrodzie wymarzony kącik do odpoczynku, i to na dwie osoby. Rodzajów hamaków jest bardzo dużo, a Ty sam możesz dopasować je zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami przestrzennymi. Możesz przebierać w różnych wzorach i kolorach, a także rozmiarach.

Hamak dwuosobowy to przede wszystkim możliwość spędzania czasu na relaksie i w wygodnej pozycji. Najlepiej odpoczywamy, właśnie leżąc. Nie dziwi zatem fakt, że hamak jest tak rozchwytywaną opcją. Hamaki dwuosobowe można rozłożyć w dowolnym miejscu – dokładnie tam, gdzie zamierza się spędzać czas. Może to być ogród – wtedy zaleca się zawieszenie hamaka pomiędzy dwoma drzewami lub przymocowanie do specjalnych słupów, które a nuż znajdują się w ogrodzie (np. do rozwieszania prania czy jako element dekoracyjny do umieszczania kwiatów). Równie dobrze możesz wykorzystać do tego taras i to tam umieścić swój hamak dwuosobowy, aby bez konieczności oddalania się od domu korzystać z uroków świeżego powietrza i przepięknej przestrzeni na zewnątrz.

Ile miejsca na hamak dwuosobowy?

Hamak dwuosobowy, mimo że jest w stanie pomieścić dwie osoby, nie zajmuje aż tyle miejsca co choćby huśtawka. W hamaku nie ma stelaża. W zasadzie jego głównym elementem jest sam materiał, na którym się leży, a kiedy jest niewykorzystywany, splata się nieco, opadając. Zatem aby umieścić w swojej przestrzeni wypoczynkowej hamak, wcale nie potrzebujesz dużo miejsca – no może tyle co na długość, bo przecież podczas leżenia musisz się zmieścić cały.

Pamiętaj, aby wybrać długi hamak – jeśli chcesz, aby mogły z niego korzystać osoby dorosłe (dzieci również będą mogły się w nim położyć). Z kolei krótkie hamaki dwuosobowe sprawdzą się tylko dla dzieci. 

Hamak dwuosobowy – jak to działa?

Relaks w hamaku to, można powiedzieć, czysta przyjemność. Dlaczego zatem nie podzielić tej przyjemności między dwie osoby, i to jednocześnie. Hamaki dwuosobowe zdecydowanie dają taką możliwość, sprawiając, ze odpoczywanie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Na czym to polega? To proste. Na pewno kojarzysz, jak wygląda hamak – jeśli nie, to zerknij na zdjęcia naszych produktów. Kawałek materiału, który służy do leżenia lub siedzenia (w zależności od preferencji w danym momencie) w przypadku hamaka dwuosobowego jest po prostu dużo szerszy, aby obu osobnom było tak samo wygodnie. Oczywiście uchwyty mocujące są tak zaprojektowane, aby były w stanie podnieść większy ciężar, a Ty nie musisz się obawiać o swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z hamaka.

Wzmocnione brzegi hamaka oraz większa ilość materiału, a także mocniejsze uchwyty do montażu sprawiają, że hamak będzie służył w dobrym stanie przez naprawdę długi czas. Nawet jeśli codziennie będzie wykorzystywany przez dwie osoby. 

Hamak dwuosobowy – jak zachować czystość?

Niektórzy obawiają się korzystania z hamaków na zewnątrz ze względu na możliwość zabrudzenia. Nie chcą się zmagać z plamami trudnymi do usunięcia. Spokojnie, hamaki są właśnie po to, aby korzystać z nich na zewnątrz (w środku zresztą też).

Materiał nadaje się do prania w pralce – nie ma najmniejszego problemu, by włożyć go do pralki, ustawić na wybrany program prania (zwykle cykl łagodny, do 30 stopni) i po wyjęciu cieszyć się z powrotem czystością.

Jeśli chcesz jak najbardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo zabrudzenia, pamiętaj, że na hamak należy wchodzić bez butów. Uważaj też z napojami i jedzeniem – np. czerwone wino, które często bierzemy ze sobą na chwilę odpoczynku w ogrodzie, może być przyczyną trudnych do usunięcia plam. Poza tym staraj się zdejmować hamak, kiedy spodziewasz się opadów deszczu (chyba że znajduje się pod dachem).

Pierwsze hamaki dwuosobowe i nie tylko

Czy wiesz, dla kogo były produkowane pierwsze hamaki? Dla marynarzy, którzy długie miesiące spędzali na statku i potrzebowali po prostu się wyspać. Warto dodać, że hamak został spopularyzowany przez Krzysztofa Kolumba, który odkrył ten sposób na leżenie podczas wyprawy do Ameryki. Pomysł przeniósł na grunt europejski.

Spanie na łóżku podczas płynięcia statkiem czy łodzią nie jest zbyt komfortowe, ponieważ każde przechylenie się może spowodować upadek. Inaczej w przypadku spania na hamaku, który przecież zmienia pozycję wraz ze zmianą pozycji na statku. Wówczas i ciało układa się zgodnie z tym, jak płynie łódź i ryzyko wypadnięcia jest zminimalizowane.

Co ciekawe, hamaki były wykorzystywane także podczas misji Apollo na księżyc. Zamiast na łóżkach astronauci spali właśnie na hamakach. Ryzyko upadku również było zminimalizowane.

Przekonuje Cię to do zakupu? Zapewne nie będziesz z hamak korzystać na statku, jednak przyda się on także w ogrodowej przestrzeni. Jedno jest pewne – hamaki dwuosobowe doskonale spełniają swoją funkcję. Są świetne zarówno jeśli chodzi o leżenie, jak i spanie. Być może za pierwszym razem, będziesz czuł pewien niepokój (jeśli do tej pory nigdy nie korzystałeś z hamaka), jednak już po pierwszym razie Twoje przekonanie do hamaka urośnie do niebotycznych rozmiarów.

Hamak dwuosobowy – znakomity sposób na stres

Hamak dwuosobowy to świetne lekarstwo na stres. Bujanie się na hamaku pozwala się odprężyć całemu ciału, a myślom odpłynąć. Dzięki temu po trudnym dniu w pracy możesz odpocząć, myśląc o… niebieskich migdałach, lub poczytać książkę, która poszerzy Twoje horyzonty. Na hamaku możesz robić w zasadzie wszystko, co Ci się zamarzy.

Powróć do czasów dzieciństwa i wyposaż swój ogród, taras lub balkon w to, co pozwoli Ci huśtać się w dowolnym momencie. Pełne rozluźnienie oraz zmniejszenie poziomu stresu to coś, o czym będziesz marzył codziennie – aż do czasu powrotu do domu.