Krzesło wędkarskie. Wybierz i zamów specjalne krzesło kempingowe

Krzesło wędkarskie

Krzesło wędkarskie to element niezbędny dla zapalonego wędkarza. Może je zastąpić krzesło kempingowe, które również doskonale spełni funkcje.

Krzesła wędkarskie, krzesła kempingowe – wszystko pod wędkowanie

Wędkowanie to hobby wielu osób. Ma wiele zalet: od odprężenie, po możliwość kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Tak jak i sporty wszelkiego rodzaju ma również swoje minusy, na które trzeba się odpowiednio przygotować. 

Długotrwałe wędkowanie wiąże się z koniecznością stania w tej samej pozycji. Czasem trwa to nawet kilka lub kilkanaście godzin. Ba! Dla niektórych zapaleńców prawdziwe wędkowanie odbywa się w nocy. Wtedy cisza i spokój nie zaburzają spokoju ryb ani spokoju samego wędkarza. W związku z tym, że wiele czasu trzeba spędzić, zanim faktycznie zauważy się jakieś efekty, mogą się pojawić pewne dolegliwości, takie jak drętwienie nóg, bóle stawów, bóle pleców. Każdy wędkarz, który uwielbia spędzać długie godziny nad zbiornikami wodnymi na pewno wie, o czym mowa. Każdy tez chce sobie zapewnić pełen komfort podczas wędkowania bo od wygody zależy, czy efekty będą współmierne do poczynionego wysiłku.

Złapanie ryby to nie lada wyzwanie, dlatego poświęcenie jest konieczne. Z bólem i zmęczeniem można sobie poradzić, dlatego warto wiedzieć, jak sobie pomóc. Zwłaszcza jeśli jesteś początkującym wędkarzem.

Pomysł wcale nie jest odkrywczy. Żeby nie pojawiały się bóle spowodowane długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji, potrzebne Ci… krzesło wędkarskie!

Najtańsze krzesła wędkarskie

Krzesło wędkarskie to wcale nie jest duży koszt, dlatego tym bardziej warto w nie zainwestować. Najtańsze krzesła wędkarskie można znaleźć nawet za 20-30 zł. Taka podstawowa wersja w niskiej cenie nie ma zwykle oparcia i została skonstruowana dla tych, którzy mimo wszystko nie lubią zbytnio siedzieć lub którzy siadają rzadko, kiedy faktycznie bardzo już tego potrzebują.

Plusem krzesła bez oparcia jest fakt, że trzeba na nim siedzieć w pozycji wyprostowanej, co jest zdrowsze dla sylwetki. Jednak, jak na pewno większość z nas wie, nie jest to proste, aby wytrzymać przez dłuższy czas, będąc wyprostowanym. Właśnie dlatego dużo lepszym rozwiązaniem są krzesła wędkarskie z oparciem. Również można je znaleźć w stosunkowo niskiej cenie.

Krzesło wędkarskie takiego rodzaju zwykle oprócz oparcia ma również podłokietniki. Wydaje Ci się, że to zbędne? Nic bardziej mylnego. Podtrzymywanie łokci to podtrzymywanie ramion. Trzymając wędkę i mogąc wygodnie oprzeć łokcie, masz pełen komfort ruchów. Dzięki temu kręgosłup się nie męczy i cała sylwetka ma więcej siły na wspieranie Cię w wędkowaniu.

Krzesło wędkarskie czy fotel wędkarski?

Jest jeszcze jedna opcja dla fanów łowienia ryb. Zamiast krzesła mogą wybrać fotel wędkarski. Fotel wędkarski jest odpowiedni dla miłośników wędkowania, którzy spędzają na wędkowaniu naprawdę długie godziny nawet kilka godzin w tygodniu. Taki fotel może być dla nich odpowiednikiem wygodnej sofy w domu, na której lubią odpoczywać.

Cechą charakterystyczną fotela dla wędkarzy jest zdecydowanie wygodne siedzisko, które posiada grube wypełnienie. Dzięki niemu siedzi się wygodnie nawet przez długi czas. Oczywiście nie brakuje tu oparcia, które jest pewnego rodzaju przedłużeniem siedziska, a zatem jest zrobione z tych samych materiałów.

Fotel wędkarski to już nieco droższy produkt, za to daje Ci możliwość korzystania z lepszych materiałów. Producenci decydują się na wykorzystanie przewiewnych materiałów, dzięki którym jest wygodnie, a przy okazji następuje wymiana powietrza. Jako że nad wodą jest wilgotno, ubrania, ale i sprzęt mogą być lekko zawilgocone. Fotel wykonany z przewiewnych materiałów temu zapobiega. Nie pocisz się, możesz siedzieć dłużej i martwić się jedynie tym, czy ryba złapie haczyk.

Fotel wędkarski ma również grubszy stelaż – w końcu jest fotelem, a nie krzesłem. Niektóre modele rozkładają się nawet do pozycji leżącej, co również nie ujdzie uwadze największych zapaleńców wędkowania, którzy nad wodą nie tylko wędkują, ale i pozwalają sobie na krótkie drzemki.

A może krzesło kempingowe?

Do wędkowania możesz również użyć zwykłego krzesła kempingowego. Plusem takiego rozwiązania jest praktyczność. Otóż takie krzesło możesz zabrać ze sobą i na ryby, i na weekendowy wyjazd za miasto. Krzesło kempingowe to także pewnego rodzaju oszczędność.

Krzesła kempingowe są wykorzystywane podczas rodzinnych lub przyjacielskich wypadów za miasto. Rozkładasz namiot, samodzielnie gotujesz obiady i inne posiłki na kuchence turystycznej, a to wszystko na wygodnym, lekkim krześle kempingowym, które możesz zabrać ze sobą niemal wszędzie.

Krzesło kempingowe możesz wykorzystywać także we własnym ogrodzie, kiedy masz ochotę urządzić w nim na przykład piknik. 

Krzesło wędkarskie – lekkie i praktyczne

Zaletą wszystkich wymienionych krzeseł jest to, że łatwo się składają. Zostały tak zaprojektowane, aby wspierać aktywność poza domem. Dobrze się je przewozi w bagażniku samochodu, ponieważ można je w prosty sposób złożyć, a następnie rozłożyć (nawet jedną ręką). Są również bardzo lekkie, aby można ich było używać, gdziekolwiek zajdzie taka potrzeba.

A z powodu lekkości można je z powodzeniem wziąć do ręki i przejść kawałek do najbliższego zbiornika wodnego, jeśli nie ma potrzeby podjeżdżania tam samochodem.

Krzesła wędkarskie – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kupując krzesło wędkarskie lub krzesło kempingowe, zwróć uwagę na następujące aspekty (być może niektóre będą mieć dla Ciebie większe, a inne mniejsze znaczenie):

- czy da się rozłożyć krzesło do pozycji leżącej,

- z jakich materiałów krzesło zostało wykonane,

- jaki jest jego ciężar,

- ile wynosi maksymalnego obciążenie krzesła,

- jakie są wymiary krzesła po złożeniu, czy zmieści się do bagażnika samochodu wśród wielu innych pakunków? 

Zanim kupisz krzesło kempingowe lub krzesło wędkarskie, zapoznaj się szczegółowo z naszą ofertą. Na pewno znajdziesz tam coś godnego uwagi, co przypadnie Ci do gustu. Dbając o naszych klientów, przygotowaliśmy najlepszą ofertę uwzględniającą wszelkie oczekiwania.