Odkurzacze przemysłowe. Dobierz odkurzacz przemysłowy
Odkurzacz do kominka ułatwi sprzątanie popiołu z kominka.
  • Wyprzedaż!

ODKURZACZ DO POPIOŁU

Cena 159,99 zł
Kominkowy odkurzacz do popiołu to świetne rozwiązanie ułatwiające utrzymanie czystości.

Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacz przemysłowy sprawdzi się do czyszczenia dużych powierzchni. Odkurzacze przemysłowe dzielą się na kilka klas w zależności od możliwości.

 

Czym jest odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy to inaczej odkurzacz wielofunkcyjny. Przyda się do sprzątania dużych powierzchni, na przykład hal czy korytarzy, dlatego mówi się o nim „przemysłowy”. Ale to nie jedyne zastosowanie takiego odkurzacza. Sprawdzi się nie tylko na dużych powierzchniach, ale także w domach prywatnych czy garażach – z tą różnicą, że będzie wykonywał swoje zadanie dużo sprawniej niż tradycyjny odkurzacz domowy.

 

Odkurzacz przemysłowy – cechy charakterystyczne

Odkurzacze przemysłowe różnią się od zwykłych odkurzaczy domowych już na pierwszy rzut oka. Są po prostu dużo większe, ponieważ muszą pomieścić dużo więcej zanieczyszczeń. Odkurzacze przemysłowe mają najczęściej kształt cylindra, aby wszystko, co musi zmieścić się w ich wnętrzu, mogło się tam znaleźć bez problemu. Wewnątrz znajduje się inny rodzaj silnika niż w tradycyjnym odkurzaczu. Ma on też większą siłę ssania, co można zaobserwować choćby odkurzając dywan, którego włosie jest trudne do oczyszczenia – używając odkurzacza przemysłowego dużo łatwiej o sprawne wyczyszczenie dywanu. Wewnątrz odkurzacza znajdują się także specjalne filtry, dzięki którym urządzenie może działać z duża mocą przez dłuższy czas.

Odkurzacze przemysłowe są w stanie usuwać trudne zabrudzenia z różnych powierzchni. Będą to nie tylko kurz i drobne okruszki, ale także pylące odpady budowlane – i zmieszczą ich dużo więcej, więc nie trzeba od razu wymieniać zbiornika.

Jako że odkurzacz przemysłowy ma większe gabaryty, jest też zwykle wyposażony w mocne, dobrej jakości koła, dzięki którym łatwo go przestawiać z miejsca na miejsce. To znacznie ułatwia sprzątanie i oczyszczanie zbiornika.

Odkurzacze przemysłowe różnią się od domowych jeszcze tym, że mogą odkurzać i na mokro, i na sucho, dzięki czemu nawet jeśli na danej powierzchni jest wilgotno lub znajduje się niewielka ilość płynu, odkurzacz usunie zabrudzenie i nie zepsuje się, jakby to miało miejsce w przypadku zwykłego odkurzacza domowego. Filtry, o których była mowa wyżej, wspomagają także zatrzymywanie płynów w odpowiednim pojemniku, dzięki czemu nie zepsują one innych części urządzenia. Odkurzaczy przemysłowych można także używać do usuwania błota, co sprawdzi się w halach i magazynach, gdzie ciągle przebywają ludzie.

 

Odkurzacze przemysłowe – podział

Odkurzacze przemysłowe dostępne są w różnych parametrach. Podstawowy podział wygląda następująco:

- klasa L – nadają się do usuwania drobnego kruszywa, a także odpadów z obróbki tworzyw sztucznych, nadają się również do sprzątania stolarni,

- klasa M – zawierają w sobie wszystkie wyżej wymienione możliwości, a oprócz tego nadają się do odsysania szpachli mineralnych oraz materiałów wypełniających, do usuwania pyłów, odpadów z farb oraz gipsu,

- klasa H – oprócz wymienionych wyżej w obydwu grupach możliwości są w stanie także usuwać najbardziej niebezpieczne elementy, np.: kadm, ołów, azbest oraz pleśń; posiadają filtry najlepszej jakości.

 

Odkurzacz przemysłowy – kiedy się przyda?

Odkurzacz przemysłowy może być używany nie tylko, jeśli posiadasz ogromne powierzchnie przemysłowe do regularnego i dokładnego sprzątania. Możesz go używać także prywatnie, np. wtedy gdy remontujesz dom i ciągle zmagasz się z mnóstwem kurzu i innego brudu.

A może w Twoim domu często zdarzają się awarie i niezbędne jest wzywanie fachowców? Wiadomo, że nie będą oni się skupiać na utrzymaniu porządku – ważniejsze jest dobre wykonanie pracy. W takim przypadku również przyda się profesjonalny odkurzacz.

Masz własny warsztat samochodowy i lubisz porządek? Odkurzacz przemysłowy będzie jak znalazł także w tym przypadku.

 

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy

Jeśli sprzątasz często i musisz mieć urządzenie w zasięgu ręki, wybierz wersję bezworkową. Dzięki temu zyskasz większą pojemności i nie będziesz musiał co chwilę wymieniać zapełnionego worka, co usprawni Ci pracę. Odkurzacz przemysłowy sprawdzi się na dużych powierzchniach, ale także w prywatnym domu.