Fotel biurowy

Fotel biurowy to niezbędnik każdej osoby, która pracuje w pozycji siedzącej przed komputerem. Fotel do biurka pozwoli zadbać o zdrowie i prawidłową postawę. Warto dobrać go tak, by wspierał przyjmowanie odpowiedniej pozycji ciała za każdym razem, kiedy jest przez Ciebie użytkowany.

 

Fotel biurowy – istotny dla zdrowia

Fotel biurowy jest nie tylko meblem, na którym musisz usiąść, by móc pracować na komputerze. To, na czym siedzisz, odpowiada za Twoje zdrowie, zatem fotele biurowe to jeden z najbardziej niezbędnych akcesoriów Twojego biura lub domu. Dobrze dobierz parametry, aby cieszyć się zdrowym kręgosłupem i wygodą podczas użytkowania komputera.

Nie wystarczy Ci zwykłe krzesło, choć być może czasem wygodnie jest się przesiąść na moment. Tak naprawdę potrzebujesz czegoś zupełnie innego niż krzesło, które zwykle posiada oparcie o kącie 90 stopni. Takie wygięcie kręgosłupa nie jest naturalne, dlatego najlepiej się sprawdzą te meble, które po prostu dopasowują się do kształtu kręgosłupa. Jeśli zależy Ci na tym, żeby uniknąć bólu pleców, stawów, a nawet nóg, zadbaj o profesjonalnie dobrany fotel biurowy.

Dobranie takiego mebla jest szczególnie istotne wówczas, gdy zmagasz się z bólami kręgosłupa. Jeśli masz chory kręgosłup, tym bardziej musisz wybrać takie fotel do biurka, by wspierać sylwetkę. W taki wypadku sprawdzi się ergonomiczny fotel, czyli taki, który jest idealnie dopasowany do potrzeb sylwetki.

Niewygodne, źle dopasowane do sylwetki fotele biurowe mogą spowodować trwałe uszkodzenia kręgosłupa. Jeśli cieszysz się dobrym zdrowiem, pamiętaj, że w Twoich rękach leży to, czy pozostaniesz zdrowy. Jeśli już teraz jesteś chory, a Twój kręgosłup jest narażony na ból, tym bardziej wybierz taki fotel biurowy, który pozwoli Ci sprawnie wykonywać Twoje obowiązki bez obaw o pogorszenie się stanu zdrowia.

 

Dobierz odpowiedni fotel biurowy

Aby zmniejszyć obciążenie kręgów w kręgosłupie, dobierz parametry w następujący sposób:

- pamiętaj, aby ramiona miały podparcie – konieczne są podłokietniki umożliwiające położenie łokci podczas pisania na klawiaturze czy klikania myszką,

- zwróć uwagę na wyprofilowane siedzisko – nie powinno się zapadać, powinno mieć zaokrąglony rant pod kolanami, regulowane siedzisko pozwala dopasować wysokość fotela do wzrostu użytkownika,

- wybierz regulowane oparcie, dzięki któremu będziesz mógł odpocząć, odchylając się do tyłu,

- najlepsze fotele biurowe są również wyposażone w regulację głębokości siedziska, dzięki której można odpowiednio dopasować mebel do wzrostu użytkownika oraz wyregulować pochylenie siedziska, co z kolei wpływa na która naturalniejsze wyprofilowanie miednicy,

- zwróć uwagę na to, czy krzesło ma mocną i solidną konstrukcję,

- dobrej jakości materiały wpływają na komfort siedzenia, zwłaszcza latem, kiedy panują wysokie temperatury,

- przyda się zagłówek, dzięki czemu i szyja będzie mogła odpoczywać podczas pracy, będzie też dobrze podpierana.

Pamiętaj, że nawet najlepszy fotel biurowy nie zastąpi aktywności fizycznej. WHO rekomenduje, by w ciągu dnia poświęcić przynajmniej 30 minut na ćwiczenie – i wcale nie musi to być wyciskający pot trening na siłowni. Jeśli do tego dołożysz fotel do biurka dobrany zgodnie z potrzebami Twojej sylwetki, możesz być pewien, że osiągniesz wszystko, na czym Ci zależy, czyli zdrowie.

 

Fotel biurowy a design

Wygląd nie jest najważniejszy. Na pewno zwracasz uwagę na to, by kupiony fotel biurowy pasował do wnętrza, w którym będzie stał. Pamiętaj jednak, że jest to kwestia, która należy brać pod uwagę w drugiej kolejności. Najpierw należy dobrać jak najlepsze parametry, dopiero potem dopasować produkt pod względem designu.

 

Fotele biurowe są w stanie zapewnić zdrowie sylwetki, czyli zdrowie kręgosłupa, jednak trzeba postawić na odpowiedni model. Dzięki dobrze dobranym parametrom można spokojnie pracować przy biurku, nie martwiąc się, że kręgosłup przeżywa właśnie najgorsze chwile dnia. Zadbaj o siebie, o swój kręgosłup i swoje zdrowie, wybierając najlepszy produkt, jaki tylko znajdziesz.