Odpoczynek w ogrodzie – leżak drewniany

Nasi klienci coraz częściej decydują się na zakup leżaka drewnianego, kompletując meble do ogrodu. Nic w tym dziwnego, bo leżak ogrodowy to doskonały sposób na odpoczynek w cieniu drzew albo na opalanie w pełnym słońcu. Wybór odpowiedniego leżaka prosty nie jest, ponieważ rynek obfituje w propozycje przeróżnych rodzajów. W naszym sklepie dostępny jest leżak z drewna, który zapewni Ci komfort wypoczynku oraz zadba o to, aby Twój kręgosłup był odciążony. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie. Poczytaj, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze konkretnego produktu.

 

Wybór leżaka drewnianego

Wybór leżaka drewnianego powinieneś uzależnić od tego, w jaki sposób będziesz go wykorzystywał. Zatem trzeba wziąć pod uwagę miejsce, w jakim będzie stał, czynności, do których będzie służył (np. do czytania książek, spania, picia kawy). Istotny jest również fakt, czy i jak często będzie on przenoszony z miejsca na miejsce oraz gdzie będzie przechowywany w czasie zimy. To wszystko da pewien obraz tego, jaki leżak drewniany będzie potrzebny, a tym samym pomoże dobrać odpowiedni model.

Przykładowo jeśli leżak będzie Ci służył jedynie do leżenia (bo kupiłeś już u nas bardzo wygodne fotele ogrodowe), to zrezygnuj z regulowanego oparcia. Jeśli będziesz go zabierał na wakacje, to zdecyduj się na wersję składaną.

 

Najwygodniejszy leżak drewniany

Aby leżak drewniany był jak najbardziej wygodny, powinien dawać możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia. Dzięki temu posłuży zarówno do siedzenia, jak i leżenia – w zależności od okoliczności.

Elementami niezwykle potrzebnymi są podnóżek – aby nogi miały wygodne oparcie podczas leżenia czy siedzenia – oraz podłokietniki. Te ostatnie są nieocenione, ponieważ pozwalają utrzymywać ramiona w wygodnej pozycji i ułatwiają wstawanie. Pamiętaj, żeby sprawdzić, jaka jest długość leżaka. Niedostosowany do Twojego wzrostu będzie niepraktyczny w użytkowaniu. Dostosuj jego długość do długości swojego ciała. Sprawdź też jego szerokość, aby dało się na nim komfortowo ułożyć.

Sama wygoda podczas leżenia to nie wszystko. Jeśli Twój leżak drewniany będzie często przenoszony z miejsca na miejsce albo przewożony, np. do domu na wsi, to musi być lekki i poręczny. Najlepiej sprawdzą się modele składane, bo łatwiej je przenosić. Przyda się także wyposażenie w kółka – dzięki nim zamiast nosić, leżak można przewozić.

 

Dlaczego leżak drewniany?

Leżak z drewna ma bardzo dużo zalet. Jedną z nich jest to, że jest przyjemniejszy w dotyku. Dla porównania plastik kojarzy się z zimnem. Nie bez powodu, bo siadając na nim, odczuwa się zwykle nieprzyjemny chłód. Z kolei latem jest mocno nagrzany i wręcz parzy. Natomiast leżak drewniany jest miły w dotyku, sprawia wrażenie ciepła.

Poza tym bardzo elegancko się prezentuje i pasuje do różnych aranżacji. Łatwo będzie dobrać do niego inne meble, np. krzesła i stoły.

Drewno jest trwałe, o ile poddaje się je konserwacji. Posłuży przez wiele lat, ale musisz pamiętać o jego odpowiedniej impregnacji. Zabezpieczenie przed wodą i zabrudzeniami sprawi, że będziesz się cieszył estetycznym leżakiem przez kilka sezonów.

 

Ciepło na zewnątrz i chwila wolnego czasu pozytywnie nastrajają do tego, aby odpocząć w ciszy własnego ogrodu. Weź za rękę bliską osobę, rozłóżcie leżaki ogrodowe, weźcie książki, włączcie przyjemną muzykę i oddajcie się w ramiona relaksu. A jeśli pozycja leżąca Cię znudzi (albo do poczytania wybrałeś Potop w jednym tomie), to zawsze możesz wyprostować oparcie leżaka ogrodowego drewnianego i równie wygodnie posiedzieć.