Grill na tarasie - wybierz ergonomiczny grill na taras
Grill gazowy do steków z wielofunkcyjnymi elementami

GRILL GAZOWY DO STEKÓW BEEF KING

Cena 559,00 zł
Nowy wymiar grillowania. Chrupka pizza czy soczysty stek to tylko niektóre z pyszności, które przygotujesz w piecu grillowym Beef King.
Grill elektryczny - bezdymny oraz łatwy w obsłudze
  • Obniżka

WYDAJNY GRILL ELEKTRYCZNY Z 5 - STOPNIOWĄ REGULACJĄ TEMPERATURY MIR-E004

Cena podstawowa 359,00 zł -40,00 zł Cena 319,00 zł
Grill elektryczny zapewnia szybkie grillowanie za pomocą płynnej 5-stopniowej regulacji mocy bez konieczności długiego rozpalania oraz...
Duży grill gazowy z 6 palnikami i żeliwnym rusztem
  • Obniżka

GRILL GAZOWY Z 6 PALNIKAMI I PLANCHĄ BRENNER

Cena podstawowa 1 749,00 zł -525,00 zł Cena 1 224,00 zł
Grill gazowy z żeliwnym rusztem oraz pokrywą z termometrem umożliwiającym kontrolowanie temperatury, to idealny wybór do przyrządzenia znakomitych...

Grill na tarasie

Grill na tarasie to niesamowite przedsięwzięcie, które cieszy się dużą popularnością wśród amatorów grillowania. Grilla na tarasie należy dobrze zaplanować.

Wielka ochota na… grilla na tarasie

Kiedy wiosna już w rozkwicie, każdy z nas chętnie wychodzi na zewnątrz. W dzień więcej czasu spędzamy w ogrodzie, gdzie możemy zachwycać się zapachem i wyglądem kolorowych kwiatów. Wieczorem zaś z przyjemnością spędzamy czas na tarasie, który aranżujemy według ulubionego stylu i podejrzanych gdzieś inspiracji.  

To właśnie wieczorami ma się największą ochotę na kiełbaskę z grilla, prawda? A jeśli chcesz spędzić ten wieczór kameralnie, bez rozkładania stołów ogrodowych i czyszczenia powierzchni, możesz wykorzystać do tego właśnie taras. Czy grill na tarasie to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Jeśli tylko dobrze zaaranżujesz przestrzeń i wybierzesz odpowiedni sprzęt, to Twój taras będzie bezpieczny, a Ty będziesz naprawdę zadowolony z tego, jak spędziłeś wolny wieczorny czas. Na co zwrócić szczególną uwagę? Na rodzaj grilla oczywiście, który będzie stał na tarasie bezpiecznie i nie zanieczyści powierzchni, a także pozwoli zminimalizować ryzyko wkradania się dymu do środka domu.

Legalny grill na tarasie

Czy grillowanie na tarasie, który znajduje się w bloku, jest legalne? W zasadzie tak, ponieważ w polskich przepisach nie ma na ten temat żadnej wzmianki. Jednak aby grillować bez problemów i nie narazić się na kłótnie z sąsiadami, trzeba wiedzieć, że praw w tym względzie mogą stanowić przepisy spółdzielni mieszkaniowej. Jeśli grillujesz (za pomocą grilla węglowego) na tarasie, a dym z kiełbasek przeszkadza sąsiadowi, możesz mieć nieprzyjemności. Dlatego grill na tarasie powinien być dobrze zaplanowany, bo – mimo wszystko – nie jest to tradycyjne grillowanie w ogrodzie czy gdzieś za miastem.

Tak więc taras w bloku można (i trzeba) wyposażyć w grill na taras, który cechuje się bezdymnością i nowoczesnością. Dzięki temu można z powodzeniem smażyć i zajadać pyszne grillowane potrawy. Dzięki bezwonnemu grillowi możesz grillować spokojnie, bez martwienia się o sąsiadów i o to, czy za chwilę do Twoich drzwi nie zapuka policja.

Jaki grill na tarasie najlepiej ustawić?

Najlepszy grill na tarasie to:

- grill elektryczny – nie emituje dymu, jest bezpieczny dla środowiska i dla zdrowia ludzkiego; potrawy z niego smakują tak samo dobrze jak z tradycyjnego grilla węglowego,

- grill gazowy bezdymny – emituje niewielkie ilości dymu, które nie powinny przeszkadzać ani sąsiadom, ani wpadać do Twojego salonu; podobnie jak w powyższym przypadku potrawy smakują tak samo dobrze jak z grilla węglowego.

Węglowy grill na taras w zasadzie nie powinien być w ogóle brany pod uwagę z uwagi na to, że emituje bardzo dużą ilość dymu, a poza tym mógłby zanieczyścić powierzchnię, na której stoi (zwykle tarasowe płytki). Grill na tarasie to przedsięwzięcie warte zachodu. Sprawdź, które urządzenie najlepiej się sprawdzi, wybierz konkretny model, a następnie upajaj się aromatem przygotowanych na nim potraw.