Grill na balkonie - wybierz praktyczny grill na balkon
Grill gazowy do steków z wielofunkcyjnymi elementami

GRILL GAZOWY DO STEKÓW BEEF KING

Cena 559,00 zł
Nowy wymiar grillowania. Chrupka pizza czy soczysty stek to tylko niektóre z pyszności, które przygotujesz w piecu grillowym Beef King.
Grill elektryczny - bezdymny oraz łatwy w obsłudze
  • Obniżka

WYDAJNY GRILL ELEKTRYCZNY Z 5 - STOPNIOWĄ REGULACJĄ TEMPERATURY MIR-E004

Cena podstawowa 359,00 zł -40,00 zł Cena 319,00 zł
Grill elektryczny zapewnia szybkie grillowanie za pomocą płynnej 5-stopniowej regulacji mocy bez konieczności długiego rozpalania oraz...
Duży grill gazowy z 6 palnikami i żeliwnym rusztem
  • Obniżka

GRILL GAZOWY Z 6 PALNIKAMI I PLANCHĄ BRENNER

Cena podstawowa 1 749,00 zł -525,00 zł Cena 1 224,00 zł
Grill gazowy z żeliwnym rusztem oraz pokrywą z termometrem umożliwiającym kontrolowanie temperatury, to idealny wybór do przyrządzenia znakomitych...

Grill na balkonie

Grill na balkonie może być używany, pod warunkiem że nie emituje zbyt dużo dymu, który mógłby komuś przeszkadzać. Postaw dobry rodzaj grilla na balkonie.

Grill na balkonie podczas sezonu

Uwielbiamy grillowanie! Każdego roku o tej samej porze (przełom kwietnia i maja, a u niektórych nawet już marcu!) zabieramy się za rozkładanie profesjonalnego sprzętu, aby z powodzeniem ułożyć na nim ulubione smakołyki do grillowania. Z grillowaniem nie ma większych problemów, chyba że… mieszka się

Jaki grill na balkonie sprawdzi się najbardziej? Taki, który nie emituje zbyt dużo dymu i nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu po pierwsze zapach nie będzie wpadał Ci do domu lub mieszkania, po drugie sąsiedzi mieszkający w tym samym bloku nie będą się skarżyć.

Gazowy grill na balkonie

Pierwszym rodzajem grilla, który nadaje się na balkon, jest grill gazowy. Zwykle grillowanie kojarzy się z dużą ilością domu, jednak w tym przypadku ten problem się nie pojawia. Używanie grilla gazowego nie wiąże się z pojawianiem się kłębów dymu, dlatego jest on polecany na balkony. Grill gazowy, jako że nie dymi, jest dużo lepszym rozwiązaniem także dla środowiska. Nie wspominając o ludzkim organizmie.

Stawiając grill na balkonie, trzeba mieć zawsze na uwadze zasady bezpieczeństwa. Dzięki temu nie będzie się stwarzało zagrożenia dla siebie i innych, nie doprowadzi się również do niepotrzebnych zniszczeń.

Jeśli chodzi o możliwości rozłożenia grilla gazowego na balkonie, to zmieści się on nawet na małej powierzchni. Dzięki temu każdy – nawet posiadacz niewielkiej balkonowej przestrzeni – będzie mógł cieszyć się letnim grillowaniem. Natomiast jeśli chodzi o przepisy, mimo że w Polsce nie ma przepisów zabraniających stawiania grilla na balkonie (bez względu na to, czy chodzi o węglowy, czy o gazowy), to takie przepisy mogą się znaleźć w zapisach spółdzielni mieszkaniowej. Trzeba zwrócić na to szczególną uwagę, aby nie doprowadzić do nieprzyjemności.

Elektryczny grill na balkonie

Drugim rodzajem grilla polecanego na balkon jest grill elektryczny. To rozwiązanie, które emituje zdecydowanie mniej dymu i drażniący zapachów niż tradycyjny grill węglowy, a także mniej niż ten gazowy. Poza tym stwarza minimalne ryzyko ewentualnego pożaru (najmniejsze spośród wszystkich rodzajów grillów). Jaki grill elektryczny sprawdzi się najlepiej? Trzeba zwrócić uwagę na następujące elementy:

- grill elektryczny powinien posiadać nieprzywierająca powlokę, którą łatwo da się wyczyścić,

- dobrze, aby posiadał możliwość regulowania temperatury, dzięki czemu można ją dopasować do rodzaju grillowanej potrawy, skracając lub wydłużając czas przygotowania,

- pojemnik na nadmiar tłuszczu wytrącającego się podczas grillowania.

Plusem tego rozwiązania jest także fakt, że sprawdzi się przy wielu różnych rodzajach smakołyków.

Grillowanie na balkonie jest możliwe, trzeba tylko dobrze się do tego przygotować. Przede wszystkim zaznajomić z ewentualnymi przepisami (głównie tymi pochodzącymi od spółdzielni mieszkaniowej), a następnie dobrać grilla dobrego rodzaju. Grill na balkonie doskonale spełni swoją funkcję, dając posiłki tak samo pyszne jak te z ogrodu.