Funkcjonalna kuchnia gazowa grill z lodówką, szafką i kranem
  • Obniżka

KUCHNIA GAZOWA GRILL Z...

0 Opinie 
Cena podstawowa 9 399,00 zł -5% Cena 8 929,05 zł
Funkcjonalna kuchnia gazowa z grillem, szafkami, lodówka i kranem. Propozycja dla miłośników przygotowywania posiłków na zewnątrz.
Duży grill gazowy z 6 palnikami i żeliwnym rusztem

6-PALNIKOWY GRILL GAZOWY Z...

0 Opinie 
Cena 1 599,00 zł
Grill gazowy z żeliwnym rusztem oraz pokrywą z termometrem umożliwiającym kontrolowanie temperatury, to idealny wybór do przyrządzenia znakomitych...
Grill gazowy z dwoma palnikami i praktycznymi półkami świetnie sprawdzi się podczas przyjęć w ogrodzie.

OGRODOWY GRILL GAZOWY...

0 Opinie 
Cena 659,00 zł
Duży grill ogrodowy zasilany gazem z pokrywą i podwojonym rusztem - doskonały do przyrządzenia posiłku podczas rodzinnego obiadu.
Duży grill ogrodowy z pokrywą pozwala na przyrządzenie doskonałych potraw na wiele sposobów.
Produkt niedostępny

DUŻY GRILL GAZOWY Z 3...

0 Opinie 
Cena 1 199,00 zł
Grill gazowy z 3 palnikami i dodatkową blachą - doskonały wybór do wspólnych posiłków na świeżym powietrzu. 

Grille gazowe

Grille gazowe to alternatywa dla tradycyjnego grilla węglowego. Grill gazowy to mniej pracy i sprzątania. Można je wykorzystywać obok domu, jak i w terenie.

Grillowanie z grillem gazowym

Grillowanie! Niemal narodowa dyscyplina. Kiedy zaczyna się sezon, a trudno określić, kiedy tak naprawdę on się zaczyna, prześcigamy się w rozpalaniu grilla – kto zacznie, kto w fantastyczny sposób rozpocznie sezon? Grille to jedne z najbardziej niezbędnych akcesoriów ogrodowych w naszych polskich domach! To świetnie, bo dzięki temu spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, zajadając w towarzystwie bliskich osób ulubione potrawy i nowinki kulinarne. Jaki grill gazowy wybrać, aby najpełniej współpracował on z naszymi potrzebami?

Działanie grilla gazowego

Grill gazowy to jeden z rodzajów grilla, które wykorzystujemy na co dzień. Obok niego znajduje się oczywiście tradycyjny grill węglowy. Ten pierwszy jednak jest dużo wygodniejszy i nie wymaga tak dużego nakładu pracy. Co prawda, nie jest klasyczny, a przy nim zwyczajowe przewracanie kiełbasek i dosypywanie węgla nie jest tym samym, ale za to zapewnia więcej czasu, który można spędzić przy stole wraz z biesiadnikami. Paliwo do jego rozpalenia znajduje się w butli gazowej umieszczonej w całości konstrukcji.

Grille gazowe nie mają nic wspólnego z tym, z czym zwykle kojarzy się grillowanie. Nie ma węgla, nie ma popiołu, nie ma takiego bałaganu, a i gospodarz więcej czasu spędza na jedzeniu niż na doglądaniu pyszności na ruszcie.

Grille gazowe działają poprzez palniki zasilane gazem. W jednym urządzeniu może być ich kilka, a może być tylko jeden. Im więcej ich jest, tym szybciej grill gazowy się nagrzeje i szybciej będzie gotowy do pracy. Plusem większej ilości palników jest jeszcze to, że ciepło będzie rozprowadzane bardziej równomiernie.

Smakołyki, które znajdą się na ruszcie, nie mają bezpośredniego kontaktu z płomieniami, ponieważ od palników oddziela je aromatyzer, czyli pofalowana blacha, na którą spływa tłuszcz i inne płyny wydzielające się z mięsa, warzyw i pozostałych pyszności przygotowanych do spożycia. Pomyślisz, że grill gazowy nie jest tym, o czym marzysz, ponieważ brakuje smaku i aromatu właściwego dla grillowanych dań. Nic bardziej mylnego. Aromatyzer jest stworzony właśnie po to, by nadawać smakołykom ten charakterystyczny smak i zapach grillowy. Jak się to dzieje? Otóż płyny, które znajdują się na rozgrzanej blasze, parują i tym samym zapach i smak grilla wędrują na rozłożone na ruszcie kawałki.

Grill gazowy turystyczny

Jeśli lubisz grillowanie w terenie, to pomyśl i zainwestowaniu w grill gazowy turystyczny. Możesz go łatwo przetransportować z miejsca na miejsce i cieszyć się pysznymi potrawami także poza miejscem zamieszkania. To świetny sposób na spędzenie chociażby weekendu majowego czy letniego urlopu – niedaleko od domu, a ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami pod ręką.

 

Grille gazowe to nowoczesne urządzenia, które pozwolą przygotować tak samo smaczne potrawy jak zwykle. Spróbuj i przekonaj się, że jedzenie z nich smakuje tak samo dobrze.